Jarosławska klasa O: Komu premia?

wab, WK
Fragment meczu Łęg Ostrów - Huragan Gniewczyna
Fragment meczu Łęg Ostrów - Huragan Gniewczyna NORBERT ZIĘTAL
Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek nadal nie wiadomo, kto awansuje do IV ligi. Szanse mają jeszcze trzy pierwsze zespoły. Na dole tabeli drużyny chcą uciec z 13. miejsca, które jest zagrożone spadkiem.

JKS 1909 JAROSŁAW - PIAST TUCZEMPY 5-1 (4-0)

1-0 Romanow (10, samobójcza), 2-0 Perczyk (13), 3-0 Perczyk (35-głową), 4-0 Bogonos (38), 5-0 Bogonos (61), 5-1 B. Noga (87).
JKS: Fabiński (73. Trojniak) - Budzisz, Saramak, Mazurkiewicz - Grabowski (62. Mokrzyński), R. Kozlowski (56. T. Motyka), Wąsowicz, Wysocki, Pietryna - Bogonos, Perczyk (62. Soczek).
PIAST: Stadnik - Mazur, Strawa, Romanow - M. Noga, Puka (46. R.Noga), Gil (73. Hawryłko), B. Noga, Pasaj (80. K. Motyka) - Kawecki, Tolak.
Sędziował Jacek Michalski (Sieniawa). Żółte kartki: Fabiński - Pasaj, Gil, R. Noga. Widzów 300.
Gospodarze objęli prowadzenie w 10. minucie, kiedy to po centrze Kozłowskiego z końcowej linii piłkę do własnej bramki skierował przypadkowo Romanow. Trzy minuty później było już 2-0. Tym razem prostopadłe podanie Kozłowskiego sfinalizował Perczyk. Choć JKS nadal przeważał, to na następnego gola trzeba było czekać ponad 20 minut. Rzadkiej urody szybka akcja Wąsowicza i Grabowskiego została wykończona, w pełnym biegu, przez juniora Bogonosa. Po przerwie zawodnicy obu drużyn upodobali sobie grę na... zacienionej części boiska. Gospodarze, wyraźnie prowadząc, zbytnio nie wysilali się i kontrolowali przebieg meczu do końcowych minut.

BUDOWLANI SZÓWSKO - MKS RADYMNO 3-2 (1-1)

1-0 T. Noga (7), 1-1 Woźniak (16), 2-1 Jaworski, 3-1 A. Walerianowicz (83), 3-2 Woźniak (87).
BUDOWLANI: Dudek -Siedlarz, Hołub, Pruchnicki - Siegel, Wysocki, Nowak, Kasieczka (54. Zabłocki), Jaworski - Litwin (81. A. Walerianowicz), T. Noga.
RADYMNO: Michalski - Dubiel, Basara, Demski, Wiśniowski (46. Korzępa) - Luft, Szot, Olech, Petynia - Woźniak, Kuźlak.
Sędziował Maciej Gumiński (Jarosław). Żółte kartki: Siegel - Demski, Olech. Widzów 150.
Praktycznie przez całe spotkanie optyczną przewagę posiadali gospodarze, ale Siedlarz, Litwin, T. Noga i inni "budowlańcy" nie trafiali w światło bramki lub piłka stawała się łupem Michalskiego. Na szczęście dla nich, nie wszystkie akcje były marnowane i w ostatnim kwadransie miejscowi odskoczyli na dwie bramki. Zwycięstwo przedłużyło im nadzieję na pozostanie w "okręgówce". U gości wyróżnił się Woźniak, który w 16. minucie wygrał pojedynek z Dudkiem, a w samej końcówce zmniejszył rozmiary przegranej.

Pozostałe wyniki

Bizon Medyka - Orzeł Przeworsk 3-2 (0-2) Jakubowski (47-głową), Panek (55), B. Górka (63) - Syk (13), Kowalik (29);
Błękitni Grzęska - Żurawianka Żurawica 3-3 (1-2) Buczek (35), Mach (50), Jasz (90) - Ł. Bąk (22), M. Dmitrzyk 2 (23, 62);
Leśnik Bircza - Błyskawica Rozbórz 3-2 (1-0) Kazek, Dorociak, Stojak - Krajnik, Twardowski;
Łęk Ostrów - Huragan Gniewczyna 0-2 (0-0) Hader (50), Matyja (65);
Start Pruchnik - Golbalux Wiązownica 2-0 (1-0) Włoch (11-samobójcza), Jastrzębski (53);
Unia Łukawiec - Czuwaj Przemyśl 1-3 (1-1) Lada (13-karny) - Danielak 3 (23-głową, 69, 77-karny).

Ocenia kolejkę

[obrazek4]MIROSŁAW SZOT (trener MKS-u Radymno): - W ostatnich meczach gramy jedynie o prestiż, gdyż już wcześniej nie wykorzystaliśmy szans na obronienie się przed spadkiem. Teraz musimy myśleć o tworzeniu nowej drużyny. Zagadką pozostaje wciąż, kto zostanie mistrzem i czy spadnie czwarty zespół, co zależy od czwartoligowej Syrenki Roźwienica. Wydaje mi się, że odpowiedź poznamy dopiero na samym finiszu.