Klasa B Krosno: W meczu na szczycie grupy 2 Górnik góra. Huragan o 11 goli lepszy od Tornada. Chlebnianka dostała baty w Szebniach

KrM, MtR, sec, GL
W niektórych meczach krośnieńskiej klasy b padło potężna liczba goli
W niektórych meczach krośnieńskiej klasy b padło potężna liczba goli Archiwum
Emocji co nie miara było w starciu Warzyc z Liwoczem Brzyska. Miejscowi prowadzili do przerwy różnicą dwóch bramek, ale roztrwonili przewagę i pozostali z niczym. Gola na wagę trzech punktów w ostatniej minucie zdobył Piotr Mikoś.

Grupa 1

Orzeł Górzanka i Osława Zagórz nie zwalniają tempa. Oba zespoły wysoko ograły swoich przeciwników, strzelając im odpowiednio pięć i sześć goli. Pierwsze zwycięstwo po reaktywacji drużyny odniósł Otryt Lutowiska.

WYNIKI:
Zalew Myczkowce – Osława Zagórz 1:6 (0:1)
T. Płaza 60 – Kowalski 1, 48, 68, Ziarko 47, samobójcza 65, Ł. Wróbel 85;

Lotnik Ustjanowa – Orzeł Górzanka 0:5 (0:4) D. Sidorski dwie, Blok, Mrzygłód, Dębiński;

Pionier Średnia Wieś – LKS Olszanica 3:1 (2:0) Gembuś, D. Kaim, T. Fedorowiat – Jaworski;

Otryt Lutowiska – LKS Tyrawa Wołoska 4:1 (1:0) dla gości: Mielnikiewicz;

Gabry Łukowe – LKS Czaszyn 1:2 (1:1) dla gości: Baryła 5, Semczyk 85;

Nelson Polańczyk – Bieszczady Jankowce 4:3.

Grupa 2

Mecz na szczycie pomiędzy Pielnią a Strachociną zakończył się przekonującym zwycięstwem gości. Kolejny świetny występ zaliczył Michał Galant, który w tym meczu ustrzelił hat tricka. Dzięki tej wygranej Górnik zostaje nowym liderem. Pierwsze zwycięstwo Pakoszówki w meczu z Milczą. W Płowcach remis po emocjonującym meczu z Orkanem Markowce.

Płowce/Stróże Małe – Orkan Markowce 2:2 (1:1) Boutsikaris 35, samobójcza 70 – Januszczak 20, Dziedzicki 50;

LKS Odrzechowa – ULKS Czerteż 3:1 (0:0) Huta 47, Kuzian 65, Ogrodnik 70 – Januszczak 75;

Orzeł Milcza – Victoria Pakoszówka II 0:3 (0:2);
Orion Pielnia – Górnik Strachocina 0:5 (0:2)
M. Galant 18 (wolny), 78 (karny), 90, Wożniak 40, R. Adamiak 85;

LKS Głębokie – Florian Rymanów Zdrój 3:1 (2:0) K. Stapiński 18, K. Wała 35, 70 – Lorenc 60;

Iskra Wróblik Szlachecki – Pogórze Srogów Górny 4:0 (3:0) Kędzior 10, 15, Krześniak 35, 70.

Grupa 3

Po trzech kolejkach już tylko dwie drużyny pozostają z kompletem punktów. LKS Hłudno i Victoria Niebocko skromnie wygrywają swoje mecze i plasują się odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu w tabeli.. Emocji nie brakowało w Domaradzu, gdzie dotychczasowy lider traci punkty.

Szybko zdobyte bramki narzuciły tempo meczu, który od początku do końca trzymał w napięciu. Na przerwę to goście schodzili z prowadzeniem jednak w drugiej połowie zespół z Domaradza skrzętnie wykorzystał nadarzające się okazje i ostatecznie zdobył trzy punkty. Pierwsze pewne zwycięstwo w sezonie odnosi również JKS Jasionów.

Sokół Trześniów – Orły Jabłonka 0:1 (0:0) Marynowski 90;

Sokół Domaradz – LKS Górki 4:2 (1:2) M. Filipkowski 2, Augustyn 50, Duplaka 53, Hus 78 – K. Szuba 4, Wójcik 30 (karny);

LKS Hłudno – Jutrzenka Jaćmierz 1:0 (0:0) P. Gierula 73;

Victoria Niebocko – San Nozdrzec 1:0 (1:0) Ruda 11;

LKS Wzdów – JKS Jasionów 0:3 (0:3) Nastał 24, 30, Borkowski 35; Zryw Dydnia – LKS Golcowa 0:4 (0:1) Zbiegień, Kędra, Szałajko dwie.

Grupa 4

Huragan okazał się zdecydowanie mocniejszy od Tornada. Gospodarze wygrali w dwucyfrowych rozmiarach, posiadając okazje na kolejne gole. Mimo wszystko wynik 11:0 imponuje.

Huragan Jasionka – Tornado Wrocanka 11:0 (5:0) Kotłowski 2, 35, 37, 63, Kasperkowicz 16, 18, 60, 65, Książkiewicz 66, 80, Belczyk 72;

LKS Lubatowa – Błękitni Jasienica Rosielna 1:5 (0:5) Kasprzycki 75 – Bartosz Tomoń 2, 10, 30, 43, Albrycht 20-samobójcza;

Orzeł Pustyny – Nafciarz Bóbrka 7:2 (4:0) Graba trzy, Krzyżanowski trzy, Klamut – W. Gromek, K. Tarnowski;

Jasiołka Jaśliska - Koniczynka Krosno 1:0 (1:0) D. Kurdyła 32;

Beskid Równe – LKS Głowienka 1:0 (0:0) K. Kłap 84;

Piastovia Miejsce Piastowe – Rotar Węglówka 1:5 (0:2) Wojtowicz 90 – Petyniak 15, 38, Blecharz 51, Kopko 67, Wajda 80.

Grupa 5

GKS Team Szebnie rozbił Chlebiankę Chlebna aż 9:0. Goście nie potrafili zebrać pełnego składu, ale dotrwali do ostatniej minuty. Ci pierwsi z kompletem punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli. LKS Moderówka nie miał żadnych problemów z ograniem gości z Potoka, a szybkie trafienia Jarosława Gałuszki w pełni ustawiły zawody.

Błękitni Żeglce długo męczyli się w Wojaszówce, ale ostatecznie zdołali sięgnąć po pełną pulę. Pierwszy punkt do swojego konta zapisali gracze Łęk Strzyżowskich, którzy podejmowali Brzezówkę. Ci drudzy prowadzili po pierwszej połowie, ale na drugą wyszli rozluźnieni i szybko musieli odrabiać straty, lecz czasu wystarczyło im tylko na remis.

Rędzinianka Wojaszówka – Błękitni Żeglce 0:2 (0:0) Gydziak 68, Szymbara 72;

GKS Team Szebnie – Chlebianka Chlebna 9:0 (2:0) samobójcza 20, samobójcza 31, Cygan 46, M.Leśniak 52, Studniarz 67, 73, A.Fortuna 76, Dunaj 80, Majsiak 85;

LKS Moderówka – Nurt Potok 3:0 (2:0) Gałuszka 12, 16, Szostak 68;

LKS Łęki Strzyżowskie – LKS Brzezówka 2:2 (0:1) Barlik 47, 48 – H.Ruszel 13, Kozicki 70;

Jasiołka Świerzowa – KS Szczepańcowa 2:0 (2:0) Zuzak 19, M.Zając 24.

Grupa 6

– To była ostatnia sekunda, bo zaraz po tym trafieniu sędzia zagwizdał koniec – precyzował Józef Nocek, prezes Liwocza Brzyska, który to zespół wygrał w Warzycach dzięki golowi w 93 minucie.

Dębowczanka Dębowiec zrehabilitowała się za sromotną klęskę sprzed tygodnia i pewnie ograła Nowy Dwór Makowiska.

– W przerwie letniej dokonaliśmy rewolucji kadrowej, a do zespołu dołączyło 12 nowych zawodników. Potrzebujemy czasu na zgranie – mówił Piotr Pierzowicz, kierownik gospodarzy.

Zawodnicy Osieka Jasielskiego nie dali szans Jasiołce Hankówka/Brzyszczki, a hat-trickiem popisał się Marcin Kiełbasa. W starciu dwóch Wisłok, ta z Błażkowej bezbramkowo zremisowała z imienniczką z Niegłowic.

Pierwszy komplet punktów na swoje konto zapisał Dragon Glinik Nowy, który zwyciężył w Nowym Żmigrodzie. Zorza Łubienko kontynuuje serię wygranych, a tym razem zwyciężyła spadkowicza ze Święcan.

Wisłoka Błażkowa – Wisłoka Niegłowice 0:0;
Wisłoka Nowy Żmigród – Dragon Glinik Nowy 0:2 (0:2)
Stachowicz 23, Sanocki 40;

Dębowczanka Dębowiec – Nowy Dwór Makowiska 3:1 (1:1) Wal 24, 54, Bartuś 59 – Leśniak 31;

LKS Osiek Jasielski – Jasiołka Hankówka/Brzyszczki 5:2 (3:0) Kiełbasa trzy, Urban, D.Frączek – P.Stanek-samobójcza, Przetacznik-karny;

Standard Święcany – Zorza Łubienko 0:2 (0:1) Fiałkiewicz 10, Munia 52;

LKS Warzyce – Liwocz Brzyska 2:3 (2:0) Maczuga 36, Czyżowicz 41 – P.Smagacki 61, Rakoczy 70-karny, Mikoś 90+3.