Kick-boxing. Iwona Nieroda obroniła mistrzowski tytuł

Marcin Jastrzębski
Iwona Nieroda znów miała co świętować.
Iwona Nieroda znów miała co świętować. Archiwum klubowe
W miniony weekend w Kleszczowie odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w kickboxingu w formule low kick. W rywalizacji wzięło udział ponad 300 zawodników z całego kraju.

Nasze klubowe barwy reprezentowali, na czele z trenerem Jerzym Pilarzem: Iwona Nieroda (- 56kg), Karolina Dziedzic (+ 70kg), oraz Dominik Pazdan (- 75kg). Z zawodów Diament przywiózł dwa medale. Jeden złoty i jeden srebrny. Złoto wywalczyła już po raz czwarty z rzędu Iwona Nieroda (mistrzyni świata i Europy w tej formule).

W sobotnim półfinale pokonała zawodniczkę SKF Boxing Zielona Góra. W niedzielnej (finałowej walce) nie dała szans swojej koleżance Marcie Chojnoskiej, która od tego sezonu reprezentuje barwy PSSW Tom Center Piotrków Trybunalski.

- Dla Iwony obrona tytułu była niezwykle ważna, ponieważ jest on przepustką do tegorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Sao Paulo w Brazylii - podkreślał trener Jerzy Pilarz.

Iwona została doceniona przez sędziów i otrzymała pamiątkowy puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju. Jedno miejsce niżej na podium w kategorii wagowej + 70kg przypadło Karolinie Dziedzic, która przegrała z zawodniczką Dragona Bielsko-Biała.

Bez medalu do Pstrągowej powrócił Dominik Pazdan, który nieco kontrowersyjnym werdyktem sędziowskim przegrał walkę eliminacyjną.