Klasa OAB Jarosław. Dwunaste zwycięstwo LKS Skołoszów. Dziesięc bramek Lisich Jam. [WYNIKI, STRZELCY]

dop, kostek, mtr
Grzegorz Kostka
LKS Skołoszów wygrał po raz dwunasty z rzędu, Lisie Jamy zdobyły dziesięć goli.

Klasa O

Czołówka zgodnie wygrała swoje mecze. Skołoszów rozbił Motor, Kańczuga skromnie wygrała w Radymnie, zaś Czuwaj komplet oczek wywiózł z Lubaczowa.

MKS Radymno – MKS Kańczuga 0:1 (0:1)

Bramka: Ostrzywilk 6.

Radymno: Rudiuk – Karakuszka, Cholewa (46 Sucha), Stawiarski, |Herman –Siemiński (46 Socha), Rożak, Kowalczyk (70 Lizak) - Buczkowski, Stysiał (82 Pac), Hamacher, Trener: Bogusław Sierżęga.

Kańczuga: Przewrocki – Ł. Borcz (48 Cząstka), K. Borcz, Gaweł, A. Gurak - Barszczak ż, Kudła, (88 Dziedzic), Ostrzywilk, (68 Cichy), P. Gurak (87 Frankiewicz) – Kielich ż (80 Wojtyna), R. Cieleń. Trener: Arkadiusz Kiszka.

Sędziował: Tomczyk (Jarosław). Widzów: 200.

Szybko zdobyta bramka przez gości ustawiła mecz. Gospodarze próbowali wyrównać, ale jeśli nawet dochodzili do pozycji strzałowych, to dobrze bronił Adrian Przewrocki. – W końcówce było trochę nerwowo, ale wygraliśmy ten mecz większym doświadczeniem i zgraniem. – podsumował mecz kierownik gości, Józef Hołowacz.

POZOSTAŁE MECZE:

Narol – Święte 0:2 (0:1) Zarębiński 9, Kurdybacha 73;

Zarzecze – Ostrów 0:0;

Szówsko – Orły 3:3 (1:1) Brud 15, Ciurko 48, 62- Pempuś 9, 66, 90;

Skołoszów – Grochowce 4:0 (2:0) K. Buczkowski 6, Pilawa 28, Kiełbowicz 66, Wojtowicz 84;

Leszno – Gorzyce 3:1 (3:1) Milanik, P. Baran, samob. - Kiełbasa;

Lubaczów – Czuwaj 1:3 (1:2) Sęga 19 – Seryło 5, Świst 20, Łuc 46;

Morawsko – Młodów 3:0 (2:0) Sawa 14, M. Pajda 41, Dylewski 62;

Stubno – Gniewczyna 3:2 D. Mikulec dwie, Harłacz – J. Słysz, Przeszło;

Kaszyce – Pawłosiów 0:2 Walczak, Czyż.

Klasa A Jarosław

Walkowerem zakończyło się starcie Santosu Piwoda z KS Węgierką. Drużyna gości postanowiła nie przyjeżdżać na mecz i oddać za darmo trzy punkty. Tym samym Santos z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli. Za jego plecami Hetman Laszki, który po ciężkim boju zdobył trzy oczka w starciu Koroną Tuchlą. W pojedynku ekip z góry tabeli górą Kidałowice - Victoria zwyciężyła 2:0 po bramkach Rogowskiego i Michajły. Z triumfem także Wisznia Nienowice, która pokonała Pogórze Rokietnica po bramce w drugiej połowie Metza.

Klasa A Lubaczów

Start Lisie Jamy rozgromił Leśnika Płazów aż 10:0 – pięć goli zdobył niezawodny Szymon Furgała. Gwiazda niespodziewanie przegrywała w Starym Dzikowie do przerwy, ale po zmianie stron wbiła gospodarzom pięć goli.

Stary Dzików – Wielkie Oczy 1:5 (1:0) Żulewicz 26 – Piotr Hawrylak 49, Dewojno 63, Hołobud 70, Paweł Hawrylak 81, Kuchta 86;

Horyniec Zdrój – Oleszyce 4:1 (3:0) dla gospodarzy: Rogowski dwie (jedna z karnego), Urban dwie;

Łukawiec – Antoniki 3:2;

Cewków – Krowica 4:2 dla gospodarzy: Witko trzy, Nieckarz;

Lisie Jamy – Płazów 10:0 (2:0) Sz. Furgała pięć, R. Klufas dwie, P. Szwed, A. Sitarz, Tobiasz Sęga;

Futory – Zapałów 6:1 (3:1) Czerski trzy, Źrałka dwie, Bauman - Sobolewski;

Ruda Różaniecka – Cieszanów 0:5.

Pauza Wólka Krowicka.

Klasa A Przemyśl

Strzelaninę urządziły sobie ekipy Medyki i Fredropolu, które do samego końca biły się o zwycięstwo. Ostatecznie górą okazała się Unia, która triumfowała 5:4 i tym samym dopisała kolejne trzy oczka do ligowej tabeli. Zacięte starcie mieliśmy też w Huwnikach, gdzie Wiar musiał uznać wyższość Strażaka Sośnica. Cztery trafienia swoim przeciwnikom zaaplikowała Gwiazda Maćkowice, pokonując ostatni w tabeli Grom Wyszatyce. Lider z Krównik pewnie pokonał Żurawiankę Żurawica i utrzymał swoje fotel lidera.

