reklama

Kogo poprą wyborcy Kukiza? Opinie polityków z Podkarpacia

Małgorzata FrońZaktualizowano 
Podkarpacie, tradycyjnie już, zagłosowało na prawicowego kandydata, członka PiS. Ale świetnie wypadł też Paweł Kukiz, który w dwóch okręgach pokonał Bronisława Komorowskiego.
Podkarpacie, tradycyjnie już, zagłosowało na prawicowego kandydata, członka PiS. Ale świetnie wypadł też Paweł Kukiz, który w dwóch okręgach pokonał Bronisława Komorowskiego. Piotr Krzyżanowski
Tego się chyba nikt nie spodziewał. Obecny prezydent Bronisław Komorowski w dwóch okręgach na Podkarpaciu przegrał z Pawłem Kukizem.

- To największe zaskoczenie w tych wyborach, wynik Pawła Kukiza jest znakomity - ocenia dr Krzysztof Prendecki, socjolog z Politechniki Rzeszowskiej. - Sondaże dawały mu dobry wynik, ale nikt chyba na taki sukces nie liczył.

W podobnym tonie wypowiadają się politycy.

- To największe zaskoczenie tych wyborów, zarówno w skali kraju, gdzie Kukiz zrobił trzeci wynik, jak i na Podkarpaciu, gdzie w dwóch okręgach pokonał Komorowskiego - mówi poseł Tomasz Kamiński, przewodniczący zarządu wojewódzkiego SLD. - Bardzo dużo młodych osób, rozczarowanych walką pomiędzy PO i PiS, postawiło na Kukiza. Teraz jest tylko pytanie, na kogo zagłosują w drugiej turze. I czy w ogóle zagłosują.

Komorowski może nie wygrać z Dudą

Politycy z Platformy z dużą ostrożnością mówią o drugiej turze wyborów prezydenckich.

- Czekają nas teraz dwa tygodnie ciężkiej pracy - tłumaczy poseł Krystyna Skowrońska. - Zdajemy sobie sprawę z sytuacji, będziemy ciężko pracować, żeby nasz kandydat wygrał. Przed nami debata kandydatów, musimy ją dobrze przygotować - dodaje.

Poseł Skowrońska także jest zaskoczona dobrym wynikiem Kukiza. Zaskoczony natomiast nie jest poseł Andrzej Szlachta - ani wynikiem w kraju, ani wynikiem na Podkarpaciu kandydata jego partii.

- Zrealizowaliśmy plan na pierwszą turę, wygrał nasz kandydat - ocenia Andrzej Szlachta. - Zwycięstwa naszego kandydata w drugiej turze jesteśmy pewni. To dobry kandydat, ma dobry program - i ludzie to widzą. Dlatego w drugiej turze też na niego zagłosują. Wielu obserwatorów polskiej polityki mówi, że obecny prezydent, który miał poparcie społeczne i cieszył się zaufaniem ponad 60 proc. Polaków, zmarnował swoją szansę na reelekcję i nie jest już takie pewne, czy zostanie w Pałacu Prezydenckim na kolejne pięć lat.

Wybraliśmy Dudę

Podkarpacie zdecydowało, że najlepszym kandydatem na prezydenta jest Andrzej Duda; dostał tutaj 50,09 proc. głosów. Gdyby to nasz region decydował o tym, kto ma być prezydentem, Duda wygrałby w pierwszej turze. Drugi był w tej rywalizacji obecny prezydent Bronisław Komorowski, dostał 20,42 proc. głosów, a trzeci - Kukiz, z poparciem 20,02 proc. Jak widać, różnica ogromna nie jest. Warto dodać, że na Podkarpaciu Komorowski przegrał z Dudą nawet w dużych miastach.

Czwarty był Janusz Korwin-Mikke (3,27 proc.), piąta Magdalena Ogórek (1,8 proc.), kolejne miejsca zajęli: Adam Jarubas (1,4 proc.), Grzegorz Braun (1 proc.), Janusz Palikot (0,83 proc), a po 0,34 proc. głosów zdobyli Jacek Wilk i Paweł Tanajno.

Oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich 2015 | Create infographics

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, w okręgu rzeszowskim zdecydowane zwycięstwo odniósł Andrzej Duda (51,40 proc.), drugi był Paweł Kukiz (20,02 proc.). Obecny prezydent był dopiero trzeci (z wynikiem 19,16 proc.).

W okręgu krośnieńskim Duda zdobył 49,92 proc. głosów, drugi był Komorowski (22,09 proc.), a trzeci - Kukiz (19,03 proc.).

W okręgu przemyskim też zwyciężył Duda, na którego głosowało 48,68 proc. wyborców, drugi był Komorowski (21,80 proc.), a trzeci - Kukiz (20,19 proc.). Tarnobrzeskie również wybrało Dudę, miał 49,08 proc. poparcia, drugi był Kukiz (20,89 proc), a trzeci - Komorowski (19,78 proc.). Ponieważ żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej większości głosów, będzie druga tura wyborów. Odbędzie się 24 maja. Głosować będziemy na dwóch kandydatów - Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudę.

WYBORY prezydenckie 2015 na podkarpaciu. tak głosowano w okręgach | Create infographics

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 73

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

r
rom
W dniu 20.05.2015 o 21:17, Gość napisał:

Głosowałem na KUKIZA. Głosuję na DUDĘ. Jestem Polakiem. Patriotą. Chcę żyć i pracować godnie w POLSCE.

 

Zacofana Polska nie gwarantuje godnego życia. A taki kraj się jawi po wyborze Dudy. On będzie sterowany przez prezesa i resztę eunuchów,jak to otoczenie szefa PiS określił ich dawny kolega,pan Dorn.
 

G
Gość

Głosowałem na KUKIZA. Głosuję na DUDĘ. Jestem Polakiem. Patriotą. Chcę żyć i pracować godnie w POLSCE.

s
stefan

Gorszego syfu jaki zrobił Komorowski chyba nikt nie jest w stanie zrobic

f
figiel
W dniu 18.05.2015 o 08:28, Kaczyński_na_prezydenta napisał:

Ponieważ na część pytań udzieliłeś sobie sam odpowiedzi pozostaje jedynie odesłać do odpowiednich danych statystycznych dotyczących wielkości gospodarstwa rolnego oraz wartości produkcji z 1ha w Polsce i krajach "starej unii" aby mieć pojęcie o jakich "producentach żywności" mowa. Nie ma po równo UE to nie PRL.

On te bzdety powiela ciągle pod ksywką "konrad" i pod innymi. Niereformowalny chłopek - roztropek.

 

K
Kaczyński_na_prezydenta
W dniu 17.05.2015 o 20:05, dociekliwy napisał:

 A czy my aby do tej unii nie wdepli byli przed kryzysem światowym.I czy aby ta unia najwięcej z swojego budżetu nie poświęca na rolnictwo.Czy naprawdę byliśmy takim ,,mocarstwem ,, rolniczym że dopiero w 2013 obiecali zrównać szanse dla nas i też nam płacić do produkcji a nie do wygaszania jej znaczy ugorowania.I co?Obiecanki cacanki a głupiemu radość..Czy aby podkarpacki chłop nie żywił dzrzewiej chociaż własnej rodziny a dzisiaj za wszystkim jeżdzi do sieci zagranicznych marketów.Czy aby nasz skarb państwa nie zrezygnował z opdatkowania zagranicznego kapitału skoro on teraz w miejsce chłopa ma nas żywić i bronić.I czy z czasem nie wyjdziemy na tym układzie jak Zabłocki na mydle znaczy się goli i weseli?

Ponieważ na część pytań udzieliłeś sobie sam odpowiedzi pozostaje jedynie odesłać do odpowiednich danych statystycznych dotyczących wielkości gospodarstwa rolnego oraz wartości produkcji z 1ha w Polsce i krajach "starej unii" aby mieć pojęcie o jakich "producentach żywności" mowa. Nie ma po równo UE to nie PRL.

d
dociekliwy
W dniu 17.05.2015 o 14:37, Kaczyński_na_prezydenta napisał:

Hmm ... A słyszałeś może o kryzysie światowym?PiS miał nieporównywalnie lepszą sytuację w latach 2005 - 2007 i jakoś nie urośliśmy w siłę. Kosztowne reformy przeprowadza się w okresie prosperity w kryzysie tnie się wydatki. UE nie refunduje tych sektorów, które są główną przyczyną deficytu jak np. służba zdrowia czy też system ubezpieczeń społecznych. Środki te przeznaczone są głównie na dostosowanie infrastruktury oraz ochronę środowiska.

 

A czy my aby do tej unii nie wdepli byli przed kryzysem światowym.
I czy aby ta unia najwięcej z swojego budżetu nie poświęca na rolnictwo.
Czy naprawdę byliśmy takim ,,mocarstwem ,, rolniczym że dopiero w 2013 obiecali zrównać szanse dla nas i też nam płacić do produkcji a nie do wygaszania jej znaczy ugorowania.
I co?
Obiecanki cacanki a głupiemu radość.
.Czy aby podkarpacki chłop nie żywił dzrzewiej chociaż własnej rodziny a dzisiaj za wszystkim jeżdzi do sieci zagranicznych marketów.
Czy aby nasz skarb państwa nie zrezygnował z opdatkowania zagranicznego kapitału skoro on teraz w miejsce chłopa ma nas żywić i bronić.
I czy z czasem nie wyjdziemy na tym układzie jak Zabłocki na mydle znaczy się goli i weseli?
K
Kaczyński_na_prezydenta
W dniu 17.05.2015 o 14:07, dociekliwy napisał:

 Gdy nieżyjący już Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie Kazimierza skierowano na nowy, ważny odcinek walki o przyszłosć Polski tzn. został gubernatorem Warszawy. Jarosław tymczasem objął stanowisko premiera. Powinieneś mu wybaczyć to, że się pogubił w tej żonglerce stołkami.He, he, he!Zaprawde pogubiłem się .Fakt ---moja wina ale czy nie będę bardziej upierdliwy niż dociekliwy że zapytam czy nie było czasu przez 7 tłustych lat-kiedy unia z nadwyżką zwracała nam kase--żeby zreformować państwo tak żeby Polska rosła w siłę a ludziom się żyło dostatnio. 

Hmm ... A słyszałeś może o kryzysie światowym?

PiS miał nieporównywalnie lepszą sytuację w latach 2005 - 2007 i jakoś nie urośliśmy w siłę. Kosztowne reformy przeprowadza się w okresie prosperity w kryzysie tnie się wydatki. UE nie refunduje tych sektorów, które są główną przyczyną deficytu jak np. służba zdrowia czy też system ubezpieczeń społecznych. Środki te przeznaczone są głównie na dostosowanie infrastruktury oraz ochronę środowiska.

d
dociekliwy
W dniu 17.05.2015 o 13:53, Kaczyński_na_prezydenta napisał:

Gdy nieżyjący już Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie Kazimierza skierowano na nowy, ważny odcinek walki o przyszłosć Polski tzn. został gubernatorem Warszawy. Jarosław tymczasem objął stanowisko premiera. Powinieneś mu wybaczyć to, że się pogubił w tej żonglerce stołkami.He, he, heZaprawde pogubiłem się .Fakt ---moja wina ale czy nie będę bardziej upierdliwy niż dociekliwy że zapytam czy nie było czasu przez 7 tłustych lat-kiedy unia z nadwyżką zwracała nam kase--żeby zreformować państwo tak żeby Polska rosła w siłę a ludziom się żyło dostatnio.

K
Kaczyński_na_prezydenta
W dniu 17.05.2015 o 13:21, Gość napisał:

Dla porządku wspomnę tylko,że to Jarosław zastąpił Kazimierza a nie odwrotnie. Natomiast wszystko odbyło się w politycznej rodzinie,skoro lubisz to słowo. Klan rodzinny rządził 2 lata,co jest okresem wystarczającym do wprowadzenia wszelkich zmian.

Gdy nieżyjący już Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie Kazimierza skierowano na nowy, ważny odcinek walki o przyszłosć Polski tzn. został gubernatorem Warszawy. Jarosław tymczasem objął stanowisko premiera. Powinieneś mu wybaczyć to, że się pogubił w tej żonglerce stołkami.

He, he, he!

G
Gość
W dniu 17.05.2015 o 12:24, dociekliwy napisał:

 Wiecie ,rozumiecie ja w Rodzinie trenować nie musze bo od zawsze nad solidaryzm społeczny preferowałem solidaryzm pokoleniowy zwany RODZINĄ.Na wszelką ludzką siłę składa się czas i cierpliwość.Czy aby rządy dwu braci to raptem nie parę miesięcy bo Jarosława zastąpił atrakcyjny Kazimierz.Zważywszy na czasokres procesu legislacyjnego doprawdy nie wiele dało się zrobić.Ale obecny układ trzymający władze miał 7 tłustych lat żeby zrobić to co nagle po wyborze wyborczym stało się objawieniem do pilnej legislacji.

 

Dla porządku wspomnę tylko,że to Jarosław zastąpił Kazimierza a nie odwrotnie. Natomiast wszystko odbyło się w politycznej rodzinie,skoro lubisz to słowo. Klan rodzinny rządził 2 lata,co jest okresem wystarczającym do wprowadzenia wszelkich zmian.

 

d
dociekliwy
W dniu 17.05.2015 o 10:08, Gość napisał:

Słabo się doszkalałeś na nocnych kursach marksizmu-leninizmu. Panowie Kaczyńscy niezwykle zgodnie ze sobą współpracowali /jeden premier,drugi prezydent/ i nic pożytecznego z tej zgodnej współpracy nie wyszło. Jak to Was tam na WUML -u uczyli, był jeden krok w przód,dwa do tyłu.Jak widać,chcesz stosować hasło:Proletariusze,łączcie się!.Powodzenia towarzyszu...potrenujcie wpierw w rodzinie.

 

Wiecie ,rozumiecie ja w Rodzinie trenować nie musze bo od zawsze nad solidaryzm społeczny preferowałem solidaryzm pokoleniowy zwany RODZINĄ.
Na wszelką ludzką siłę składa się czas i cierpliwość.
Czy aby rządy dwu braci to raptem nie parę miesięcy bo Jarosława zastąpił atrakcyjny Kazimierz.
Zważywszy na czasokres procesu legislacyjnego doprawdy nie wiele dało się zrobić.
Ale obecny układ trzymający władze miał 7 tłustych lat żeby zrobić to co nagle po wyborze wyborczym stało się objawieniem do pilnej legislacji.
G
Gość
W dniu 17.05.2015 o 08:29, dociekliwy napisał:

 Widze towarzyszu że nie rozumiecie zasad demokracji albo celowo zciemniacie.Kukiz i Komorowski stoją po przeciwnej stronie barykady,Żeby coś zmienić w obecnej sytuacji potrzebna jest współpraca prezydenta z parlamentem.Skoro na jesieni będą inne ugrupowania rządzić to po co zostawiać jak żeś sam towarzyszu wyraził tragicznego prezydenta?

 

Słabo się doszkalałeś na nocnych kursach marksizmu-leninizmu. Panowie Kaczyńscy niezwykle zgodnie ze sobą współpracowali /jeden premier,drugi prezydent/ i nic pożytecznego z tej zgodnej współpracy nie wyszło. Jak to Was tam na WUML -u uczyli, był jeden krok w przód,dwa do tyłu.

Jak widać,chcesz stosować hasło:Proletariusze,łączcie się!.Powodzenia towarzyszu...potrenujcie wpierw w rodzinie.
 

K
Kaczyński_na_prezydenta
W dniu 17.05.2015 o 08:29, dociekliwy napisał:

 Widze towarzyszu że nie rozumiecie zasad demokracji albo celowo zciemniacie.Kukiz i Komorowski stoją po przeciwnej stronie barykady,Żeby coś zmienić w obecnej sytuacji potrzebna jest współpraca prezydenta z parlamentem.Skoro na jesieni będą inne ugrupowania rządzić to po co zostawiać jak żeś sam towarzyszu wyraził tragicznego prezydenta?

Widzę, że kompletnie nie rozumiesz tego co się stało. Kukiz to tylko symbol rodzącego się ruchu społecznego, który stoi w jawnej opozycji do partii władzy niezaleznie jak one się nazywają AWS-UW, PO-PiS, SLD-PSL itp. Tak więc po tej samej stronie barykady stoi zarówno Komorowski jak i Kaczyński. PO okazało się miałką i bezideową partią, PiS tkwi mentalnie w epoce PRL-u zwłaszcza w kwestii poglądów ekonomicznych i nie stanowi żadnej alternatywy. Towarzyszu.

d
dociekliwy
W dniu 16.05.2015 o 21:51, Gość napisał:

Zaczną się przepychanki i puszenie się tego niszczyciela Kaczyńskiego. Do tego Duda to nieodrodny następca Ziobry i temu podobnych. To zwykło Ziobro, jak mawiał Miller. Nic sobą nie reprezentuje. Opamiętajcie się. Komorowski jest tragiczny ale lepsze to niż Duda. Zniszczycie Polskę, do tego doprowadzi Duda. Chcecie Kurskiego, Kaczyńskiego, Ziobry i Macierewicza? Damy szanse Kukizowi jesienią, to jest siła która może coś zmieni. Ale nie teraz! Nie Duda! Nie PiS!

 
Widze towarzyszu że nie rozumiecie zasad demokracji albo celowo zciemniacie.
Kukiz i Komorowski stoją po przeciwnej stronie barykady,
Żeby coś zmienić w obecnej sytuacji potrzebna jest współpraca prezydenta z parlamentem.
Skoro na jesieni będą inne ugrupowania rządzić to po co zostawiać jak żeś sam towarzyszu wyraził tragicznego prezydenta?
G
Gość

Zaczną się przepychanki i puszenie się tego niszczyciela Kaczyńskiego. Do tego Duda to nieodrodny następca Ziobry i temu podobnych. To zwykło Ziobro, jak mawiał Miller. Nic sobą nie reprezentuje. Opamiętajcie się. Komorowski jest tragiczny ale lepsze to niż Duda. Zniszczycie Polskę, do tego doprowadzi Duda. Chcecie Kurskiego, Kaczyńskiego, Ziobry i Macierewicza? Damy szanse Kukizowi jesienią, to jest siła która może coś zmieni. Ale nie teraz! Nie Duda! Nie PiS!

 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3