JKS Jarosław pokonał na wyjeździe Błękitnych Ropczyce

Marcin Jastrzębski
Grzegorz Róg (w środku) nie doczekał końcowego gwizdka. Już w 57. minucie po drugiej żółtej kartce musiał opuścić boisko. Dariusz Danek
Pierwsza połowa nie zapowiadała pogromu miejscowych. Błękitni toczyli wyrównany pojedynek z JKS-em i w pierwszych minutach byli bliscy wyjścia na prowadzenie.

Dogodnych sytuacji nie wykorzystali jednak: Bartłomiej Darłak i Jakub Cetnarski. W obu przypadkach w pojedynku jeden na jeden lepszy był bramkarz - Mafti Kudla.

Wynik otworzył uderzeniem głową Andriy Malek. Po zmianie stron dominowali jarosławianie. Ukraiński "zaciąg" wyraźnie poprawił grę JKS-u.

Błękitni po stracie Grzegorza Roga (czerwona kartka) byli podłamani, a po zejściu Darłaka i Cetnarskiego miejscowi nie mieli żadnej "armaty" w ofensywie. JKS atakował i był skuteczny - zasłużył na komplet punktów.

BŁĘKITNI ROPCZYCE - JKS JAROSŁAW 0-5 (0-1)
0-1 Malyk (28-głową, zamieszanie po rzucie rożnym), 0-2 Malyk (46-głową po akcji Soczka), 0-3 Muzyczuk (70-indywidualna akcja), 0-4 Malyk (80, podanie Soczka), 0-5 Kossak (88, asysta Malyka).

BŁĘKITNI: D. Kosiba - Róg, Wolak, Kramarz, Bonowicz - Kot (60. Chmura), Raś, Sulisz, Orzech (66. Wilk), - Cetnarski (46. Paśko), Darłak (64. Proczek).

JKS: Kudla - Bartnik, Vaskovets, Dziedzic, Syty (44. Sobczak) - Soczek, Puńko, Hołub, Sekuła (77. Raba) - Muzyczuk (77. Kossak), Małek.

SĘDZIOWALI Mirosław Guzik oraz Grzegorz Gądela i Krzysztof Wojnar (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Sulisz, Róg, Kramarz - Puńko. CZERWONA KARTKA: Róg (57, druga żółta). WIDZÓW 150.