Klasa O Jarosław: Piast Tuczempy zbiera gratulacje

Piłkarze Syrenki Roźwienica pokonali Pogórze Rokietnica 2-1.
Piłkarze Syrenki Roźwienica pokonali Pogórze Rokietnica 2-1. ROMAN KIJANKA
Podopieczni trenera Marka Strawy postawili "kropkę nad i". Pokonali pewnie u siebie wicelidera rozgrywek, Sokoła Sieniawa i awansowali do IV ligi, co było niemal pewne już przed... wiosenną rundą. Gratulujemy!

Tym razem nie zanotowano niespodzianek. W najbliższych kolejkach walka koncentrować się będzie o utrzymanie, czym zagrożonych jest jeszcze siedem drużyn.

POGOŃ MAŁKOWICE - LKS SKOŁOSZÓW 3-0 (0-0)
BRAMKI: Solarczyk (46), Folwarski (50), Hadała (89).

POGOŃ: Mazur - Wilczek, Strzałkowski, J. Kolanek, K. Kolanek - Hadała, Pelc, Lecyk (65. Sowa), Madumere (76. Wach) - Folwarski, Solarczyk.
SKOŁOSZÓW: Kokot - Pacuła, M. Sobejko, Przytuła, P. Mazurkiewicz - Andrejko, Bach, G. Sobejko (46. S. Mazurkiewicz), Buczkowski - Olech, J. Sobejko (75. Pomykała)
SĘDZIOWALI Karol Zielski oraz Andrzej Górniak i Krzysztof Brzeżawski (Przemyśl). ŻÓŁTE KARTKI: J.
Kolanek, Folwarski, Hadała, K. Kolanek, Solarczyk - Andrejko. WIDZÓW 400 (ok. 150 ze Skołoszowa).

Kto wie, jakby się ułożył mecz, gdyby w 15. minucie Grzegorz Olech wykorzystał rzut karny dla gości podyktowany za faul na nim, popełniony przez Jana Kolanka. Bramkarz Jacek Mazur wyczuł jego intencje i wybił piłkę w pole.

W 30. min na listę strzelców mógł wpisać się doświadczony Artur Strzałkowski, lecz piłka mocno uderzona przez niego z wolnego z ok. 30 metrów trafiła w poprzeczkę. Miejscowi okazali się skuteczni po przerwie. Przyjezdnym należał się honorowy gol, ale w 55. min Łukasz Andrejko nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

POGOŃ-SOKÓŁ LUBACZÓW - CZUWAJ PRZEMYŚL 1-2 (0-1)
BRAMKI: Hołobud (55) - Gniatek 2 (20, 60).

POGOŃ-SOKÓŁ: Młodziński - Nieckarz, Gacek, Dyś, Grudowski - Meder, Flis (46. Hołobud), Mularczyk, A. Hass - Kornaga, Wojtowicz.
CZUWAJ: Sochacki - Kapłon, Galanty, Szczęsny (46. Romanowski), Owsiany - Hanasko, Adamski, Wielgosz, B. Turek (46. D. Turek) - Gniatek, Baran (87. Socha).
SĘDZIOWALI Piotr Rachfał oraz Paweł Anklewicz i Wojciech Stępak (Przeworsk). WIDZÓW 100.

Niewiele brakowało, aby mecz ze względu na arcytrudne warunki nie odbył się. Szybciej i lepiej przystosowali się do nich przemyślanie. Bohaterem meczu był 19 -letni Rafał Gniatek, który czuł się bardzo dobrze na mokrej nawierzchni i zdobył dwa gole.

Swoje w Czuwaju zrobili w obronie Bartłomiej Galanty i bramkarz Jakub Sochacki. Ten drugi , w końcówce spotkania, popisał się wspaniałą obroną mocnego strzału Michała Mularczyka, który mógł dać miejscowym remis.
PIAST TUCZEMPY - SOKÓŁ SIENIAWA 3-0 (2-0)
BRAMKI: Iwański 2 (40, 67), Adamarek (45).

TUCZEMPY: Góra - Kud, Gilarski, Jabłoński, Szuflita, Walczak, Klymak (85. K.Sas), D. Sas, Czub, Iwański (76. Czapla), Adamarek (80. Bednarz).
SIENIAWA: Kaczmarek (64. Szewczyk) - Krawiec, Piotr Czopik, Pazdan, Paweł Czopik (70. Macina), Wilusz, Szwarczak, Zajchowski, Bodzioch (46. Tołpa), Fedak, Wróbel.
SĘDZIOWALI Tomasz Pukas oraz Paweł Paryniak i Piotr Krzych (Lubaczów). ŻÓŁTE KARTKI: D. Sas, Czub - Paweł Czopik, Szwarczak. WIDZÓW 400.

Piast w IV lidze! Zwycięstwem z Sokołem Piast zapewnił sobie awans do IV ligi. Spotkanie toczyło się pod dyktando miejscowych, goście ani razu nie zagrozili poważnie bramce Góry. Piast odważnie od pierwszej minuty ruszył do ataku.

W 4. min Adamarek trafił do bramki jednak arbiter odgwizdał pozycję spaloną. W 40. min Iwański oszukał w polu karnym Pazdana i z ostrego kąta umieścił piłkę w bramce. Jeszcze przed przerwą podwyższył Adamarek, który uderzył z 25 metrów. Piłka odbiła się na piątym metrze co zmyliło bramkarza. Ostatnią bramkę zdobył ponownie Iwański wykorzystując świetne dogranie Czuba.

Chwilę wcześniej w zamieszaniu pod bramką Sokoła ucierpiał bramkarz gości - Kaczmarek, którego do szpitala zabrało pogotowie. Po meczu kibice oraz piłkarze Piasta zaczęli świętowanie sukcesu jakim niewątpliwie jest awans do IV ligi.

SYRENKA ROŹWIENICA - POGÓRZE ROKIETNICA 2-1 (1-1)
BRAMKI: Rybkiewicz (22, k), Zawadzki (85) - M. Olcha (26).

SYRENKA: Kurpiel (45. Krupa) - Kubicki, Kaltenberg (10, Sułkowski), Zawadzki (86. Kos) - Żołyniak, Sopel, Pilch, M. Pajda, Skowron - B. Łuc, Rybkiewicz.
POGÓRZE: Lasek - Barnak, Siedlarz, Pilawa, Krysa - Bichajlo, Żelazny, Wilk (55. Szturm), P. Skupien (84. R. Skupien) - R. Olcha, M. Olcha.
SĘDZIOWAŁ: D. Tomas oraz P. Drabik i M. Buryło (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Rybkiewicz, Żołyniak, Zawadzki - Barnak. WIDZÓW: 300.

Jak na derby okolicy przestało mecz był szybki i interesujący. Znacznie więcej działo się w pierwszej połowie. W 22 minucie potężną bombę Żołyniaka bramkarza Pogórza sparował wprost pod nogi Sopla, który za moment został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił niezawodny Rybkiewicz.

Miejscowi nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, bo po dynamicznej kontrze wyrównał M. Olcha. Jeszcze przed przerwą blisko trafienia był Rybkiewicz. Najpierw strzelał minimalnie obok słupka, a później z kilku metrów uderzył wprost w Laska. Po zmianie stron oba zespoły trochę pofolgowały i chwilami robiło się sennie, ale w samej końcówce znowu mecz się ożywił. Trójkowa akcja Łuca, Pilcha i Zawadzkiego zakończyła się bramką tego ostatniego.

Rywale mogli jeszcze doprowadzić do remisu jednak M. Olcha ,minimalnie się pomylił i huknął tylko w poprzeczkę. Spotkanie rozegrano w Roźwienicy, bo jesienią z powodu zalanego boiska grano w Rokietnicy.
ŁĘK OSTRÓW - WISŁOK ŚWIĘTONIOWA 3-1 (1-1)
BRAMKI: Grabski (30, 60), Gawron (90) - Czernik (40)

ŁĘK: Stefanowski - Kwaśny, Ł. Joniec, K. Joniec, Storek (46. M. Szymczycha), Gawron, Wojtklif, Broszko, Lepszy (65. Duda), Oronowicz, Grabski
WISŁOK: Adam Pelc - Arkadiusz Pelc, G. Krupa, D. Krupa, Czernik, Gurak, Dziedzic (65. Piróg), Szkoda, D. Mirek, S. Mirek, Cebulak.
SĘDZIOWALI Denis Rokita oraz Roman Karpowicz i Damian Grabski (Przemyśl) ŻÓLTE KARTKI Ł. Joniec - Czernik CZERWONA KARTKA Czernik (70. za drugą żółtą) WIDZÓW: 200

W meczu dwóch drużyn z dolnych rejonów tabeli, lepsi okazali się gospodarze. Do przerwy wynik remisowy w pełni oddawał przebieg tego wyrównanego meczu.

Po zmianie stron Gospodarze strzelili dwa gole dające im zwycięstwo. Obie drużyny mogły pokusić się o jeszcze więcej bramek, ale zawodziła skuteczność w sytuacjach podbramkowych.

POZOSTAŁE WYNIKI: Bizon Medyka - MKS Radymno 4-2 (3-0) P. Domina (15), D. Kędzior (19-karny), J. Cwynar 2 (26, 80) - Skowronek (84), Andruszko (86); Błękitni Grzęska - Golbalux Wiązownica 1-2 (0-2) Uberman (60) - samobójcza (27), Kubas (40). Czarni Oleszyce - Budowlani Szówsko przełożony ze względu na zły stan boiska. Mecze zaległe, rozegrane w tygodniu: Piast - Skołoszów 2-0, Pogórze - Bizon 0-0, Sokół - Czuwaj 2-0.