Klasa O Stalowa Wola: Górnovia uciekła ze strefy spadkowej kosztem Sparty

Waldemar Mazgaj
Sprawa awansu do 4 ligi rozstrzygnęła się we wtorek, w zaległym meczu (Stal Gorzyce wraca po roku!), ale wciąż trwa zacięta walka o utrzymanie. Ze strefy spadkowej, kosztem Sparty, wydostała się na razie Górnovia, ale do końca jeszcze dwie kolejki i dużo może się wydarzyć.

- Jak się uda utrzymać, to dobrze. Jak nie, to trudno. Nie ma wielkich nacisków – mówi Tomasz Korzenny, trener Górnovii.

Rotunda, po zwycięstwie w Dąbrowicy, zapewniła już sobie utrzymanie. Strzelec potrafił wyrównać od stanu 1:3, ale finisz należał do zespołu z Krzeszowa.

Stal Gorzyce - Bukowa Jastkowice 7:0 (5:0)
Bramki
: Szymanek 3, 59, Nowak 9, 18, Tur 27, Łuczakowski 29, Andrasik 89.

Stal: Czernecki - Nowak (71 Górecki), B.Idec, Winiarski (80 Syguła), Bernaś - Jędral (46 Wojtusik), Machowski, Łuczakowski, Tur (76 Andrasik) - Szymanek, Szeser (35 Przepiórka). Trener Dariusz Dul.

Bukowa: Wołoszyn – Marcin Partyka, Ożóg, D. Bartnik, J. Partyka - T. Bartnik żk, Michał Partyka (46 Cichoń), Brzeziński (46 Madej), Kotwica - Mikołaj Partyka (79 Kosierb), Kaczmarczyk (82 Bajdas). Trener Dariusz Bartnik.

Sędziował T. Chamera (Tarnobrzeg). Widzów 250.

Goście ponieśli klęskę, ale na ich usprawiedliwienie trzeba powiedzieć, że zagrali bez nominalnego bramkarza, a zastępujący go Piotr Wołoszyn i tak robił, co mógł. Po półgodzinie (wynik 5:0) gorzyczanie, fetujący już od wtorku awans do 4 ligi, spuścili nieco z tonu.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Stal Nowa Dęba - Olimpia Solo Pysznica 7:1 (2:0)
Ślęzak 15, K. Serafin 20, Wilk 47, Milanowski 63, 76, Franuszkiewicz 70, Surdy 82 – Młynarczyk 57;

Górnovia - KP Zarzecze 2:0 (0:0) Rychel 85-karny, R. Radomski 90+3;

Unia Skowierzyn - Stal II Stalowa Wola 1:2 (0:1) Myszka 75 – Trylowski 33, Szmid 64;

Sokół Sokolniki - Sokół Kamień 3:0 vo
* mecz się nie odbył, goście nie dojechali;

San Kłyżów - OKS Mokrzyszów Tarnobrzeg 2:2 (0:0)
Madej 75, 89 – Laskowski 72, Rzepiela 87;

Pogoń Leżajsk - LZS Ździary 0:3 (0:1)
Wojtas 10, Sałek 60-wolny, Łyp 75;

Sparta Jeżowe - Słowianin Grębów 0:4 (0:1)
Surma 30, 84, Woś 49, Ozga 59;

Strzelec Dąbrowica - Rotunda Krzeszów 3:5 (1:2)
Rzeźwicki 41, Obara 51, Polek 56 – Szostak 46, 77, Warchoł 17-karny, Podpora 23, Rębacz 89;

Zaległy mecz 29. kolejki: Stal II St. W. – Stal G. 1:3 (0:1) Dziopak 79 – Szeser 34, 67, B. Idec 82.

Mecz Stal II St. W. - Sokół Sokolniki (przerwany w 2. minucie z powodu zdekompletowania drużyny gospodarzy) zweryfikowano jako walkower 0:3 plus kara regulaminowa 300 zł dla Stali.