Klasy O, A i B Rzeszów: W walce o awans do 4 ligi zostały Łańcut i Tyczyn. Wisłok Strzyżów już w okręgówce

Strug Tyczyn (na niebiesko) pokonał na wyjeździe Błażowiankę 3:0
Strug Tyczyn (na niebiesko) pokonał na wyjeździe Błażowiankę 3:0 Marcin Trzyna
Włókniarz Rakszawa przegrał u siebie z Sokołem Sokołów Młp. i patrząc na formę liderów z Łańcuta i Tyczyna, praktycznie stracił szanse na walkę o awans do 4 ligi. Powoli gaśnie nadzieja na utrzymanie w Wólce Niedźwiedzkiej i Niebylcu, choć ten ostatni niespodziewanie urwał punkt Sawie Sonina. Na pięć kolejek przed końcem sezonu w klasie A1 awans zapewnił sobie Wisłok Strzyżów.

Jedność Niechobrz – KS Stobierna 2:0 (1:0)

Bramki: Szeliga 31, Kłeczek 50-karny po faulu na rachwalki

Jedność: Kopyto – Bednarski, Kłeczek, Wiącek, Kocurek, Rembisz (73 Bać), Rak, Rachwalski, Szeliga (90 Wilczek), Drożdż (46 Grzebyk), Folta (46 Mołdoch). Trener Tomasz Brzychczy.

Stobierna: Chorzempa – Grzesik, Micek, Warzocha, Lepionka, Tomaka, Grzesik (62 Górak), Kamiński (70 Wojtas), D. Nowak, R. Nowak. Trener (w zastępstwie): Andrzej Warzocha.

Sędziował: Kyć (Nowa Sarzyna). Żółte kartki: Mołdoch – Nowak, Lepionka. Czerwone: Nowak (87, dwie żółte), Grzesik (87, obraza sędziego) – Rachwalski (90, ostry faul). Widzów 50.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Aramix Niebylec – Sawa Sonina 1:1 (1:1)
Wójtowicz 36 – Świst 25;

Włókniarz Rakszawa – Sokół Sokołów Młp. 1:4 (1:2)
Bursztyka 29 - Ziobro 26, Panek 43, Sobus 46, Ziobro 57;

Reslogistic Błażowianka Błażowa – Strug SZiK Tyczyn 0:3 (0:2)
Janik 10, Drob 45, Brocki 80.

Reslogistic Błażowianka Błażowa przegrała ze Strugiem Tyczyn w Derbach Doliny Strugu 0:3. Bramki dla gości strzelali: Janik, Drob, Brocki.

Klasa O Rzeszów. Błażowianka Błażowa przegrała ze Strugiem T...

Wisłok Czarna – Orzeł Wólka Niedźwiedzka 3:1 (1:0)
Czaja 24-karny, Weres 56-wolny, 62 – Rzeszutek 90+1.

Błękit Żołynia – Strumyk Malawa 0:3 (0:1)
Odrzywolski 55, 75, Kierepka 25

Przybyszówka - Stal II Rzeszów 2:4
Chmiel, Wojtanowski - Stulin dwie, Gielat, Jarecki.

Bratek Bratkowice – KS Zaczernie 1:3 (0:2)
? 62 - Put 3, A. Cieśla 22, Śliwa 67.

awansem rozegrano: SPEC Stal Łańcut - Start Brzóza Stadnicka (8:0);

Pauza: Czarni Czudec.

Klasa A1 Rzeszów

Wisłok Strzyżów wysoko pokonał Iskrę i już na 5 kolejek przed końcem sezonu zapewnił sobie awans do klasy okręgowej.

Efektowne zwycięstwo odniósł też Grunwald Rzeszów, podopieczni Macieja Rusina zdeklasowali Nosówkę 8:1. Do ciekawego spotkania doszło między Koroną II Rzeszów, a ŁKS Łukawcem, już do przerwy kibice byli świadkami, aż pięciu goli.

WYNIKI:
Korona II Rzeszów – Łukawiec 3:6 (2:3)

Mytych 12, Kierys 26, Małek 90 - Kamiński 44, 74, Gunia 6, Korbecki 11, Nowak 84, Shadi 87

Strzyżów – Zgłobień 7:0 (3:0)
Czarnik 21, Złotek 39, 56, Wilk 43, Durek 53, Ziobro 80, Maguder 82;

Grunwald Rzeszów – Nosówka 8:1 (4:0)
Członka 25, 32, Nieckarz 15-karny, Borowiec 40, Bilski 56, Zuzel 81, Bomba 87, Kotula 90 - Pieniążek 86;

Heiro Rzeszów – Trzciana 0:0;
Szufnarowa – Nowa Wieś 0:2 (0:1)

Buż 9, Worek 74;

Trzebownisko – Budy Głogowskie 4:1 (1:1)
Śledź 60-karny, 73, Czyrek 22, Mikłoś 75 - G. Filip 10;

Rudna Wielka – Pstrągowa 5:0 (2:0)
Czyż 7, Wąchadło 32, Smężeń 50, 60, Kruczek 90;

Pauza Mogielnica;

Mecz Plantator Nienadówka – Start Borek Stary został przełożony na 22 czerwca.

Klasa A2 Rzeszów

W meczu dwóch najlepszych drużyn wygrała Wola Dalsza, a to oznacza, że może jeszcze powalczyć o pierwszą pozycję. To była pierwsza porażka Styrobudu Trzeboś na własnym boisku w tym sezonie. Aż pięć rzutów karnych było w meczu Pogórze Bachórz – Arka Albigowa i wszystkie zostały zamienione na bramki. Szarotka Rogóżno prowadziła do przerwy z Brzegiem Białobrzegi 3:1, ale po zmianie stron do głosu doszli gości i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Bachórz – Albigowa 5:2 (3:2)
Mehmedovic trzy (wszystkie z karnych), Szczepański, Mnich – Sowa dwie (obie z karnych);

Klasa A3 Rzeszów

Zawodnicy Pitmarku Jaślany po ograniu Kolbuszowianki, na jej terenie, wskoczyli na drugie miejsce w ligowej tabeli.

W grze o awans jest jeszcze Dromader Chrząstów. W środowej kolejce rozbił Sokół Pień aż 10:3.

Wyniki z 16 czerwca:
Wadowice Górne - Borowa 1:4 (1:3)

Wrzesień - Mikrut dwie, Wereszczak, Stachowicz.

Siedlanka - Padew Narodowa 4:1 (3:0)
dla miejscowych: A. Rajpold dwie, Ł. Flis, Boroń.

Zacisze Trześń - Sokół II Kolbuszowa Dolna 0:1 (0:0)
Wesołowski (karny)

Wierzchowiny - Hucina 4:4 (1:3)
Nowak 11, Mroczek 64, Fijał 60, Lonczak 81 - Dziubek 21, Węglarz 44, 79, Mokrzycki 57

Chrząstów - Pień 10:3 (6:2)
dla Dromadera: Lasek trzy, Skiba trzy, Turkot dwie, Kasprzak dwie.

Babicha - Wola Mielecka 0:2 (0:2)
Rec, P. Wilk.

Kolbuszowianka - Jaślany 0:4 (0:3)
Marczewski 4, P. Trela 9, D. Trela 25, Mat. Taran 90

Około 30. minuty Piotr Trela nie wykorzystał rzutu karny. Jego strzał obronił Kamil Czachor.

Breń Osuchowski - Cmolas 1:1 (1:0)