Klasa O i A3 Rzeszów: Sokół lepszy w derbach od Kolbuszowianki. Tylko Strumyk Malawa bez gola w okręgówce

Zespół rezerw Sokoła Kolbuszowa Dolna (żółto-czerwone stroje) po ograniu Kolbuszowianki wskoczył na pozycję lidera. Marcin Jastrzębski
Ruszyła runda wiosenna w podokręgu Rzeszów. Jako pierwsi do gry weszli piłkarze z Klasy O, a także klasy A3. Do ciekawych derbów doszło w Kolbuszowej. W okręgówce niemal wszystkie zespoły zaliczyły już pierwsze gole w 2021 roku.

KLASA O

Blisko połowa spotkań zakończyła się podziałem punktów i to wszystkie w stosunku 1:1. Aspiracje na pierwsze miejsce potwierdziły za to drużyny z pierwszej trójki, które zgodnie wygrały swoje mecze. Zaskakuje nieznaczna wygrana Rakszawy w Bratkowicach, spora w tym zasługa nowego bramkarza Bratka Wojciecha Kycińskiego, który obronił m.in. karnego.

Na inaugurację rundy wiosennej tylko Strumyk Malawa nie strzelił gola.

KS Zaczernie - SPEC Stal Łańcut 1:2 (0:1)

Bramki: Sokolenko 34, Skała 60-wolny, Rączka 71.

Zaczernie: Krystian Łyko - Kędzior (90 Pleśniak), Guzior, Świst, Walicki ŻK (83 Panek), Śliwa, Put ŻK (63 Chruściel), Rączka, Cieśla (63 Krężel), Jacek ŻK (70 Jarosz), Dec. Trener Łukasz Kłeczek.

Stal: Szpindor - Świst, Kozybek, Sokolenko ŻK, Paczocha (79 Kuca), P. Wójcik, Skała ŻKŻKCZK[90], Kmuk ŻK, Bieniasz (70 S. Wójcik CZK[90]), Buć ŻK (63 Balawender), Walat (84 Góra). Trener Krzysztof Korab.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Stal II Rzeszów - Aramix Niebylec 3:1 (3:1)
Jarecki 11-karny, 42, Szczoczarz 39 - Pilecki 25. Od 81 minucie czerwoną kartkę otrzymał Smalarz (Niebylec);

Czarni Czudec - Jedność Niechobrz 1:1 (0:0)
Pałys 73 - Kłeczek 55-karny;

Orzeł Wólka Niedźwiedzka - KS Stobierna 1:1 (0:1)
Serafin 52 - Kamiński 24.

Sawa Sonina - Wisłok Czarna 1:1 (1:0)
Słonina 24 - Weres 52; w 85. minucie czerwoną kartkę otrzymał Słonina. Wcześniej karnego niewykorzystał Lelek (Wisłok).

Mecz Sawy Sonina z Wisłokiem Czarna zakończył się remisem 1:1

Klasa O Rzeszów. W pojedynku Sawy Sonina z Wisłokiem Czarna ...

Strumyk Malawa - Strug Tyczyn 0:3 (0:1)
Drob 28, Zieliński 46, Janik 61-karny.

Bratek Bratkowice - Włókniarz Rakszawa 1:2 (1:1)
Jucha 27 - Bursztyka 37, Kunynets (84), goście niewykorzystali karnego.

Start Brzóza Stadnicka - Błękit Żołynia 1:1 (0:0)
Naróg 90+2 - Cupryś 80;

Błażowianka Błażowa - KS Przybyszówka 2:1 (1:0)
Karnas 11, 90 - Chmiel 62;

Pauzował Sokół Sokołów Młp.

Klasa A Rzeszów, gr. 3

Wynik kolbuszowskich derbów zdecydował o zmianie na pozycji lidera. W końcówce wygraną w Borowej stracił Start Wola Mielecka. Zgodnie z planem rozpoczęły Ostrowy Baranowskie, choć Wierzchowiny miały kim straszyć.

Na ławkę trenerską Huciny wrócił Mariusz Furdyna i rozpoczął od wygranej za trzy punkty z Wadowicami Górnymi.

Borowa - Wola Mielecka 1:1 (0:0)
Świątek 90+3 – Jaworski 70;

Ostrowy Baranowskie - Wierzchowiny 4:2 (2:2)

Lombara 4 – Lasek 12-karny, Korytko 84;

Sokół II Kolbuszowa Dolna - Kolbuszowianka 5:1 (1:1)
Miśko 45, Mokrzycki 47, Mazurek 53, 69, Bik 88 - G. Wróblewski 19-karny;

Cmolas – Siedlanka 0:4 (0:1)
A. Rajpold 30, 68, 72, 78;

Raniżów - Breń Osuchowski 1:1 (1:0)
Krz. Tęcza 32 – Grabiec 62.

Mecz Babicha - Ruda przełożono na środę (17 marca, boisko w Woli Chorzelowskiej)

Pauza: Trześń.