Klasa B Rzeszów. Przełamanie Grunwaldu. Zwycięska pogoń Gryfu [WYNIKI]

kz, mtr
Polska Press
Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odniósł Grunwald Padew Narodowa. Trener Hubert Kardyś przejął zespół w zimie i zaliczył debiut marzenie.

Klasa B Rzeszów 3

B3 Rzeszów

Liderujący Jawor Krzemienica podejmował na stadionie w odległym o 30 km Hucisku drużynę z Kraczkowej. Jawor mógł objąć prowadzenie już w 5. minucie, jednak bramkarz Czarnych obronił rzut karny wykonywany przez Damiana Rejmana. Od 16. minuty goście musieli radzić sobie w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Kamil Kielar. Gospodarze nie wykorzystali tego faktu i jeszcze w pierwszej połowie stracili dwie bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się grający trener Czarnych, a po chwili jedenastkę wykorzystał Dominik Bartkiewicz.

Piłkarze z Krzemienicy po zmianie stron szybko doprowadzili do wyrównania. W końcówce mogli zdobyć nawet zwycięską bramkę, jednak drugiego karnego obronił Paweł Różański. „Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” to znany piłkarski frazes, ale idealnie pasuje na okoliczności tego meczu, ponieważ w 89. minucie zwycięskiego gola dla Czarnych strzelił Bartkiewicz.

JAWOR KRZEMIENICA – CZARNI KRACZKOWA 2:3 (0:2)

Bramki: Gwizdak 48, Rejman 60 - Gaweł 32, Bartkiewicz 34-karny, 89.

Jawor: Sobek – Lew, Balawender, W. Pawełek, M. Pawełek, Lęcznar (72 Król), Pelc, Rejman, Surmacz, Gwizdak (83 Ziaja), Nowak. Trener Wojciech Pawełek.

Czarni: P. Różański – Dudzik, Wiech, K. Kielar (cz 16), K. Różański (83 Trojnar), Ziaja (77 S. Różański), Gargała, Gaweł, D. Kielar, Szczepański (ż), Bartkiewicz. Trener Łukasz Gaweł.

Sędziował Zdeb (Leżajsk).

POZOSTAŁE WYNIKI: Tarnawka – Głuchowianka Głuchów 3:1 (0:1) D. Banaś, Dawid Dulęba, Socha - Ruda 25;

Arka Albigowa – Orzeł Harta 5:3 (3:0) Sowa 9, 76, K. Bartman 13, Kłak 18, A. Babka 50 – M. Pępek 53, Mnich 68, Krasnopolski 80;

Pogórze Husów – Polonia Hyżne 3:0 (1:0) Gubernat 16, M. Podolec 74, 81;

Mecze HALO Hyżne – Wola Rafałowska i Rzemieślnik Strażów – Markovia Markowa zostały przełożone. Pauza: Orzeł Wysoka.

Klasa B Rzeszów 5

– Nasze cele sięgają na pewno wyżej, niż ostatnie miejsce w tabeli. Cieszymy się ze zwycięstwa. Oby tak dalej – powiedział po meczu. Niesamowite rzeczy działy się w meczu LKS Żarówka – Gryf Mielec. Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0 ale w drugiej połowie stracili trzy gole i ostatecznie przegrali. Gol na 3:2 dla gości padł w 89.minucie.

– Udało nam się odwrócić wynik mimo, że do przerwy przegrywaliśmy. Bardzo się cieszymy – powiedział po spotkaniu szczęśliwy trener mielczan.

Grunwald Padew Narodowa – Sokół Malinie 1:0 (0:0)

Bramki: Popiołek 80.

Grunwald: Hyjek – Drożdżal, Gonej, Dąbrowski, Kiwacki, Stachula, Tyniec, Bik, Śledziona, Jaskot, Popiołek. Trener Hubert Kardyś.

Sokół: Daniel – Głaz, Kierys, M. Babula, Maziarz, Niziołek, Bik, Leśniak K. Babula, Jemioło, Grzezak. Trener Jerzy Sobowski.

Widzów 200.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisłoka Borowa – Jutrzenka Ławnica 2:2 (2:0) Łabędzki 17, Wereszczak 32 - karny - Skiba 65, Bieniek 76;

Rzędzian Rzędzianowice – LKS Podleszany 0:3 (0:3) Węglarz 5, 35, Surdej 25;

Błysk Górki – LKS Dębiaki 1:2 (0:0) Pezda 80 - Trela 59, Świątek 64;

LKS Wierzchowiny – Wiśnia Trzciana 4:1 (2:0) S. Gwóźdz trzy Świderski – Głodzik 72;

LKS Żarówka - Gryf Mielec 2:3 (2:0) Bednarz 12, Cichoń 40 - Gumienny 55, Cymbor 80, 89.

Mecz LKS Babicha – Plon Kawęczyn został przełożony na 9 maja.