Klasa A Krosno. Cztery czerwone kartki dla piłkarzy Bukowianki Bukowsko w derbach z Nowotańcem [ZDJĘCIA]

sec, puch, miczZaktualizowano
Cosmos Nowotaniec – Bukowianka Bukowsko 3:0 (0:0)Bramki: Gorzkowski 47, Spaliński 63, Laskowski 74.Mecz przerwany w 80. minucie z powodu 4 czerwonych kartek dla gości. Tomasz Sowa
W grupie pierwszej nie odbyło się spotkanie w Bażanówce. Na sobotni mecz nie dotarli piłkarze LKS-u Pisarowce. Niecodzienne zakończenie miał derbowy mecz w Nowotańcu.

Grupa 1

Piłkarze Cosmosu Nowotaniec odbudowują drużynę po wycofaniu się przed dwoma laty z rozgrywek w 4 lidze. Przypomnijmy, że Cosmos w sezonie 2016/2017 występował na trzecioligowych boiskach, zaliczając udaną rundę jesienną, podczas której między innymi pokonał Stal Rzeszów i Motor Lublin. W bieżącym sezonie nawiązał do dobrych czasów, dominując zdecydowanie w swojej grupie rozgrywkowej, awansując ze sporą przewagą do krośnieńskiej klasy okręgowej.

Górnik Grabownica – Szarotka Nowosielce 1:3 (1:2)

Bramki: S. Glazar 35 – Zajdel 22, K. Kielar 37, B. Gołda 80.

Górnik: S. Lasek (46 Kij) – Kondoł, A. Górniak, Suwała (46 Jakiel), P. Lasek – Irzyk, Brodzicki, Kędra, Rachwalski, Wojnicki – S. Glazar. Trener Andrzej Skarbek.

Szarotka: G. Kielar – Silarski, Szuba, Malik, Michura – K. Kielar (70 Goc), B. Gołda, Sz. Gołda (60 Tutak), Zajdel – Wach. Trener Szymon Gołda.

Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Lotniarz Bezmiechowa – Sanovia Lesko 0:0;
Remix Niebieszczany – LKS Zarszyn 0:1 (0:0)
M. Pielech 80;

Cosmos Nowotaniec – Bukowianka Bukowsko 3:0 (0:0) Gorzkowski 47, Spaliński 63, Laskowski 74 – mecz przerwany w 80. minucie z powodu 4 czerwonych kartek dla gości;

Juventus Poraż – Szarotka Uherce 1:6 (0:3) J. Troba – Solarski trzy, J. Zaniewicz, Kuzicki, Nestorowicz;

Victoria Pakoszówka – Sanbud Długie 3:1 (2:0) Ziemiański 10, Kozłow 40, 70 – R. Pilszak 90;

Orzeł Bażanówka – LKS Pisarowce 3:0 walkower – goście nie przyjechali na mecz.

Grupa 2

Do ostatniej kolejki toczył się bój o awans do klasy okręgowej, który ostatecznie wywalczyła sobie Brzozovia. Bardzo blisko 1 miejsca byli też zawodnicy z Krościenka Wyżnego, ale zatrzymała ich Grabowianka. Mecz był naprawdę zacięty i przy stanie 1:2 wydawało się już, że goście wywalczą sobie 3 punkty na miarę awansu do okręgówki, jednak gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania, a następnie objąć prowadzenie. Wisłok dosłownie w ostatnich minutach zdobył trzecią bramkę i mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów.

Iskra Iskrzynia – LKS Wesoła 3:2 (1:2)

Bramki: Popielarz 28, 79, M. Przybyłowski 68 – Pilecki 20, Barć 39.

Iskra: Szmyd – Lorens ż, Gębuś (66 M. Pojnar), Haręzga (90 P. Przybyłowski), Rogoz ż – Szopiak, Antosz, Ł. Pojnar, Popielarz – Cymerman (60 M. Przybyłowski), Prajsnar.

LKS: Wielgos - Kozdraś (73 Majda ),M. Drewniak, Łukasiewicz, Wnęk - Karnas, Laska, Wrona, Barć – W. Drewniak, Pilecki.
Sędziowali: Sławomir Kielar oraz Marek Kochanik i Leszek Śnieżek (Krosno).

Beskid Posada Górna – Klimkówka 2:1 (0:1)
Kasperkowicz 66, samobójcza 79 – Gryzowski 45+1;

Cisy Jabłonica Polska – Płomień Zmiennica 1:1(0:0) dla gospodarzy: Stodolak;

Grabowianka Grabówka – Wisłok Krościenko Wyżne 3:3 (1:2) dla gości: Szelc 42, Różycki 35, Pelczar 90;

Dwór Kombornia – Haczovia Haczów 0:1 (0:0) Augustyn 60;

LKS Izdebki – Burza Rogi 2:3 (1:2) Kiełbasa 5, Adamski 80 – Braja 8, Sierpiński 23, Procek 81;

LKS Lubatówka – Brzozovia Brzozów 1:1 (1:1) dla gospodarzy: Drozd 25.

Grupa 3

W pojedynku Łężyn ze Skołyszynem znakomitą skutecznością popisał się Bogdan Rąpała, który zdobył 6 bramek i zespół ze Skołyszyna wygrał 6:2. Co ciekawe, do przerwy był remis 2:2. Pewna awansu Czeluśnica nie miała problemów z pokonaniem Orła Bieździedza. Z dobrej strony pokazała się Sparta Osobnica, która pokonała na własnym boisku znacznie wyżej notowanego Orła Lubla. W spotkaniu 2 ostatnich zespół lepszy Tajfun, który pewnie pokonał rywali z Chorkówki. Tęcza Zręcin również pokazała, że wyżej notowany rywal wcale nie musi być także lepszy na boisku i pokonała Orła Faliszówka.

KS Zarzecze – Zorza Łęki Dukielskie 0:2 (0:1)

Bramki: Dziadosz 4, Ryczak 58

Zarzecze: Stój – Wokurka (55 Lenik), Rajdek, D. Pierzowicz (70 Czapeczka), B. Pierzowicz, Martowicz, Kulczycki, Kosiba ż, Czerkiewicz, Chrząszcz, Bernacki.

Łęki Dukielskie: Musiał – P. Dziadosz, D. Dziadosz, Kamiński, Klatka (46 Molek), Krężałek, Mazur, Poręba, Ryczak, Sypień, Wilk.

LKS Czeluśnica - Orzeł Bieździedza 2:0;

Sparta Osobnica – Orzeł Lubla 2:1 (1:0) dla gości Urbanek;

Tajfun Łubno Szlacheckie – Nafta Chorkówka 3:1 (2:0) dla gospodarzy Sajdak, Wilk, Kosiek;

Tęcza Zręcin – Orzeł Faliszówka 2:0 (0:0) Pełdiak 54, Peszko 75;

Zamczysko Mrukowa – Sobniów Jasło 2:0 (1:0) K. Kmiecik dwie;

Gaudium Łężyny – LKS Skołyszyn 2:6 (2:2) Kosiba, Głowacki – Rąpała sześć

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans