Jak przetrwać lub wrócić do płynności sprzed pandemii? Bezpłatna videokonferencja dla przedsiębiorców

Józef Lonczak
Józef Lonczak
Oferujemy dla przedsiębiorców pomoc finansową w ramach Tarczy Antykryzysowej, a także finansowanie inwestycji i inne możliwości rozwojowe - mówi dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców ARP Beata Janczak, zachęcając do udziału w spotkaniu.
Oferujemy dla przedsiębiorców pomoc finansową w ramach Tarczy Antykryzysowej, a także finansowanie inwestycji i inne możliwości rozwojowe - mówi dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców ARP Beata Janczak, zachęcając do udziału w spotkaniu. Fot. Materiały prasowe RARR
Pożyczki z odroczoną spłatą, leasingi, także dla firm z częściowo obciążoną hipoteką. - Jest wiele rozwiązań, które pozwalają firmom przetrwać lub wrócić do płynności sprzed pandemii – zapewnia Beata Janczak, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców ARP, która w piątek, 16 kwietnia, o godz. 10, opowie o instrumentach wsparcia finansowego ARP podczas videokonferencji.

W piątek, 16 kwietnia, Akademia Aeropolis ONLINE zaprasza przedsiębiorców poszkodowanych pandemią COVID-19 na spotkanie „Instrumenty wsparcia finansowego w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.”, przybliżające ofertę Agencji zarówno w ramach Tarczy Antykryzysowej, jak i oferty standardowej. Będzie to bezpłatne półtoragodzinne spotkanie dla wszystkich chętnych, które organizuje Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Link do rejestracji na spotkanie pn. „Instrumenty wsparcia finansowego w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.”: https://app.evenea.pl/event/instrumenty-wsparcia/

- Głównym celem jest przypomnienie przedsiębiorcom, którzy już słyszeli o „instrumentach w ramach Tarczy Antykryzysowej”, że tarcza i wsparcie w ramach tego programu nadal jest możliwe i dostępne. Będę o tym mówić, ponieważ podczas codziennej pracy, w kontaktach z przedsiębiorcami, widzimy, że wielu nie ma tej świadomości

– zapewnia Beata Janczak, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Lublinie, która od ponad 20 lat związana z sektorem finansowym.

- Powiem także o możliwościach wsparcia ze strony ARP – pożyczkach i leasingu, które pomagają poprawić płynności przedsiębiorstw poszkodowanych pandemią SARS COVID-19 – dodaje Beata Janczak, która jest też menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży oraz zarządzaniu.

Zasady udzielania pomocy finansowej w ramach Tarczy Antykryzysowej określa ustawa antycovidowa.

– Przedsiębiorca, chcąc się ubiegać o taką pomoc, musi wykazać spadek przychodów i płynności spowodowany pandemią. To jeden z warunków, który szerzej omówię podczas piątkowej konferencji. Wysokość wsparcia zależy od instrumentu, który przedsiębiorca wybierze. Jeśli zechce skorzystać z pożyczki na poprawę płynności, to może ona wynosić od 800 tys. zł do 5 mln zł. W przypadku leasingu też może to być 5 mln zł, ale są również opcje, które nie przewidują górnej granicy, ponieważ jest ona ustalana indywidualnie, zależnie od potrzeb przedsiębiorcy – zapowiada ekspert.

– Bardzo ciekawym i dostosowanym do czasów rozwiązaniem jest, ujęta w praktycznie w każdym produkcie, karencja spłaty. Przedsiębiorca, który zaciąga zobowiązanie w ARP, nie musi od razu spłacać rat. Oznacza to, że środki przeznaczone na ratę może przeznaczyć na poprawę swej płynności w trakcie trwania karencji. Oferujemy odroczenia nawet na 12-15 miesięcy. Jako spółka Skarbu Państwa proponujemy ofertę alternatywną do oferty banków komercyjnych. Chcemy, aby przedsiębiorcy mieli możliwość wyboru. Wiemy, że spotykają się z różnymi problemami, których nie są w stanie pokonać bez szczególnego potraktowania. Bywa, że nieruchomości są już zajęte, komercyjna instytucja nie chce ryzykować kolejnej pożyczki, wpisu na 2-3 miejscu obciążenia hipoteki. My, biorąc pod uwagę swoją rolę wsparciowego operatora, szukamy rozwiązania dla przedsiębiorcy – tłumaczy dyrektor Beata Janczak.

Wsparcie za pośrednictwem ARP można otrzymać w dość krótkim czasie. Zależny jest on m.in. od tego, jak szybko przedsiębiorca zgromadzi potrzebne dokumenty. Decyzja zapada w ciągu kilku tygodni.

- Z pomocy ARP korzysta coraz więcej firm. Jeśli chodzi o instrumenty wsparcia związane z Tarczą Antykryzysową, to Agencja obsługuje przedsiębiorstwa, które osiągały przychód powyżej 4 mln zł. Wspieramy również firmy w ramach stref ekonomicznych, factoringu, leasingu, platformy International Desk. Dlatego do udziału w wydarzeniu Akademii Aeropolis zachęcam wszystkich, którzy borykają się ze skutkami pandemii, lub nadal spodziewają się zagrożenia. Oferujemy np. niewielkie pożyczki na wypłatę pracownikom wynagrodzenia, które mogą uratować miejsca pracy. Jest wiele rozwiązań, które firmom pozwalają przetrwać lub wrócić do płynności sprzed pandemii, o wszystkich na co dzień możecie Państwo porozmawiać z ekspertami w Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Lublinie przy ul. Spokojnej 2 lub telefoniczne, dzwoniąc na nr 539 533 275. Oferujemy też finansowanie inwestycji i inne możliwości rozwojowe - mówi Beata Janczak, zachęcając do udziału w spotkaniu.

Zwierzęta też potrafią się śmiać

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie