Klasa A Jarosław, Przeworsk, Przemyśl, Lubaczów. Strażak Sośnica zremisował z KS-em Szówsko 1:1 [WYNIKI, ZDJĘCIA]

arb, kostek, luks, mtrZaktualizowano
Strażak Sośnica (na czerwono) zremisował z KS-em Szówsko 1:1. Łukasz Solski
Mecz w Lisich Jamach trwał 22 minuty. Unia przyjechała na spotkanie z miejscowym Startem w ósemkę i po 22. minutach z powodu zdekompletowania składu starcie zostało przerwane. Do tego czasu gospodarze zdołali zaaplikować drużynie z Łukawca pięć bramek.

Klasa A Jarosław

Piłkarze z Piwody pierwszy raz w rundzie wiosennej doznali porażki. Przegrali w meczu derbowym w Manasterzu 0:1. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. Strażak prowadził z Szówskiem, jednak ostatecznie nie zdołał sięgnąć po pełną pulę. Tylko czterdzieści minut trwał mecz w Kidałowicach, gdzie gospodarze mierzyli się z Dobkowicami. Ważne trzy punkty zdobył Delin, pokonując Łęg. Węgierka nie dała szans Tuchli. Wysokie zwycięstwo odniósł lider z Pawłosiowa, który wygrał u siebie z Wirażem 7:1.

Strażak Sośnica – KS Szówsko 1:1 (0:0)

Bramki: Kisielewicz 52 – Noga 75.

Strażak: Świrzyński – Zaworski ż, Łoś, Matwijczak, Niżnik, K. Lecyk żżcz [88], H. Mrozek, Iwaneczko, Kisielewicz (73 P. Partyka), Lach ż, D. Mrozek. Trener Damian Halwa.

Szówsko: P. Skrzypek – T. Wysocki, K. Wysocki (68 Mliczak), Kruk ż (72 Lichończak, Opic, Folwarczny (62 Noga), Bałabuch, Naspiński ż, Bród ż, Kłak, Jaworski. Trener Radosław Gil.

Widzów 70.

POZOSTAŁE WYNIKI: LKS Manasterz – Santos Piwoda 1:0 (1:0) Mazur 28;

Błękitni Pełkinie – Iskra Cieszacin Wielki 1:3 (0:2) dla gości: Garbarz, Poprawa, Stachowicz;

Victoria Kidałowice – Dąb Dobkowice 4:0 – w 40. minucie goście zeszli z boiska – Łukasiewicz, Bichajło, Winiarski, Łasocha;

Korona Tuchla – KS Węgierka 0:3 (0:1) A. Wojdyła 44, 89, Fedor 90;

Czarni Pawłosiów – Wiraż Chłopice 7:1 (4:0) Balabukh 30-karny, 60, Rychtyk 40, Pilch 43, Wańkowicz 45, Pawełek 67, Ł. Walczak 87 – Stadnicki 75;

Delin Munina – Łęg Łowce 3:0 (0:0) Blok 65, Drozdowicz 70, 75;

PRO-100 Wietlin – Hetman Laszki 1:5 (0:2) D. Bednarz 78 – Zięba 2, 55, Stecyk 38, Król 49, B. Kuta 82.

Klasa A Przeworsk

Piłkarze z Babic niemieli litości dla rywali z Mirocina i zaaplikowali im dziesięć bramek. Nie doszedł do skutku mecz w Zarzeczu, drużyna z Gaci nie dojechała na mecz.

Zorza Jagiełła - San Gorzyce 2:2 (1:1)

Bramki: Pietruś 13, 75 – Gargas 30, D. Misiło 78.

Jagiełła: Pysz – Sosnowy, Kubrak, B. Rupar, S. Rupar – T. Florek, Gardziel, Daniel Luch, Pelc – Drzystek, Pietruś. Trener Wojciech Gujda.

Gorzyce: Stęchły – Flak, D. Misiło, Matusz, Jagodziński – Bober, Tołpa, Poprawa, Sowa – Myłek, Gargas. Trener Paweł Środek.

Sędziował Moskwiak (Jarosław). Widzów 100.

Nie będąca jeszcze pewna ligowego bytu Zorza postawiła się faworyzowanej drużynie z Gorzyc. Gospodarze dwa razy wychodzili na prowadzenie. Jednak drużyna Sanu nie pozostawała dłużna i w krótkim czasie odrabiała straty. Ostatecznie kibice obejrzeli cztery gole a mecz zakończył się podziałem punktów. Gorliczanka wygrała w Rozborzu zdobywając bardzo cenne punkty w walce o utrzymanie.

POZOSTAŁE WYNIKI: Zorza Zarzecze - Gacovia Gać 3:0 vo. brak gości;

UNUM Babice - Start Mirocin 10:0 (5:0) Ł. Pawłowski I trzy, Ł. Pawłowski II dwie, Marek Pawłowski, A. Pawłowski, Łapisz, Urban, Chruścicki;

Błyskawica Rozbórz - Gorliczanka Gorliczyna 2:4 (1:0)
dla gospodarzy: Stęchły, Twardowski;

Błyskawica Rożniatów - Cresovia Krzeczowice 2:1 (1:0) M. Wilczek, Szeliga – P. Białogłowski;

Promyk Urzejowice - Alabaster Łopuszka Wielka 0:4 (0:1) M. Futoma 28, Jędryka 47, D. Futoma 82, Kwolek 83;

GKS Majdan - Wisłok Świętoniowa 3:0 vo.
(Wisłok wycofał się z rozgrywek).

Klasa A Przemyśl

Do końca sezonu pozostały trzy kolejki. Walka o awans do okręgówki nadal trwa. Ciekawie jest także w dolnej części tabeli. Lepiej mogła wypaść Korona Olszany, która tylko zremisowała z Wiarem Huwniki.

Bizon Medyka – Korna Trójczyce 9:1 (4:1)

Bramki: Cwynar 12, 80, K. Adamski 23, M. Adamski 27, 64, 70, B. Górka 43, B. Furmański 85, 90 – Kot 45+1.

Bizon: Kaczmarek (70 Dudek) – Magda, Kopeć, Piwowar, Kocełło, Kędzior (60 Serafin), Górka, Furmański, Cwynar żk, K. Adamski, M. Adamski żk. Trener grający Dariusz Kędzior.

Korona: Horak – Romanowicz, Niemiec, Kuźmiński żk, Stasiła, Sałata, Kot, Korniat, Furtyk, Figiel, Buńko. Trener grający Aleksander Buńko.

POZOSTAŁE WYNIKI: Korona Olszany – Wiar Huwniki 0:0;

Artmax Pikulice – GKS Orły 2:8 (1:4) Bratowski 6, 17, 22, 61, Przytuła 45, Paluszek 64, Kucab 66, Kiełtyka – Jasiński 35, Andruszczyszyn 88;

Orzeł Torki – Pogórze Dubiecko 1:3 (0:2) Gierczak – Kijanka dwie, K. Ścibor;

Fenix Leszno – Tęcza Kosienice 2:1 (1:1) Piotr Zimoń 45, 96 – Nycz 9;

LKS Nakło – Wiar Krówniki 3:2 (2:0) Kierepka dwie, Stecyk - Szkulski, Semko;

LKS Batycze – Fort Sicher Jaksmanice 3:2 (1:2) Luft dwie, Baran - Ścigaj 3, Wasiewicz 29;

Gwiazda Maćkowice - Żurawianka Żurawica 1:0 (1:0) Kulikowski 40.

Klasa A Lubaczów

Roztocze Narol nie miało litości dla Rolnika Wólka Krowicka, aplikując rywalowi aż dwanaście goli. Rozpędzony wiosną Zdrój Horyniec rozbił na wyjeździe Zryw Młodów i przeskoczył tę drużynę w tabeli.

Huragan Basznia Dolna – Leśnik Płazów 2:5 (1:1)

Bramki: Gutkowski 44, Nepelski 61 – Mazur 18, Sigłowy 64, Bundyra 70, Sikora 80, 86.

Huragan: Pukas ż – Broź, G. Mazurkiewicz (30 R. Młodowiec), Mańczak, Czucha (67 M. Młodowiec), Kalinowski, Gutkowski, Szeliga, Maciuła, Nepelski (72 Moskal), Ważny.

Leśnik: Trojnar – Putkowski, Mariusz Mazur, Mirosław Mazur, Gołębiowski, Kawka (89 Słomiec), Bundyra (80 Kasperski), Sigłowy, Ważny (85 Sobczyszyn), Wróbel (65 Kopczacki), Sikora.

POZOSTAŁE WYNIKI: Start Lisie Jamy – Unia Łukawiec 5:0 R. Klufas dwie, T. Ramian, P. Kubiszyn, P. Szwed – mecz trwał 22 minuty (zdekompletowany skład gości);

Czerwoni Cewków – Graniczni Krowica 5:2 (3:2) K. Jabłoński dwie, R. Rokosz dwie, P. Czarny – A. Kopciuch dwie;

Roztocze Narol – Rolnik Wólka Krowicka 12:0 D. Kumorek cztery, M. Gałka dwie, M. Mazurkiewicz dwie, M. Zdybek dwie, F. Gmiterek, M. Banaś;

Zryw Młodów – Zdrój Horyniec 1:6 (0:4) M. Cisek – Hakało dwie samobójcze, R. Urban, S. Rogowski dwie, J. Gryszczyk;

Czarni Oleszyce – Victoria Stary Dzików 3:0 (0:0) Pracało dwie, Sokołowski;

Juwenia Cieszanów – Błękitni Futory 0:1 (0:0) Hamułka 80.