Karpaty Krosno mistrzem na półmetku

luci, sec
Tomasz Jefimow
Cała czołówka II ligi kobiet w siatkówce solidarnie wygrała swoje mecze po 3:0. Takim też wynikiem zakończył się mecz Karpat Krosno z Sandecją Nowy Sącz, a to dało krośniankom tytuł mistrza I rundy.

PWSZ KARPATY MOSiR KROSNO - SANDECJA NOWY SĄCZ 3:0 (21, 12, 16)
KARPATY: Czarnowska, Beda, Dziadosz, Perlińska, Nadziałek, Grzegorczyk, Bielecka (libero) oraz Halasz, Witkoś.
WIDZÓW 200.
Jedynie w pierwszym secie przyjezdne postraszyły lidera drugoligowej tabeli. Sandecja prowadziła nawet 20:18, lecz w tym momencie skutecznie zaczęły atakować Joanna Beda oraz Iwona Grzegorczyk. Ponadto przyjęcie zagrywki tej pierwszej sprawiało dla zawodniczek z Nowego Sącza nie lada wyzwanie, w efekcie czego seria zdobytych punktów pozwoliła krośniankom wygrać. Kolejne partie gospodynie już zdecydowanie rozstrzygały na swoją korzyść.

Tomasovia Tomaszów Lub. - Developres Rzeszów 0:3 (17:25, 24:25, 13:25)
DEVELOPRES: Filipowicz, Olszówka, Warzocha Grzelak, Myjak, Adamska, Peret (libero) oraz Wilk, Gasidło, Mich.
Rzeszowianki po pierwszym zdecydowanie wygranym secie, na drugiego wyszły nieco mniej skoncentrowane. W końcówce dobrą zmianę jednak dała m.in. Gabriela Gasidło i set padł ponownie łupem Developresu. Trzecia odsłona była tylko formalnością.