Jest praca w fabryce Husqvarna w Mielcu

  Jest praca w fabryce Husqvarna w Mielcu

  Joanna Tarnowska

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Budowa fabryki Husqvarny w Mielcu idzie pełną parą. Inwestycja ma być gotowa do końca roku

  Budowa fabryki Husqvarny w Mielcu idzie pełną parą. Inwestycja ma być gotowa do końca roku ©Tomasz Leyko

  Jedna z największych firm w Europie - szwedzka Husqvarna - ogłosiła w Mielcu rekrutację pracowników. Pracę znajdzie tutaj ok. 150 osób.
  Budowa fabryki Husqvarny w Mielcu idzie pełną parą. Inwestycja ma być gotowa do końca roku

  Budowa fabryki Husqvarny w Mielcu idzie pełną parą. Inwestycja ma być gotowa do końca roku ©Tomasz Leyko

  Rozpoczęcie produkcji riderów i kosiarek samojezdnych planowane jest pod koniec roku. O tym, że w Mielcu powstanie fabryka jednego z najlepszych producentów kosiarek i sprzętu do pielęgnacji ogrodów mielczanie dowiedzieli się na początku tego roku.

  Z Mielcem z szranki o umiejscowienie firmy stanął Lublin. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że na jego niekorzyść przemawiały wysokie koszty przygotowania terenu, które miałby ponieść inwestor. A w Mielcu, teren Parku Przemysłowego jest całkowicie przygotowany do przyjęcie nowych inwestorów.

  Firma zainwestuje tu 250 mln koron szwedzkich, czyli ok. 100 mln zł.

  - Od początku tego roku trwa realizacja budowy fabryki międzynarodowego koncernu Husqvarna. Produkowane docelowo maszyny przeznaczone będą na rynek europejski - mówi Marta Winiarek - Miętus, rzecznik prasowy firmy Husqwarna w Polsce - Będą tutaj powstawać, takie urządzenia jak m.in. samojezdne kosiarki. Do końca 2010 roku planowane jest zakończenie prac budowlanych - dodaje.

  Fabryka Husqwarny zostanie wybudowana na terenie mieleckiego lotniska, gdzie usytuowana jest część Mieleckiego Parku Przemysłowego. Od kilku miesięcy na powierzchni 10 ha budowana jest fabryka.

  - W pierwszej fazie produkcji na przełomie roku 2010/2011 planowane jest zatrudnienie ok. 150 pracowników - dodaje Marta Winiarek - Miętus. - Dla chętnych, którzy szukają pracy i chcieliby się realizować w zawodzie już teraz rozpoczynamy rekrutację na naszej stronie internetowej. Proces rekrutacji rozpocznie się jednak nie wcześniej, jak po wakacjach tego roku.

  Prezydent Mielca Janusz Chodorowski podkreśla, że najważniejszą korzyścią dla miasta z ulokowania tu fabryki Husqvarny jest utworzenie nowych miejsc pracy.

  - To absolutny priorytet. Osiągnęliśmy cel, który wyznaczyliśmy sobie już wiele lat temu. Udało się, a to dzięki kompleksowemu przygotowaniu terenów inwestycyjnych, które zyskują uznanie przedsiębiorców. Tym samym pomysł utworzenia Mieleckiego Parku Przemysłowego i uzbrojenia jego terenów okazuje się strzałem w dziesiątkę - powiedział.

  Włodarz miasta zaznacza także, że ulokowanie w Mielcu jedynej fabryki w Polsce przez szwedzki koncern to bardzo duży prestiż dla miasta. - Husqvarna to firma znana na całym świecie, bardzo ceniona marka, dlatego decyzję o budowie zakładu w Mielcu uznaję za duże wyróżnienie - dodał.

  Swoje CV i listy motywacyjne można przesyłać na adres mailowy: rekrutacja.polska@husqvarna.com.pl


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo