Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Terytorialsi z Przemyśla przekazali do żłobków i przedszkoli 2020 litrów płynu do dezynfekcji

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Terytorialsi przekazali przemyskim przedszkolom i żłobkom płyn do dezynfekcji.
Terytorialsi przekazali przemyskim przedszkolom i żłobkom płyn do dezynfekcji. Agata Czereba/UM Przemyśl
Żołnierze 2 kompanii 34 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej dostarczyli z magazynu Obrony Cywilnej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie 2020 litrów płynu do dezynfekcji. Trafi on do przedszkoli i żłobków w Przemyślu, które zostaną ponownie uruchomione.

Żołnierze 2 kompanii 34 batalionu lekkiej piechoty WOT dostarczyli z magazynu Obrony Cywilnej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie 2020 litrów płynu do dezynfekcji. Trafi on do przedszkoli i żłobków w Przemyślu, które w związku z decyzją premiera zostaną ponownie uruchomione. W Przemyślu nastąpi to 11 maja.

Rozładowaniem materiałów zajęli się terytorialsi z Przemyśla.

2 kompania lekkiej piechoty tzw. Przemyska Miejska szkoliła się na terenie byłego szpitala wojskowego przy ul. Słowackiego wraz z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Szkolenia poza rejonami poligonów i wojskowych placów ćwiczeń to istota formacji obrony terytorialnej na całym świecie. Są one prowadzone głównie w miastach i na szlakach komunikacyjnych. Jednym z celów jest poznanie terenu oraz zabudowy.

Żołnierze obrony terytorialnej szkolą się na terenie byłego ...

Jak informuje Urząd Miejski w Przemyślu, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wykonują zadania związane z walką z koronawirusem już od 6 marca, czyli od trzeciego dnia po wykryciu pierwszego przypadku zakażenia w Polsce. Od 18 marca WOT prowadzi pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna wiosna”. Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest ponad 5 tys. żołnierzy i przydzielonych pod dowództwo WOT podchorążych Akademii Wojskowych.

Celem operacji jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych. W ramach „Odpornej wiosny” terytorialsi dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają kombatantów, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego.


FLESZ: Otwierają się żłobki i przedszkola. Co z zasiłkiem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24