Nakło – Kalników 2:1 (0:1) Sowa dwie – Kokot;

Medyka - Fredropol 4:5 (2:2) dla gospodarzy: Jakubowski, Adamski, Grabas, Piwowar;

Klasa A Przeworsk

Alabster przegrał drugi mecz z rzędu, tym razem nie sprostał Błyskawicy. Do czołówki dołączyła Gorliczanka po zwycięstwie w Wierzbnej. Błękitni do przerwy przegrywały 0:2, ale w drugiej połowie odwrócili losy meczu i z Rozborza wywieźli jeden punkt.

Urzejowice - Majdan Sieniawski 5:3 (1:1) Drabik 23, 66, Białogłowski 60, 77, Wota 65 – Gardzielik 35, 80, 87;

Nowosielce – Siennów 1:3 (1:2) M. Kowal 30 – Kuras 18, 25, Gawłowski 57;

Cieszacin Wielki – Jagiełła 3:1;

Wierzbna – Gorliczyna 1:3 (0:3) Ostrzywilk – Kyciński 21, 30, 35;

Krzeczowice – Babice 3:0 (2:0) Mazurek 16, D. Białogłowski 23, 64;

Rożniatów - Łopuszka Wielka 2:1 (0:0) dla gospodarzy: M. Wilczek, Magoń;

Rozbórz – Grzęska 2:2 (2:0) Tarociński, Stęchły – Pieniążek, Domka.

Klasa B Jarosław

Dwa wyniki po 4:0 oglądaliśmy w ósmej serii gier Klasy B Jarosław. Takie zwycięstwa odniosły Michałówka oraz Makowisko. Lider z Dobkowic męczył się z Wysockiem, ale ostatecznie zachował status quo i pozostaje niepokonany. Trudną przeprawę też miała ekipa Łęgu Łowce, która wygrała tylko 2:1 z niżej notowanym Koniaczowem. Na jedną kolejkę przed końca rundy pewne jest już, że liderem pozostanie Dąb Dąbkowice.

Michałówka – Łazy 4:0 (1:0) Buniowski dwie, Jarmuła, Hajduk;

Dobkowice – Wysock 2:1 (2:1) dla gospodarzy: Lonc, Hołyszko;

Rudołowice – Makowisko 0:4 (0:3) Kisielewicz dwie, Biela 26, Wityk 75;

Łowce - Koniaczów 2:1;

Cetula - Duńkowice 2:2.

Klasa B Lubaczów

Mnóstwo bramek oglądaliśmy w tej kolejce Klasy B Lubaczów. Najwięcej, bo aż dziewięć padło w meczu Zabiałej – Stare Sioło z Legią Oleszyce. Pojedynek dwóch ligowych outsiderów skończył się pogromem ze strony gości 8:1 i tym samym Legia wykopała się z dna tabeli. Cztery bramki LKS-owi Mołodycz strzelił Jakub Tokarz, który był bohaterem swojej drużyny i zapewnił jej cenne zwycięstwo. Z podniesionymi głowami z boiska zeszli też piłkarze ze Starego Lublińca, którzy mimo niekorzystnego wyniku do przerwy, zdołali odwrócić losy spotkania i wywieźli trzy punkty z Opaki.

Zalesie – Korzenica 3:7 (3:2) Mróz trzy – Gargała cztery, Nawłoka dwa, Kołaczko;

Wola Wielka - Miękisz N. 2:1 (1:1) dla gospodarzy: Gozdek, Zielonka;

Zabiała-Stare Sioło - Legia Oleszyce 1:8;

Opaka - Stary Lubl. 2:3 (2:1) Wojciechowski 25, Chmiel 30 – Pata 15, 55, Tabor 80;

Basznia D. – Mołodycz 6:1 (2:0) dla gospodarzy: Tokarz 29, 44, 63, 69, Ważny 47, samobójcza 89.

Klasa B Przemyśl

W meczu na szczycie Leśnik zremisował z Koroną, która jeden punkt uratowała w ostatniej minucie meczu, po celnym strzale Łukasza Majchra. Wesoła prowadziła już 3:0, ale w końcówce po dwóch golach Walawianki, było trochę nerwowo.

Zadąbrowie – Walawa 3:2 (2:0) Karuś 27, 47 Prymaszko 33 – Kościk 60, Chwasta 64;

Bircza – Trójczyce 1:1 (0:0) Napora 54 – Majcher 90;

Zabłotce – Niziny 3:2;

Pikulice – Nehrybka 0:2;

Orzechowce – Olszany 0:0.

Pauza Bolestraszyce.

Klasa B Przeworsk

Ostrovia urządziła sobie poligon strzelecki, aplikując dwanaście goli Wisłokowi. Żuraw co prawda pierwszy stracił gola, ale ostatecznie zainkasował komplet oczek. Start ograł ostatnia Naftę Gaz.

Mirocin – Jodłówka 4:2 (3:1) dla gospodarzy: Undziakiewicz, Sawicki dwie, Pruchnicki;

Żurawiczki – Hawłowice 2:1 (1:1) R. Wiecheć 45 75 - Taciuch 25;

Manasterz - Rozbórz Długi 2:5;

Wola Buchowska – Świętoniowa 12:0 (5:0) Pelc cztery, Czeszyk cztery, Wójcik dwie, P. Horojdko, Pieczek;

Maćkówka – Kisielów 1:2 (0:1) Drozd 48 – Podgórski, Posiak (karny);

Tryńcza – Niżatyce 1:2 (0:1) Konieczny- Orzechowski, Michno.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani