Klasa O Jarosław: MKS Radymno uratował się przed spadkiem

kostek, wab, tst
Świętoniowa (czerwone koszulki) uległa na własnym boisku piłkarzom z Radymna.
Świętoniowa (czerwone koszulki) uległa na własnym boisku piłkarzom z Radymna. fot. GRZEGORZ KOSTKA
Łęk Ostrów albo Błękitni Grzęska opuszczą, obok Czarnych Oleszyce i Wisłoka Świętoniowa, V-ligowe towarzystwo. Zadecydują o tym wyniki zaległej kolejki w środę (16 bm.) i ostatniej.

Odetchnęli w Radymnie. Drużyna MKS wygrała pewnie w Świętoniowej i pozostanie w lidze na następny sezon.

WISŁOK ŚWIĘTONIOWA - MKS RADYMNO 1-4 (1-0)
BRAMKI: Gurak (44) - Skowronek (56, 60), Andruszko (69), Podgórski (78)

WISŁOK: Adam Pelc - Arkadiusz Pelc, D. Krupa, G. Krupa, Szkoda, Gurak, Piróg, Jadam, Mroszczyk (15. Bącal), P. Krupa, Rupar.

MKS: Przybyszek - Duczymiński, M. Szczot, Delikat, Matwij, Skowronek, Łamasz, Petynia, Szpunar, Andruszko, Kisielewicz (60. Podgórski).

SĘDZIOWALI Karol Zielski oraz Rafał Konarzyński i Andrzej Hreczka (Przemyśl) WIDZÓW: 100

Gospodarze mimo, że już zostali zdegradowani nie odpuścili MKS-owi. Głównym reżyserem spotkania był... upał. Tuż przed przerwą wynik meczu otworzył Gurak, dając prowadzenie gospodarzom.

Osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników miejscowi (Sławomir Mirek zmienił stan cywilny, Nowiny składają wszystkiego najlepszego dla Sławomira i jego wybranki) opadli z sił.

Efektem tego cztery stracone bramki w tym dwie w przeciągu pięciu minut. Należy również dodać, że sędziemu głównemu tego spotkania nie podobała się praca naszego fotografa.

SOKÓŁ SIENIAWA - BŁĘKITNI GRZĘSKA 3-1 (2-0)
BRAMKI: Fedak (27), Wilusz (40-wolny, 46-wolny) - Majcher (81)

SOKÓŁ: Kaczmarek - Krawiec, Pazdan (70. Karwacki), Macina, Halejcio, Piotr Czopik, Wilusz, Tołpa, Gardzielik, Fedak, Wróbel.

BŁĘKITNI: Osmyk (46. K. Kubicki) - M. Przeszłowski, Zając, D. Maj, Żak, T. Przeszłowski (46. K. Maj), Majcher, R. Pelc, Domka, Solarz (46. Pieniążek), Uberman (70. T. Pelc).

SĘDZIOWALI Konrad Łaskarzewski oraz Paweł Pawlus i Krzystzof Bereżacki() ŻÓŁTE KARTKI Wilusz, Karwacki, Macina - Domka WIDZÓW: 200

Pierwsza połowa to lekka przewaga gospodarzy udokumentowana dwoma golami. Tuż po przerwie wynik podwyższył Wilusz pięknym strzałem z rzutu wolnego, co podłamało gości.

Miejscowi mając trzy bramki przewagi spuścili z tonu i mecz się wyrównał. Honorowe trafienie dla gości na dziesięć minut przed końcem spotkania zaliczył Grzegorz Majcher ustalając wynik meczu.

CZUWAJ PRZEMYŚL - CZARNI OLESZYCE 8-0 (3-0)
BRAMKI: Gniatek 5 (17, 24, 60, 80, 82), Adamski (36), Zając 2 (50, 77).

CZUWAJ: Sochacki - Kapłon, Owsiany (46. Galanty), Szczęsny, Romanowski (46. Górecki) - Wielgosz, Zając, Adamski, Hanasko - Gniatek, Baran (66. B. Turek).

CZARNI: Świstak - Kudła (17. Szydłowski), Pytel, Klojzy, Machczyński - Dyś, Nowak, Solarczyk (75. Jabłoński), Sądej (46. Koper) - Polak, Mazur (65. Iwanicki).

SĘDZIOWALI Paweł Drabik oraz Łukasz Horodecki i Robert Poczekajło (Jarosław). WIDZÓW 100.

Czuwajowcy odnieśli rekordowe zwycięstwo w kończącym się sezonie, a bohaterem meczu został 19-letni, filigranowy napastnik, Rafał Gniatek.

Na dobrą sprawę, do pięciu strzelonych przez siebie bramek mógł jeszcze dołożyć dwie-trzy. Kilka okazji nie wykorzystali także Jakub Adamski i Łukasz Zając, który powraca do pełni formy po dłuższej kontuzji.

Goście wyraźnie ustępowali miejscowym i tylko w pierwszym kwadransie byli w miarę równorzędnym rywalem. Potem coraz bardziej męczyli się w słońcu, a po przerwie zupełnie "spuchli".

POGOŃ-SOKÓŁ LUBACZÓW - POGÓRZE ROKIETNICA 2-3 (2-1)
BRAMKI: P. Hass (22), Małecki (31) - Nieckarz (30, samobójcza), Żelazny (46), R. Olcha (87).

POGOŃ-SOKÓŁ: Młodziński (88. Trojnar) - Nieckarz, Horodko, Gacek, Dyś - Meder (60. Łakomy), Grudowski (65. Hojdak), Polucha, Małecki - Hołobud, P. Hass.

POGÓRZE: Lasek - Barnak, Pilawa, Siedlarz, Kuźlak (60. Pichitko) - Bichajło, R. Skupień, P. Skupień, Żelazny - M. Olcha (75. Krysa), R. Olcha.

SĘDZIOWALI Grzegorz Stęchły oraz Jacek Kuśnierz i Stanisław Hubacz (Jarosław). WIDZÓW 100.
Mecz miał dwa oblicza. Do przerwy korzystniej prezentowali się gospodarze i wydawało się, że przełamią nieszczęśliwą passę sześciu kolejnych porażek.

Tym bardziej, że do przerwy wygrywali, a Paweł Hass mógł w 40. min podwyższyć wynik. Na początku drugiej odsłony lubaczowianie stracili drugiego gola, co ich załamało.

W końcówce, kiedy już liczono na podział punktów, Rafał Olcha dał przyjezdnym zwycięstwo. W ten sposób miejscowi przegrali kolejny siódmy mecz, a Pogórze zrewanżowało się za przegraną u siebie z tym zespołem 3-5.

PIAST TUCZEMPY - POGOŃ MAŁKOWICE 1-1 (0-0)
BRAMKI: Czapla (50) - Solarczyk (90).

PIAST: Góra - Kud, Jabłoński, Gilarski, Marek Iwański (46. Kwaśny), Walczak (80. Bednarz), Klymak, Czub - Adamarek (46. Czapla), Walczak.

POGOŃ: Mazur - Pelc, Strzałkowski, Kolanek, Rostecki (46. Sawa) - Lecyk, Solarczyk, Rudnicki, Jaroch (46. Wach) - Mazumery (70. Wiśniowski), Folwarski (85. Wilczek).

SĘDZIOWAŁ: Jacek Zygmunt. WIDZÓW: 200.

Pierwsza polowa była wyrównana. W drugiej trener Marek Strawa pozwolił więcej pograć rezerwowym. Prowadzenie dla Piasta strzałem głową zdobył Czapla.

Szansę na podwyższenie rezultatu miał Sas, ale przegrał pojedynek sam na sam z Mazurem. W doliczonym czasie gry na strzał z dystansu zdecydował się Solarczyk i piłka wpadła tuż przy słupku.

GOLBALUX WIĄZOWNICA - BIZON MEDYKA 5-1 (2-0)
BRAMKI: Romanow 2 (15, 31), P. Luft (61), Feldman 2 (85, 89) - Smyk (75).

GOLBALUX: Jankowski - K. Luft, Kłak, Purcha, Rogowski - Romanow (58. Gołąb), Babiarz, Florek (58. P. Luft), Krzeptoń (46. Feldman) - Kipczak (80. Polak), Kubas.

BIZON: Domina - Jakubowski, Górka, Kosełło, Małecki - D. Kędzior, Smyk, Cwynar, Pękowski - Borycki, P. Kędzior.

SĘDZIOWAŁ: Wojciech Bartnik (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Romanow, Feldman - Kosełło. WIDZÓW: 250.

Ciekawy mecz obejrzeli kibice w Wiązownicy. Golbalux zagrał z dużą swobodą i gładko ograł rywali z Medyki. Zaczęło się od trafień Romanowa, który najpierw w 15, a później w 31 minucie nie dał szans bramkarzowi Bizona.

Po przerwie trzeciego gola zdobył P. Luft. Na kwadrans przed końcem za sprawą Smyka goście trochę zniwelowali straty i zerwali się do walki, jednak bramki Feldmana przesądziły sprawę.

POZOSTAŁE WYNIKI: LKS Skołoszów - Łęk Ostrów 0-1 (0-0) Wojtkiw (59-wolny); Budowlani Szówsko - Syrenka Roźwienica 0-4 (0-3) Błaszczyk (18), G. Łuc (25-wolny), M. Pajda (35), Zawadzki (75).