Koszykarze AkcesMed Startu rozgromili lidera w jego hali. Rzeszowianie wskoczyli na drugie miejsce w tabeli

Nasi wózkarze pokazali klasę w starciu z liderem
Nasi wózkarze pokazali klasę w starciu z liderem Archiwum
Koszykarze AkcesMed Startu Rzeszów srodze zemścili na Mustangu Konin za pięciopunktową porażkę we własnej hali i na wyjeździe ograli lidera grupy 71:43.

To był kolejny mecz rzeszowian bez Mariusza Szmuca (zakończył grę), ale nasza drużyna na razie niespecjalnie odczuwa brak swego pierwszego strzelca i wygrywa mecz za meczem. W Koninie wicemistrza Polski dodatkowo motywował fakt porażki z I rundy. Start w Hali Podpromie zagrał wtedy bez Sławomira Gorzkowicza, goście korzystali z całej dziesiątki zawodników, presowali na całym placu, nasi w końcówce nałapali fauli i musieli uznać wyższość rywala (62:67).

W rewanżu w miarę wyrównana walka trwała tylko w pierwszych dwóch kwartach. Po zmianie stron na parkiecie rządziła drużyna znad Wisłoka, która dzięki zwycięstwu wróciła na drugie miejsce w tabeli.

- Mustang próbował grać pressingiem na całym boisku, ale nadziewał się na kontry, z których wiele kończył Sławek Gorzkowicz – mówi Jan Cyrul, kapitan naszych wózkarzy. – Przeciwnik próbował różnych rzeczy, ale na próżno. Z półdystansu trafiał Tomek Garstka. Dobrze tez broniliśmy i po trzeciej kwarcie było już wszystko jasne.

Mustang – AkcesMed Start 43:71 (13:18, 13:18, 5:18, 12:17).