Kickboxing. Świetny początek sezonu Diamentu Pstrągowa

Marcin Jastrzębski
Archiwum klubowe
Udanie nowy sezon rozpoczęli wychowankowie Diamentu Pstrągowa. Podopieczni Jerzego Pilarza z powodzeniem rywalizowali w rozegranych w Muszynie mistrzostwach Polski w formule semi contact.

Klub z Pstrągowej reprezentowało w sumie 13 zawodników: 5 seniorów, 6 juniorów i 2 kadetów starszych. Każdy z zawodników Diamentu wrócił do domu z medalem.

Wśród seniorów złoto wywalczył Sebastian Kuśtek (-84 kg), który w finale pokonał klubowego kolegę Dawida Rojka, a w półfinale wygrał z Janem Gajeckim (również Diament - brązowy medal). Srebrny medal w kategorii do 74 kg zdobył Paweł Bosek, a trzeci był Robert Kuśtek.

Zapunktowali juniorzy. Bezkonkurencyjni byli: Stanisław Maślanka (-57 kg), Krzysztof Kucharzyk (-63 kg), oraz Jakub Filipek (-69 kg). Srebro zdobył Dawid Kaszuba (-57 kg).

Dwa srebrne medale dołożyli kadeci starsi: Sylwia Bancer (- 55 kg) oraz Bartłomiej Bożek (- 63 kg). W klasyfikacji klubów Diament zajął trzecie miejsce.

- Każdy z naszych zawodników mógł pokazać swoje możliwości. Spora liczba medali daje sporą radość. Myślę, że w kolejnych mistrzowskich zawodach też będziemy walczyć o najwyższe lokaty - podkreślał trener Jerzy Pilarz.