Klasa O, A i B Rzeszów i Dębica [17-18 listopada]

mił, ck, mj
Stobierna na zakończenie rundy jesiennej pokonała Błażowiankę 3-1.
Stobierna na zakończenie rundy jesiennej pokonała Błażowiankę 3-1. fot. Krystyna Baranowska
Tylko u nas. Relacje ze strzelcami oaz opiniami z meczów klas O, A i B podokręgu Rzeszów i Dębica. Już dziś sprawdź najważniejsze wydarzenia bieżącej kolejki i zaległe starcia.

Pomeczowe przepychanki

Końcowe minuty pojedynku pomiędzy Stobierną i Błażowianką upływały w nerwowej atmosferze, mnożyły się faule i złośliwości. Jeszcze bardziej "gorąco" było po meczu. Pod szatnią doszło do rękoczynów z udziałem przedstawicieli obu ekip, nie tylko piłkarzy. Po minucie, dwóch zapanował względny spokój. Nie obyło się jednak bez wzajemnych oskarżeń o sprowokowanie awantury.

KLASA O RZESZÓW:
Na półmetku rozgrywek pomiędzy liderem z Niechobrza, a siódmą Dynovią są zaledwie cztery punkty różnicy. To zapowiada nam przeciekawą wiosnę, a teraz wskazać zespół, który będzie się cieszył z awansu jest rzeczą wręcz niemożliwą.

Na zakończenie jesieni po efektowną wygraną sięgnęła Grodziszczanka, a remisami swoje mecze kończyła cała czołowa trójka. Najbardziej zaskakująca jest strata punktów przez Sawę, która z Astrą prowadziła już 2-0.

KS STOBIERNA - BŁAŻOWIANKA BŁAŻOWA 3-1 (2-0)
BRAMKI: Szczygieł (23), Nowak (43), Uram (84) - Cag (56).

STOBIERNA: Fabiński - Szczygieł, Ł. Lepionka (85. Płonka), Drzał, Grzesik - Nowak, Jakubowski, Uram, Warchoł, Wiech (80. W. Bal) - S. Lepionka (70. Dworak).

BŁAŻOWIANKA: Jamrozik - Brzęk (72. M. Mijalny), Drewniak, Sieczka (30. Dziepak), Jamróz - G. Chuchla (46. Woźniak), R. Mijalny, Początek, Serwatka, W. Kruczek - Cag.

SĘDZIOWALI: Radosław Pryga oraz Grzegorz Wąchadło i Sebastian Krzak (Mielec). ŻÓŁTE KARTKI: Grzesik, Ł. Lepionka, S. Lepionka, W. Bal - Cag; CZERWONE:: Uram (88, za faul) - Drewniak (53, za faul). WIDZÓW 50.

Zasłużony triumf Stobiernej, która miała solidniejszą defensywę i większą "siłę rażenia". Wynik otworzył Michał Szczygieł. W tej sytuacji nie popisał się golkiper Błażowianki. Zamiast rękami zdecydował się bronić nogą i… nie trafił w piłkę. Tuż przed przerwą miejscowi podwyższyli na 2-0.

Na początku II połowy obrona przyjezdnych znów przeżywała ciężkie chwile. Sam na sam z Jamrozikiem znalazł się Sławomir Lepionka, ale bramkarz z Błażowej wygarnął mu futbolówkę spod nóg. Zaraz potem Jakubowski wygrał biegowy pojedynek z Drewniakiem, piłkarz Błażowianki ratował się faulem, a że działo się to w obrębie "16", sędzia sięgnął po "czerwień" i podyktował karnego.

Niefortunnym egzekutorem jedenastki był Bartosz Grzesik, który strzelił nad poprzeczką. Gospodarzy za nieskuteczność skarcił Cag, zdobywając bramkę kontaktową. W 82. min goście mieli kapitalną szansę, by doprowadzić do remisu, gdy główkę Wojciecha Kruczka instynktownie obronił jednak Adam Fabiński. O losach spotkania przesądził Uram, który poszedł na przebój i trafił do siatki dobijając własny strzał.

LKS TRZEBOWNISKO - KS PRZYBYSZÓWKA 0-1 (0-1)
BRAMKA: Kucharzyk (20).

TRZEBOWNISKO: Migut - Piędel (80. Płonka), Chorzępa, Szwagiel, Tomasik - Wiśniewski, Cupryś, Tomaka, Majcher, T. Pukała - K. Pukała.

PRZYBYSZÓWKA: Kloc - Niedbalec, Urbaniak, Bogdanowicz, Kosiba - S. Rząsa, Kucharzyk (70. Bednarz), Pieńkosz, Myrda - Solarz (89. Pizło), Wróbel (90+1. Lewicki).

SĘDZIOWALI: Leszek Gawron oraz Witold Gładyszewski i Jakub Stawarz (Mielec). ŻÓŁTE KARTKI: Majcher, Tomasik, Wiśniewski, Cupryś - Kosiba, Niedbalec, Kucharzyk. WIDZÓW 60.

Mecz rozstrzygnęła bramka Łukasza Kucharzyka; który po rzucie wolnym i odbiciu piłki od przeciwników precyzyjnie strzelił on tuż przy słupku. Gospodarze borykają się z problemami kadrowymi, wynikającymi przede wszystkim z zaległości finansowych wobec piłkarzy, czego dowodem był chociażby tylko jeden zawodnik na ławce rezerwowych. Mogli jednak tuż przed przerwą wyrównać, ale po akcji Pawła Piędla - Kacper Cupryś przestrzelił z ósmego metra.

Od 55 do 60 minuty dwóch Łukaszy z Przybyszówki wręcz "bombardowało" z dystansu bramkę rywali. Najpierw strzał Myrdy obronił Krystian Migut, 120 sekund później minimalnie obok bramki przestrzelił Wróbel. Za chwilę znów Myrda próbował szczęścia, ale ostemplował poprzeczkę.

Gospodarze, co prawda ambitnie dążyli do wyrównania, ale brakowało im celnych strzałów. - Mieliśmy dziś po drugiej stronie trudnego rywala i w dodatku ciężkie boisko. Przeciwnik ma kłopoty, ale postawił się. Runda dla nas jako beniaminka tych rozgrywek była udana. Oby tak dalej i mam nadzieję, że na wiosnę będzie jeszcze lepiej - skomentował zaraz po meczu Andrzej Skiba - trener Przybyszówki.

SAWA SONINA - ASTRA MEDYNIA GŁOGOWSKA 2-2 (2-0)
BRAMKI: Porada (5), Kalandyk (18) - Lech (75), Mierzwa (87).

SAWA: Naróg - Walas, Woźniak, Naworol, Gaweł - Nycz, Florek (60. Kluz), Graczyk (84. Mach), Kalandyk (68. Kruk) - Ziobro, Porada.

ASTRA: D. Wawro - Kot, Twardowski (57. Lech), K. Wawro, Syrda - Śledź, Sieradzki, Bułaś, Jurek - Prucnal (46. Mierzwa), Piekło.

SĘDZIOWALI: Dominik Wołowiec oraz Paweł Juras i Jakub Pych (Dębica). ŻÓŁTA KARTKA Twardowski. WIDZÓW 100.

Faworyzowani gospodarze stracili dwa punkty na własne życzenie. Mecz zaczął się bowiem po myśli Sawy, która szybko zdobyła dwie bramki i wydawało się, że rundę zakończy mocnym akcentem. Po przerwie jednak to goście doszli do głosu, zaryzykowali i odważnie dążyli do odwrócenia losów pojedynku.

Na kwadrans przed końcem udało im się zdobyć bramkę kontaktową, to dodało im tylko skrzydeł i w 87. minucie Mierzwa uratował beniaminkowi jeden punkt. Sawa jest sama sobie winna, bo po przerwie spuściła z tonu, a na dodatek nie wykorzystała dwóch kontr, po których powinny paść bramki.

DYNOVIA DYNÓW - STRUG TYCZYN 1-2 (1-1)
BRAMKI: Mielniczek (20) - Kucharzyk 2 (35, 88).

DYNOVIA: Wandas - Winiarz, Majda, Hadam, Łamasz (80. Zdeb) - Szczepański, Goleś, Domin (88. Siry), Chudzikiewicz (65. Tarnawski) - Rebizak, Mielniczek.

STRUG: Więcek - Paśko, Nizioł, T. Mucha, Łyszczarz - Gwazdacz, Szymański, Opoń (90. M. Mucha), Zawadzki - J. Sowa (80. Malak), Ferenc (20. Kucharzyk).

