Klasa A Jarosław, klasa A Przeworsk, klasa A Przemyśl, klasa A Lubaczów [WYNIKI, STRZELCY]

arb, kostek, luks, mtr
W grupie jarosławskiej na nudę nie narzekali kibice. Najwięcej bo trzynaście goli padło w Dobkowicach, gdzie miejscowy Dąb nie sprostał Strażakowi, ulegając aż 3:10.

Klasa A Jarosław

Węgierka wyskoko pokonała Tęczę 8:3. Dwucyfrowym wynikiem zakończył się mecz w Pawłosiowie, gdzie miejscowi ograli Ostrovię 10:0. Łęk do przerwy prowadził 4:0 i takim wynikiem zakończył się mecz z Manasterzem. Tuchla prowadziła 1:0 z Wirażem i od 15 minuty grałą w osłabieniu. W ostatnim kwadransie gospodarze w krótkim odstępie czasu dali sobie strzelić dwa gole.

WYNIKI: Korona Tuchla – Wiraż Chłopice 1:2 (1:0) Fejkiel 7 – Łukasiewicz 76, Domin 77;

KS Węgierka – Tęcza Wysocko 8:3 (3:0) Nosal 7, Maj 28, Arkadiusz Wojdyła 45, 50, 63, Kunicki 47, Fedor 60, Drzymała 74 – Cichocki 48, 64, 68;

Dąb Dobkowice – Strażak Sośnica 3:10 (1:5) Malinowski 36, 66, Rokicki 64 – Lach 8, 20, 27, Tyrawski 10, Zaworski 45, Klaczkowski 48, 89, W. Lecyk 62, Matwijczak 70, 83;

Czarni Pawłosiów – Ostrovia Wola Buchowska 10:0 (3:0) Wańkowicz 20, 30, Balabukh 35, 46, 50-karny, 60, Kasperski 62, B. Wilk 85, Kość 86, Dziedzic 90;

Łęk Ostrów - LKS Manasterz 4:0 (4:0) P. Duda 25, T. Duda 28, Stopa 42, 45;

Delin Munina – Orkan Zapałów 3:0 vo. – goście nie przyjechali.

Klasa A Przeworsk

Lider z Grzęski wykorzystał potknięcie Alabastru w Krzeczowicach powiększając swoją przewagę do sześciu punktów. Siedem goli obejrzeli kibice w Rozborzu, ale z kompletu punktów cieszyli się ze Swiętoniowej.

Sokół Studzian - UNUM Babice 0:6 (0:3)

Bramki: Ł. Pawłowski 28, 37, 89, Holovatiuk 17, 69, 88.

Studzian: K. Kukla – Kędziora, Głąb (46 Mulawka), Maciej Telega, Dzimira – Gąsiorek, Winiarz, Mateusz Telega, Kamil Lemiech – P. Jarosz, Hojło. Trener Jakub Kukla.

Babice: Ślączka – Urban, P. Staszkiewicz, B. Staszkiewicz (80 Chruścicki), Ł. Pawłowski – Marek Pawłowski, A. Pawłowski, Pasierb (49 Sowa), Kurasz – Holovatiuk, Ł. Pawłowski II. Trener Marek Pawłowski.
Sędziował: Hejnosz (Przeworsk). Widzów: 100.

Sokół borykający się z brakami kadrowymi, nie miał wiele do powiedzenia w starciu z czołową drużyną przeworskiej klasy A. Goście z Babic już przed przerwą zdobyli trzy gole. Wysokie prowadzenie pozwoliło im na spokojną grę po przerwie. Dwie ostatnie bramki przyjezdni zdobyli w samej końcówce spotkania dobijając gospodarzy.

– Nasza gra była dziś bardzo radosna, stąd taki wynik. Mamy problemy kadrowe a jeszcze w ostatniej chwili z powodu kontuzji wypadł Damian Jarosz – podsumował mecz Paweł Jarosz zawodnik gospodarzy. Porażka z Babicami sprawia, że Sokół aby myśleć o utrzymaniu się w Klasie A musi nie tylko wyprzedzić Majdan i Sobola ale również mieć nadzieję, że z Klasy Okręgowej nie spadnie zespół Zorzy Zarzecze.

POZOSTAŁE MECZE: Cresovia Krzeczowice - Alabaster Łopuszka Wielka 3:1 (1:1) Chliszcz 5, A. Zając 66, Motyka 88 – D. Zając 14;

Promyk Urzejowice - Start Mirocin 2:0 (1:0) Ziętek 12, 68;

Błyskawica Rozbórz - Wisłok Świętoniowa 3:4 (2:2) Tarociński 38, 41, Skowron 75 – Niżnik 30, 33, 58, 90;

Sobol Niżatyce - GKS Majdan 0:2 (0:1) Kosior 45, 54;

Błękitni Grzęska - San Gorzyce 3:1 (2:1) Pastuszek 17-samob. Jędryka 23-karny, Domka 50 – Gałek 12;

Gorliczanka Gorliczyna - Zorza Jagiełła 0:1 (0:1).

Klasa A Przemyśl

Do zaciętego spotkania doszło w Kosienicach, gdzie Tęcza zremisowała z Gromem Wyszatyce 4:4. Czuwaj, który tydzień temu zapewnił sobie awans do okręgów, ograł Bizona Medyka 4:0. W Nakle bramkę dla gospodarzy w meczu z Koroną Trójczyce strzelił 52-letni Stefan Mikulec.

Tęcza Kosienice – Grom Wyszatyce 4:4

(1:0)
Bramki: Świeboda 28, Makulski 50, 66, Marek 65 – Lis 70, Gierczak 74, Dudek 78, 85.

Tęcza: Podgórski – Stelmach, Marek, Bobko (46 Figiela), D. Pańczyszyn (70 K. Baran), Pacanowski, Jaremczak, Hapon, K. Pańczyszyn, Patryk Baran (46 Makulski), Świeboda. Trener Piotr Kozioł.

Grom: Szklarz – Galanty (70 Kowal), Gierczak, Dudek, Bąk, Hamryszczak, Orłoś, Kozik, Sroka (46 Lis), Ścielony, Szczęsny. Trener grający Krzysztof Bąk.

POZOSTAŁY WYNIKI: Bizon Medyka – Czuwaj Przemyśl 0:4 (0:2) Mariash 15, Sanocki 37, Jaroch 57, Kędzior 85-samobójcza.

Wiar Krówniki – Orzeł Torki 1:2 (1:1) Szkulski 28 – Pieszko 15, Harłacz 85;

LKS Nakło – Korona Trójczyce 3:2 (1:1) Wasiewicz 9, Mikulec 71, Kierepka 82 – Buńko 28, 57;

LKS Batycze – LKS AD-MOT Ujkowice 3:1

Femix Leszno – Pogórze Dubiecko 4:4 (2:2) Piotr Zimoń dwie, Krzysztof Stachniak, Taras – Szybiak 29, Banaś 41, 57, Kijanka 61;

GKS Orły – Artmax Pikulice 1:1 –Głuszko 20.

Spotkanie Korona Olszany – Wiar Huwniki 13 czerwca.

Klasa A Lubaczów

Lider z Wielkich Oczu przegrał u siebie ze Zdrojem Horyniec 0:1. Potknięcia lidera nie wykorzystali jednak Graniczni, którzy przegrali w Oleszycach. Faworyzowany Start Lisie Jamy skromnie pokonał Victorię Stary Dzików na boisku w Antonikach. Do przerwy podopieczni Anny Klufas prowadzili 1:0, a w drugiej części spotkania obie drużyny strzeliły po dwa gole.

Aż siedem bramek obejrzeli kibice w Baszni Dolnej, gdzie miejscowy Huragan rozbił Zalew Stary Lubliniec 6:1. Gospodarze już do przerwy prowadzili 3:0. Honorowe trafienie dla przyjezdnych w 80. minucie zanotował Mariusz Szynal. Huragan przerwał fatalną passę, bowiem dla zawodników z Baszni Dolnej to pierwsze zwycięstwo w lidze od 22 kwietnia.

WYNIKI: Start Lisie Jamy – Victoria Stary Dzików 3:2 (1:0) P. Kubiszyn, Sikora dwie – Jung, Nieckarz;

Huragan Basznia Dolna – Zalew Stary Lubliniec 6:1 (3:0) Kalinowski 11, R. Urban 20, 50-karny, samobójcza 35, Ważny 60, A. Nepelski 75 – M. Szynal 80;

Gwiazda Wielkie Oczy – Zdrój Horyniec 0:1 (0:0) K. Ulicki 88;

Błękitni Futory – Unia Łukawiec 3:1 (0:1) Bednarz 61, Rębiś 70, 71 – K. Sopel 21;

Rolnik Wólka Krowicka – Zryw Młodów 2:5 (1:3) B. Kornaga 20-karny, G. Furgała 55 – Baran 10, 15, Szpyt 40, K. Antonik 65-karny, Kwaśniak 85;

Ursus Dachnów – Juwenia Cieszanów 4:0 (1:0) Sz. Czuban trzy, Mularczyk;

Czarni Oleszyce – Graniczni Krowica 2:0 (1:0) Żulewicz, Derylak.