Klasa O Jarosław: Huragan zmiótł Fenixa 4:0

kostek, arb
Promyk Urzejowice (niebieskie koszulki) zremisował bezbramkowo z Kisielowem-Pełnatycze. Grzegorz Kostka
Lider ze Stubna wiosnę zaczął od zwycięstwa i powiększenia przewagi nad rywalami. Granica pokonała wczoraj KS Węgierkę 2:0.

Mecz w Gniewczynie to widowisko do jednej bramki. Gdyby w pierwszej połowie gospodarze mieli lepiej nastawione celowniki to do przerwy nie prowadzili by jedną bramką a przynajmniej czteroma. W urugiej połowie. miejscowi swoją przewagę potwierdzili trzema golami.

Huragan Gniewczyna - Fenix Leszno 4:0 (1:0)
Bramki: Bednarz 9, T. Wojtas 59, J. Słysz 64, Rachfał 80.

Gniewczyna: Drzystek - Ł. Gurak, T. Wojtas I (83 Gardziel), Poprawa, Kulpa (82 Ł. Wojtas) - Jagieła I (85 B. Słysz), A. Słysz, J. Słysz, D. Konieczny - Mirek (72 Rachfał), Bednarz (75 K. Konieczny). Trener Tomasz Wojtas.

Leszno: D. Baran - Fedak, Bazylewicz, J. Głuszko, Kuszaj (79 D. Zimoń) - P. Baran, Majchrowicz, Paweł Zimoń, Maik - Piotr Zimoń, Ł. Głuszko. Trener Tomasz Andrejko.

Sędziował Szczybyło (Lubaczów). Widzów 150.

Bramek kibice nie obejrzeli, ale emocji nie zabrakło. Obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji do zdobycia gola, jednak na przeszkodzie stanęła skuteczność, jak choćby w 2 połowie, kiedy to Lubomir Mroczka z bliska nie trafił praktycznie do pustej bramki.

Promyk Urzejowice - KS Kisielów-Pełnatycze 0:0

Urzejowice: Hejnosz - Kłos,D. Orzechowski I, Szczepański I, Pelc - Białogłowski (75 Wojtas), Ziętek, Danys, Ciupa (38 (Dziedzic) - Lemiech, Mroczka. Trener Przemysłąw Lasek.

Kisielów: Bieniasz - Ożga, Lasek, Taciuch, Nowosiad I - Wilczek, Siglusz, Stecko, Gujda (65 Świtalski) - Kiełbasa (65 Dylewski I), Rychtyk ż. Trener Łukasz Kasperski.

Sędziował Olech (Przemyśl). Widzów 100.

- Był to typowy mecz walki, w I połowie lekko przeważaliśmy, po przerwie mecz się wyrównał, ale to my zdobyliśmy zwycięską bramkę - podsumował spotkanie kierownik gospodarzy Józef Hołowacz. W drugiej połowie goście zmarnowali dwie sytuacje sam na sam i stracili gola z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Danielu Gawle.

MKS Kańczuga - Santos Piwoda 1:0 (0:0)
Bramka: Podstolak 82-karny.

Kańczuga: Majcher - Gaweł, K. Borcz, Sykała, R. Cieleń - M. Cieleń (79 Krupa), Podstolak, Cichy (60 Ł. Borcz), Argasiński (46 Dziedzic I) - Pilawa, Majkutowski (88 Grzebyk). Trener Marek Rybkiewicz.

Piwoda: P. Skrzypek - Cieliczka I (82 R. Skrzypek), Wysocki III [83], Dawid Skrzypek I, P. Pindak - Piliszko (67 Gawura),L. Opic, Iwański I, Harłacz (46 A.Opic) - Furtyk (64 Dominik Skrzypek I [90-nie sportowe zachowanie], Broda. Trener Jacek Harłacz.

Sędziował Tomczyk (Jarosław). Widzów 100.

Pierwsza część meczu nie przyniosła bramek, choć obie drużyny stworzyły sobie ku temu okazje. Najlepszej nie wykorzystał Fedak - jego uderzenie obronił Kokot. Na gole kibice musieli czekać do drugiej połowy. Kobrzyński otworzył wynik, jednak goście po rzucie karnym zdołali doprowadzić do remisu. Ich radość nie trwała długo, gdyż świetnie w powietrze wyskoczył Kuśnierz i ładnym strzałem głową zdobył drugą bramkę dla gospodarzy. San nie dał za wygraną, rzucił się do ataków i w doliczonym czasie gry został skontrowany. Aleksander Noga krótko po wejściu na plac gry ustalił rezultat pojedynku.

Sanoczanka Święte - San Hurko/Hureczko 3:1 (0:0)
Bramki: Kobrzyński 57, Kuśnierz 72, Noga 90+5 - Danielak 70-karny.

Sanoczanka: Kokot - Muszak, Serafin, G. Karbownik II [90+4 - odepchanie rywala], R. Kisielewicz (88 Gembarowski) - Gorczyca, K. Karbownik I (46 Kuśnierz), Gawłowski, Mucha - P. Zubrzycki (46 Białowąs), Kobrzyński (90+2 Noga). Trener Rajmund Gorczyca.

San: Wilma - Wujek (80 Ciciński), Ł. Kowalski (60 G. Kowalski), Adamski, Kazek - Krajewski, Danielak, Fedak I, Ślimak (60 Delikat) - Kijanka I, Szczęsny. Trener Andrzej Danielak.

Sędziował Włoch (Jarosław). Widzów 200.

Więcej okazji do strzelenia goli mieli miejscowi, lecz ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Graniczni Krowica nastawili się na grę z kontry, rzadko zapuszczali się pod bramkę LKS-u Skołoszów. Dla Skołoszowa dogodnych okazji nie wykorzystał Tyrawski, Sobejko oraz Milanik. Ten ostatni z nich zmarnował w koncówce meczu sytuację sam na sam z golkiperem gości.

LKS Skołoszów - Graniczni Krowica 0:0

Skołoszów: Buczkowski - Kud, Kolanek, Franków, Chmielowski (80 Zabroni) - Tyrawski, Sudoł (67 Milanik), Bruk I (88 Skupień), Muzyczka - Pacuła, Broda I (61 Sobejko). Trener Grzegorz Gierczak.

Krowica: M. Chomyszyn - P. Chomyszyn, T. Furgała I, G. Furgała I, Terech - I. Kowaliszyn, Huk (60 Pukas), Czała, Czyrny - Nizierski, B. Kowaliczyszn. Trener Ireneusz Kowaliszyn.

Sędziował
L. Kogut (Przemyśl). Widzów 80.

POZOSTAŁE WYNIKI: Motor Grochowce - Płomień Morawsko 2:0 (1:0) Furtyk 6, samob 82; Granica Stubno - KS Węgierka 2:0 (1:0) Błaszczyk 7, Grabiec 75; Pogoń-Sokół Lubaczów - Błękitni Grzęska 3:2 (0:1) Czerski 59, 90, Hojdak 74 - Pelc 15, Solarz 46.