SĘDZIOWALI: Krzysztof Turkosz oraz Stanisław Szpyrka i Grzegorz Fus (Łańcut). ŻÓŁTE KARTKI: Szczepański, Mielniczek, Majda, Hadam - T. Mucha, Łyszczarz, Opoń, J. Sowa, Szymański. CZERWONE KARTKI: Szczepański (77, druga żółta) - T. Mucha (17. druga żółta). WIDZÓW 200.

Bardzo emocjonujące spotkanie, w którym nie brakowało ładnych akcji, kartek oraz bramek. Goście już od 17. minuty grali w "10", a na domiar złego chwilę później stracili gola. To ich jednak nie podłamało i jeszcze przed przerwą wyrównał Kucharzyk. Po zmianie stron miejscowi mieli dwie świetne okazje, ale ich nie wykorzystali. To się zemściło w samej końcówce, kiedy Opoń idealnym podaniem obsłużył Kucharzyka, ten "położył" Wandasa i spokojnie umieścił futbolówkę w siatce.

ORZEŁ WÓLKA NIEDŹWIEDZKA - WŁÓKNIARZ RAKSZAWA 1-1 (1-0)
BRAMKI: Wawrzaszek (30) - Kus (70).

ORZEŁ: Bąk - Pomykała, Kuduk, Kręcidło, Herdyna - Lorenc (75. Szwaja), Drozd, Wawrzaszek, Krasoń - J. Rzeszutek (85. Frączek), Gnatek.

WŁÓKNIARZ: Leja - Kus, Mączka, Skoczylas, Jurek - Stopyra, Machniak, Sobuś (75. Rozwód), Lorenc - Maciuła, Weremiński (46. Miś).

SĘDZIOWALI: Paweł Ochab oraz Andżelika Rakoczy i Jacek Chmiel (Dębica). ŻÓŁTE KARTKI: Drozd - Sobuś. WIDZÓW 300.

Zacięte spotkanie, jak na derby przystało. W I połowie lepiej radzili sobie gospodarze, którzy udokumentowali to bramką Wawrzaszka. Goście powinni wyrównać w 40. minucie, kiedy otrzymali rzut karny, ale nie wykorzystał go Machniak. Po zmianie stron goście optycznie przeważali, ale niewiele z tego wynikało. W 70. minucie wyrównać zdołał jednak Kus. - Straciliśmy trochę przypadkową bramkę, ale w sumie remis jest sprawiedliwy - podsumował Marek Frączek, prezes Orła.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Stal II Rzeszów - Głogovia Głogów 0-2 (0-0) Kawa (68), Burza (86); Grodziszczanka Grodzisko Dolne - KS Zaczernie 7-0 (3-0) M. Szmuc 4, A. Duda, M. Słysz, Piróg; CCC Dąbrówki - Jedność Niechobrz 0-0. Pauzowała Górnovia Górno.
KLASA A RZESZÓW
GRUPA III

Trześń nie wykorzystała szansy
Remis wystarczał piłkarzom Czarnych Trześń do tego, żeby rundę jesienną zakończyć na pozycji lidera. Przegrali oni jednak w Podleszanach, które widać nie rezygnują z walki o awans. - Powalczymy o lidera na wiosnę. Na razie damy się pocieszyć tym miejscem Cmolasowi - żartował Andrzej Kardyś, prezes Czarnych.

MECZE ZALEGŁE: Podleszany - Czarni Trześń 3-2 (1-1) M. Krzysztofik (36), Lasek (49), T. Siembab (59-wolny) - D. Indyk (21), Niemasek (84-karny); Jutrzenka Ławnica - Team Przecław Przecław 2-4 (2-0) Kędzior (karny), Błach (wolny) - Żmuda, Sekuła, Hodur, Płaza.

KLASA B RZESZÓW
GRUPA V

MECZE ZALEGŁE: Wisła Gliny Małe - Atut Podborze 1-5 (0-4) Kasprzak - Dereń 2, Brzostecki, Kiełbasa, Gałat; Błysk Górki - Dromader Chrząstów 2-0 (0-0) Dengler (60), B. Łabaj (83); Wisłoka Borowa - Wiśnia Trzciana 3-2 (3-1); Mecz Grunwald Padew Narodowa - Tęcza Orłów nie odbył się.

KLASA B DĘBICA
GRUPA II

MECZ ZALEGŁY: Zasów Mokre - Dragon Korzeniów 2-1 (0-1) R. Kuciemba (87), K. Jemioło (90+2) - Cisło (42).