Koniec z parkowaniem na trawniku w centrum Rzeszowa

Bartosz Gubernat
Bartosz Gubernat
Wzdłuż przebudowanej ul. Jabłońskiego w Rzeszowie zakończył się pierwszy etap urządzania terenów zielonych.

Od strony banku PEKAO SA oraz wzdłuż kamienic Zarząd Zieleni Miejskiej posadził kilkanaście ok. dwumetrowych grabów i ponad setkę krzewów. Zostały wkopane na trawnikach, które przez zimę kierowcy zniszczyli parkując tu samochody. Wokół roślin wysypano ozdobny, biały żwirek.

W planach jest jeszcze urządzenie zieleńca od strony wieżowca nr 7. Na fragmencie zniszczonego przez samochody trawnika rośliny zasadzi spółdzielnia mieszkaniowa "Zodiak", a pozostałą część terenu zagospodaruje miasto.

Wideo

Komentarze 14

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Ostatnim czym się przejmuje Ferenc to mieszkańcy miasta Rzeszowa

w
wycieczkowicz
Parkingi w mieście tylko płatne, jak cham chce do miasta niech płaci a nie tylko trawniki zniszczy, bo to parkuje gdzie popadnie jak u siebie za stodołą, galerie obleci, bagietek i taniego piwska zakupi i do domu.

Byłem na wycieczce w Pradze (Czeskiej) i obserwowałem jak tam system parkowania jest rozwiazany. Wzdłuz ulic sa namalowane ZÓŁTE CIĄGŁE LINIE poza ktorymi stoja zaparkowane samochody. Nie widac aby ludzie marnowali miejsca parkowania i parkowali na 2 miejscach parkowania. Ciekawe dlaczego ? Kazdy kto moze zaparkowac za taka linia miał przylepiona od wewnatrz nalepke na przedniej szybie, a bylo POZWOLENIE parkowania DLA MIESZKANCA. Policjant jechał sobie powolutku motocyklem i obserwował szyby samochodowe samochodow po lewej stronie. Jak zauwazył samochod stojacy bez takiej nalepki (pozwolenia na parking) to juz na krok nie oddalał sie z miejsca wykroczenia. Przez krotkofalowke wołał lawete i czekał dotad az samochod został zabrany.
Zapewnie wiadomo co sie potem stało. Grzywna, opłata za lawete i opłata za postoj na parkingu na jaki został samochod zabrany.
I po co ten cały harmider na forum. Czy nie mozna czegos załatwic grzecznie a stanowczo ?
Podroze kształca !
A Polak jak byl glupi i cham tak dalej nim jest.
p
panisko

Parkingi w mieście tylko płatne, jak cham chce do miasta niech płaci a nie tylko trawniki zniszczy, bo to parkuje gdzie popadnie jak u siebie za stodołą, galerie obleci, bagietek i taniego piwska zakupi i do domu.

j
jasio p
Kolejny sr*cz dla piesków ! ludzie ! zróbcie miejsce prakingowe !!!!

gdzie chcesz te miejsca parkingowe i ile ?
M
Metoda na smroda

NIE DLA PARKINGÓW! MIASTO JEST DLA LUDZI!

Budujcie sobie podziemne parkingi i płaćcie abonament. Przynajmniej smrody będą bezpieczne.

B
Blankaa

Kolejny sr*cz dla piesków ! ludzie ! zróbcie miejsce prakingowe !!!!

j
jasio p

warto nadmienić, że widoczne na zdjęciu samochody stojące z lewej strony (pod ścianą banku) wjechały tam pod chodniku co jest łamaniem PoRD ...

M
Metoda na smroda

Kładki dla pieszych tylko utrudniają im ruch po mieście. Nie wolno faworyzować smrodów, bo miasto jest dla ludzi! Bez ludzi nie byłoby miasta. Prezydent Tadek niech o tym wie!

t
the ultaxter

Co prawda mam problemy z rozróżnieniem kolorów, ale podejrzewam, że te kamyczki wcale zielone nie są. O wiele bardziej przydałaby się tam kładka dla pieszych!

T
Tom z Rzeszowa

Powinni zabetonować rzeszowskie trawniki - i miejsc by było dużo Problemy jak w metropolii ))

G
Gość

Ty jestes walniety bo parking jest 200m dalej na galerii rzeszow i nigdy nie jest caly zapelniony wiec mozna parkowac i to za darmo!!

M
Metoda na smroda

Nie każdy musi mieć samochód. Mamy pokolenie uzależnionych od aut i czują lęk, aby pójść pieszo nawet 200 metrów dalej. Opamiętajcie się, bo nikt wam za darmo nie będzie budował parkingów!

Zapowiadam powstanie bloga poświęconego walce z manią motoryzacyjną i uzależnieniem od aut.

A
Aninio

jestescie pier ... dolnieci.... nie dosc ze nie ma miejsc parkingowych to jeszcze zasypujecie je kamyczkAMI niby ozdobnymi! ludzie zacznijcie myslec mozgiem,,,,

g
gamon

Gdzie "zielone parkingi" Długo Nam Panujący Prezydencie?

Dodaj ogłoszenie