Klasa O Jarosław. Fenix przegrał chociaż prowadził do 80. minuty [ZDJĘCIA]

kostek, ARB
Promyk Urzejowice ograł Finixa Leszno i odbił się od dna tabeli.
Promyk Urzejowice ograł Finixa Leszno i odbił się od dna tabeli. Łukasz Solski
Fenix Leszno prowadził przez prawie całe spotkanie, ale w końcowym rozrachunku to goście z Urzejowic cieszyli się z trzech punktów. Fenix prowadził już 2:0.

MKS Kańczuga - Sanoczanka Święte 3:2 (1:1)

Bramki: Rybkiewicz 6, Podstolak 81, Grzebyk 88 - Gawłowski 30, 60.

Kańczuga: Lasek - Ł. Borcz, K. Borcz, Rybkiewicz Iż (89 Krupa), Gaweł - Majkutowski, Podstolak, Argasiński (55 Dziedzic), Pilawa - M. Cieleń I (67 Bawor), Grzebyk (90 Hanus). Trener Marek Rybkiewicz.
Święte: Kokot - Karbownik, Kisielewicz, Serafin, Kuśnierz - Gorczyca, Gawłowski, Mucha, Modny - Kiełbowiz (84 Gembarowski), Kobrzyński. Trener Rajmund Gorczyca.
Sędziował: Włoch (Jarosław). Widzów: 100.

Gospodarze zwycięstwo w meczu zawdzięczają paradoksalnie zawodnikowi gości, Krzysztofowi Gawłowskiemu, który zmarnował trzy sytuacje sam na sam. Gospodarze do gry wzięli się dopiero po drugiej bramce dla Sanoczanki i w samej końcówce zdołali wywalczyć komplet oczek.

LKS Skołoszów - Granica Stubno 0:1 (0:0)

Bramka: Błaszczyk 76-karny.

Skołoszów: Buczkowski - Kud, Zabroni, Franków, Pacuła (46 Kolanek), Chmielowski, J. Broda (80 P. Broda), Muzyczka (46 Bruk I [75 - obraza sędziego]), Tyrawski, Milanik I (46 Gierczak I), M. Broda. Trener Grzegorz Gierczak.

Stubno: Kuźma - Polny (72 Gielarowski), Grabarz, Klepacki I, Hajduk, Ozibko, Harłacz, Błaszczyk, K. Żoch (90 Styś), Poszpur, Grabiec (67 Lew I). Trener Mariusz Błaszczyk.

Sędziował: Szczybyło (Lubaczów). Widzów: 150.

Wyrównany mecz, obie drużyny skupiły się na obronie, by nie stracić bramki. Lepiej zaczęli goście, którzy mieli dobrą okazję, jednak strzał Grabca minął bramkę. W odpowiedzi uderzał Tyrawski i w niezłym stylu obronił Kuźma. W 75. minucie Granica wykonywała rzut wolny. Piłka trafiła w rękę zawodnika gospodarzy i pomimo sporych protestów arbiter wskazał na „wapno” z którego trafił Błaszczyk. W doliczonym czasie gry Chmielowski został sfaulowany w polu karnym. Sam chciał doprowadzić do wyrównania, lecz jego zamiary wyczuł Kuźma.

Płomień Morawsko - KS Kisielów-Pełnatycze 0:0

Płomień: Czyż - Gil, Ł. Pajda, Lorenowicz, Szuflita, Marcin Kuziemko, Sawa, Kurasz, Owarzany, Ł. Kuzmeko (69 P. Kuziemko), A. Skiba. Trener Jarosław Kos.

KS: Bieniasz - Lasek, Ożga, Rząsa, Świtalski, Wilczek, Wiglusz, Gujda, Stecko, Kiełbasa (83 Podgórski), Taciuch. Trener Łukasz Kasperski.
Sędziował Paryniak (Lubaczów). Widzów 50.

W pierwszej części meczu mało było sytuacji bramkowych, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Na początku drugiej połowy do głosu doszli, jednak z upływem czasu opadli z sił i inicjatywę przejęli miejscowi. W poprzeczkę trafił Kurasz, podobnie uczynił Gil, tyle że z rzutu wolnego.

Huragan Gniewczyna - KS Węgierka 3:1 (0:0)

Bramki: Bednarz 55, Groch 60-karny, Jagieła 66 - Skowron 80-wolny.

Gniewczyna: Groch - Gurak, Poprawa ż (82 B. Słysz), Gardziel (62 K. Konieczny), T. Wojtas - J. Słysz, A. Słysz, Kowalczyk, Jagieła - Chruściel (66 Rachfał), Bednarz. Trener Tomasz Wojtas.

Węgierka: Brzyski - Jaszek, Pindak, Maj, Nosal (46 Pająk I) - Lizak, Krysa (78 Zombroń), Skowron, Fedor, (75 Kołodziej) - Drzymała, Przepłata. Trener Dariusz Skowron.

Sędziował: Kuźma (Przemyśl). Widzów: 300.

Gospodarze w pierwszej połowie nie mogli się przebić przez zmasowaną obronę gości. Worek z bramkami otworzył w 55 minucie Bednarz. Następne 11 minut przyniosły jeszcze dwie bramki dla miejscowych, które przypieczętowały zwycięstwo. Honorowe trafienie dla gości padło po strzale z rzutu wolnego Skowrona.

Fenix Leszno - Promyk Urzejowice 2:3 (0:0)

Bramki: Głuszko 52, Samoił 63 - Lasek 80, 90+3, samob. 86.

Leszno: D. Baran - Samoił, Krzusztof Stachniak, Konrad Stachaniak (62 Paweł Baran), Bazylewicz I - Głuszko, MajchrowiczIż, Kuszaj, Maik - Zimoń, Gołebiowski (70 Piotr Baran). Trener Tomasz Andrejko.

Urzejowice: Hejnosz - D. KondrackiI , S. Mikuła, Szczepański ż, Lemiech - Lasek, Ziętek, Bochnak ż, Ciupa - Pelc (50 Dziedzic), Mroczka (70 B. Mikuła). Trener Przemysław Lasek.

Sędziował: Drabik (Jarosław). Widzów: 100.

Gospodarze prowadzili przez prawie całe spotkanie, ale w końcowym rozrachunku to goście cieszyli się z trzech punktów. Fenix prowadził już 2:0. Zwycięstwo Promykowi dał skutecznie wykonany rzut wolny przez grającego trenera Przemysław Laska w doliczonym czasie gry.

POZOSTAŁE WYNIKI: **Motor Grochowce - Pogoń-Sokół Lubaczów 0:1 (0:1) Polucha 11; Santos Piwoda - Błękitni Grzęska 0:4 (0:2) Frankiewicz 30, Domka 41, Harpula 66, Maj 85; Graniczni Krowica - San Hurko/Hureczko 1:1 (0:0) **G. Furgała 60 - Szczęsny 67.