Klasa O Jarosław: Radymno odbija się od dna

kostek, wab, tst
Radymno wygralo w Gniewczynie.
Radymno wygralo w Gniewczynie. fot. GRZEGORZ KOSTKA
Zajmująca dotąd przedostatnią pozycję w tabeli drużyna z Radymna wygrała w Gniewczynie i awansowała. Nadal bez porażki jest Bizon Medyka, który pewnie uporał się z lubaczowską ekipą, mającą zerowy dorobek punktowy, podobnie jak Roztocze Narol.

Wciąż wysoką formę prezentuje beniaminek z Wólki Pełkińskiej. W Szówsku skutecznym finiszem zaimponował przemyski Czuwaj.

WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKI - ROZTOCZE NAROL 8-2 (3-0)
BRAMKA: Pietluch (33, 62, 75, 77, 89), P. Środek (29), Kozłowski (45), Perykasza (81) - M. Zdybek (62, 77)

WÓLCZANKA: Groch - Noga (G. Środek 46), P. Środek, Kiszka, Goń (75. Ilasz), Bojarski (73. Rokosz), Kozłowski, Paweł Szczepański, Piotr Szczepański, Poprawa (69. Perykasza), Pietluch.

ROZTOCZE: Bartoszyk - Szydłowski, Włoch (72. Kozłowski), Zubrzucki, Cząstkiewicz (46. B. Zdybek), Baran, M. Zdybek, Banaś, Machnik, Mazur, Surowiec.

SĘDZIOWALI Paweł Drabik oraz Piotr Bogonos i Jacek Kuśnirz (Jarosław) WIDZÓW:400.

Przewaga miejscowych nie podlegała dyskusji. Krzysztof Pietluch bohater spotkania, strzelec pięciu goli mógł jeszcze poprawić swój dorobek jednak po jednej z akacji trafił w poprzeczkę.

W poprzeczkę również trafił Arkadiusz Kiszka. Goście, którzy ambitnie walczyli o jak najmniejszą porażkę zdołali zdobyć dwa gole za sprawą Macieja Zdybka oraz kilka krotnie zatrudnili Jacka Grocha.

HURAGAN GNIEWCZYNA - MKS RADYMNO 0-1 (0-0)
BRAMKA: Andruszko (70)

HURAGAN: Krupa - T. Wojtas (76. Łuczyk), Jagieła, Gurak, Kida, P. Wojtas (46. Kotliński), Drys (80. K. Krutysz), Piróg, J. Hader, R. Krutysz, Mirek.

MKS: Wyczawski - Delikat, Demski, Duczymińki (73. Szot), Kwaśny, Szpunar, Skowronek (81. Barszczak), Olech, Łamasz (55. Petynia), Majewski (86. Kryczyński), Andruszko.

SĘDZIOWALI Denis Rokita oraz Sebastian Rozenbajger i Andrzej Górniak (Przemyśl) ŻÓŁTE KARTKI T. Wojtas, Jagieła, P. Wojtas, R. Krutysz - Delikat, Szpunar, Szot. WIDZÓW:400.

Spotkanie toczone w upalne popołudnie było dość szybkie i ciekawe. Pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze. Janusz Hader przymierzył z 20 metrów wprost w bramkarza gości.

W odpowiedzi w sytuacji sam na sam z Markiem Krupą znalazł się Majewski, jednka pojedynek ten przegrał. W pierwszej połowie strzelali jeszcze Andruszko i Mirek.

W drugiej połowie stroną dominującą byli gospodarze. Cóż z tego skoro nie porozumienie w obronie wykorzystał Andruszko, strzelając ładną bramkę z 20 metrów.

Huragan mimo okazji Mirka (w 79. min z bliskiej odległości po ręce bramkarza gości trafił w poprzeczkę), Krutysza i Wojtasa nie zdołał doprowadzić do wyrównania.

BIZON MEDYKA - POGOŃ-SOKÓŁ LUBACZÓW 3-0 (1-0)
BRAMKI: Jakubowski (28), Cwynar (66), Małecki (83).

BIZON: J. Domina - Jakubowski, Kocełło, D. Górka, B. Górka - Mikos (46. Adamski), Sękowski, Zabroni (46. Małecki), D. Kędzior - Cwynar, Smyk.

POGOŃ-SOKÓŁ: Szczybyło - Nieckarz, Mełech, Gacek, Gutkowski - Grudowski, A. Hass, Nowak, Mazur - P. Hass, Machczyński.

SĘDZIOWALI Paweł Śliż oraz Grzegorz Stępak i Paweł Cisek (Jarosław). CZERWONA KARTKA:
Gutkowski (43, za niesportowe zachowanie. WIDZÓW 200.

Do przerwy gospodarze mogli prowadzić wyżej, ale Mateusz Zabroni (20 min), Bartłomiej Górka (25) i Wojciech Smyk (38), będąc w doskonałych sytuacjach, przegrali pojedynki z 19-letnim Bartoszem Szczybyłą.

W drugiej odsłonie, kiedy przyjezdni występowali już w osłabieniu, "bizonowcy" nieco poprawili skuteczność i zdobyli dwa kolejne gole. Na listę strzelców mógł się wpisać także Smyk, lecz znów nie pokonał bramkarza. Lubaczowianie, którzy wystartowali w rozgrywkach bardzo kiepsko, starali się zagrozić miejscowym jedynie uderzeniami z dystansu.

GOLBALUX WIĄZOWNICA - BŁĘKITNI GRZĘSKA 3-0 (0-0)
BRAMKI: K. Luft (60), A. Gołąb 2 (70, 80).

GOLBALUX: Jankowski (75. Krok) - Kłak, Rogowski, K. Luft, Purcha - Litwin, Babiarz (46. Gołąb), Florek (68. Kipczak), Uberman (46. Jurczak) - Feldman, Rudnicki.

BŁĘKITNI: Osmyk - Kiełbicki, Lasek, M. Przeszłowski (80. K. Kubicki), Jędryka - Żak, Krupa, Maj (65. Domka), T. Przeszłowski (55. Majcher) - Zając, Mirek.

SĘDZIOWALI Grzegorz Piestrak oraz Maciej Grabowski i Andrzej Hreczka (Przemyśl). ŻÓŁTE KARTKI: Jurczak, Purcha - Lasek, Kiełbicki. WIDZÓW 700 (festyn z okazji pożegnania księdza Bogusława Kroka, zawodnika Golbaluksa).

Chociaż pierwsza połowa upłynęła pod znakiem lekkiej przewagi gospodarzy, to jednak nie udało się im zdobyć gola. Bliscy celu byli Wiesław Litwin i Sylwester Uberman, ale skończyło się jedynie na dobrych chęciach.

Po przerwie miejscowi zagrali z zębem i w ciągu 20 minut strzelili trzy bramki, przy czym 21-letni Adrian Gołąb uczynił to dwukrotnie. Mógł on zdobyć jeszcze jednego gola, lecz nie wykorzystał sytuacji "sam na sam". Goście ograniczali się do obrony i tylko sporadycznie próbowali atakować.

SOKÓŁ SIENIAWA - POGÓRZE ROKIETNICA 4-0 (2-0)
BRAMKI: Fedak (10), Gleń (30), Bursztyka (48), Wróbel (75)

SOKÓŁ: Kaczmarek - Gleń (70. Krawiec), Pazdan (78. Karwacki), Boczarski, Czopik, Wróbel (80. Szkamruk), Bursztyka, Zajchowski, Wilusz, Fedak (70. Padiasek), Kowalczyk.

POGÓRZE: Lasek - Barnak, Walczak, Siedlarz, Jarosiewicz, Pilawa (15. Wilk), Żelazny (60. Sztur), Kubas, Skupień (70. Lonc), R. Olcha, M. Olcha.

SĘDZIOWALI Karol Zielski oraz Roman Karpowicz i Damian Grabowski (Przemyśl) ŻÓŁTE KARTKI Gleń, Wilusz, Fedak, Kowalczyk - Barnak WIDZÓW: 150

Zdecydowaną przewagę posiadali gospodarze. Pogórze pierwszy celny strzał oddało dopiero w 80 minucie. Miejscowi ten mecz mogli wygrać wyżej, jednak piłka po strzałach Wilusza trafiła w słupek zaś po uderzeniu Karwackiego w poprzeczkę.

W pierwszej połowie nie przyjemnej kontuzji nabawił się zawodnik gości Pilawa, który z podejrzeniem wybitego barku został odwieziony do szpitala.

POZOSTAŁE WYNIKI: Pogoń Małkowice - Syrenka Roźwienica 3-1 (0-1) Pawłowski (78), Folwarski 2 (81-karny, 85); Granica Stubno - LKS Skołoszów 2-2 (0-2) Biega (59), Solarczyk (74) - Półtorak (19-karny), J. Sobejko (39-wolny); Budowlani Szówsko - Czuwaj Przemyśl 0-4 (0-1) Rybkiewicz (11-wolny), B. Turek 2 (82, 89), Kapłon (85). Mecz rozegrany 18 bm. awansem z 25. bm. Pogoń-Sokół - Golbalux 1-3 (1-1) Flis (11) - Babiarz (40-wolny), Rudnicki (46), Jurczak (80).