Juniorki Sokoła Kolbuszowa rywalizowały w półfinale mistrzostw Polski

Marcin Jastrzębski
Juniorki Sokoła (na drugim planie Gabriela Kowalczyk i Klaudia Korab) w Katowicach nie zdołały strzelić żadnego gola. Na pierwszym planie seniorka Patrycja Motyka.
Juniorki Sokoła (na drugim planie Gabriela Kowalczyk i Klaudia Korab) w Katowicach nie zdołały strzelić żadnego gola. Na pierwszym planie seniorka Patrycja Motyka. fot. Marcin Jastrzębski
Juniorki Sokoła Kolbuszowa Dolna znalazły się szesnastce najlepszych drużyn w Polsce i wzięły udział w turnieju półfinałowym, który został rozegrany w Katowicach.

Kolbuszowianki walczyły z AZS-em AWF Katowice, Wandą Kraków i Zagłębiem Lubin.

Wyniki Sokoła:
Sokół - Katowice 0-6
Sokół - Wanda 0-1
Sokół - Zagłębie 0-4

Do finału A (walka o miejsca 1-4) awansowało Zagłębie Lubin, a do finału B (o miejsca 5-8) Wanda Kraków.

- To była cenna lekcja dla naszych dziewczyn. Wstydu nie przyniosły, rywalki były lepsze. Cieszy mnie to, że byliśmy blisko urwania punktów Wandzie Kraków, która wygrała naszą grupę - podkreślał Eugeniusz Sito, trener naszych juniorek. Sokół musiał mierzyć się głównie ze starszymi rywalkami.

W naszym zespole większość zawodniczek to były dziewczyny z rocznika 96 i 97, a nasi rywale zwykle posiłkowali się wychowankami z rocznika 94/95.

W starciu Sokoła z Wandą dogodnych sytuacji nie wykorzystały: Gabriela Kowalczyk i Kamila Ferfecka.
- W "16" półfinalistów byliśmy jedynym klubem, którego seniorki rywalizują na poziomie II ligi. Wszystkie inne drużyny mają swoich reprezentantów w Ekstralidze albo I lidze. Dziewczyny zrobiły o mogły - podsumował Dariusz Widelak, prezes Sokoła.

Sokół grał w składzie: Paulina Dec, Kamila Ferfecka, Klaudia Korab, Patrycja Lechowska, Ilona Łaszczyk, Aleksandra Mokrzycka, Magdalena Motylska, Izabella Rodzoń, Anna Rozwód, Katarzyna Sztuka, Mariola Wróblewska, Monika Zielińska, Paulina Nizołek, Joanna Haracz (druga bramkarka), Gabriela Kowalczyk.

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie