MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy Euro w Polsce – debata na Politechnice Rzeszowskiej

Józef Lonczak
Jeśli interesuje cię data przyjęcia przez Polskę wspólnej europejskiej waluty weź udział w debacie, która odbędzie się w czwartek (14 bm.) o godz.

14,15 w budynku S (sala S-1 - Zespół Sal Wykładowych Politechniki Rzeszowskiej, Al. Powstańców Warszawy 10).

W debacie wezmą udział osoby reprezentujące różne środowiska. W szczególności eurosceptyków i entuzjastów nowej waluty. Spotkanie jest oczywiście otwarte dla wszystkich.

- Każdy zainteresowany student, pracownik naukowy, przedsiębiorca, finansista może swobodnie zadawać pytania i budować swoją merytoryczną a nie polityczną opinię na temat korzyści i kosztów wprowadzenia waluty euro w Polsce – zachęca Damian Gębarowski, współorganizator debaty przewodniczący Komisji Socjalnej Parlamentu Studentów RP.

Warto skorzystać z zaproszenia i posłuchać debaty, a także zadać pytanie. Wśród głównych dyskutantów znaleźli się m.in.: 

  • - dr Marcin Piątkowski, moderator debaty (b. główny ekonomista PKO BP, ekonomista w Departamencie Europejskim i doradca dyrektora Wykonawczego w Międzynarodowym Funduszu Walutowym w Waszyngtonie w latach 2004-2008 (oraz doradca wicepremiera i ministra finansów RP w latch 2002-03, doktor Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie, komentator ekonomiczny, publicysta w prasie polskiej i zagranicznej),
  • - prof. dr hab. Grzegorz Ślusarz, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego,
  • - dr Barbara Sieńko (Zakład Finansów i Bankowości Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Rzeszowskiej)
  • - dr Anna Miarecka (Katedra Ekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie)
  • - dr Igor Styn, Katedra Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Debata na Poltechnica to element Kampanii informacyjnej "Euro w Polsce w roku 20??" realizowanej przez Narodowy Bank Polski, Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Niezależne Zrzeszenie Studentów, Fundację Universitatis Varsoviensis, Fundusz Pomocy Studentom i magazyn "Forbes".

- Celem Kampanii jest zasygnalizowanie jednego z obecnych problemów i prowadzenie szerokiej dyskusji o warunkach rezygnacji z waluty narodowej, poszukiwaniu najlepszego okresu na wypełnienie kryteriów zbieżności (konwergencji), argumentach przemawiających za organizacją referendum w sprawie przyjęcia euro lub za szybką zmianą konstytucji, która umożliwi rezygnację ze złotego i części prerogatyw NBP – wyjaśnia Damian Gębarowski.

- Projekt obejmuje swym zasięgiem cykl debat organizowanych na 18 uczelniach w 16 województwach. W każdym województwie debata odbywa się na najlepszym Wydziale o profilu Ekonomicznym w regionie - Justyna Rak, studentka I roku kierunku logistyka na PRZ współorganizująca debatę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24