Koszykarze Polonii Przemyśl strajkują

Łukasz Solski
Koszykarze Polonii planowali rozpoczęcie strajku już przed meczem z Radexem Szczecin. Łukasz Solski
Zaległości finansowe wobec zawodników, to główny problem władz Polonii Przemyśl. Koszykarze już powoli tracą cierpliwość, w zespole nawet doszło do strajku.

Zawodnicy protestowali we wtorek popołudniu. Wszyscy stawili się w przemyskiej hali, lecz żaden nie wyszedł na trening. Powód, to nie wywiązanie się z zapewnień co do terminu wypłaty za grę. W przypadku niektórych zawodników zaległości sięgają sezonu 2011/12.

Zawodnicy czekają obecnie na pieniądze za październik, które miały trafić na ich konta do dziesiątego. Niektórzy mają zapis w kontrakcie, że w przypadku nieterminowych wypłat mogą go rozwiązać.

- Pieniądze miały zostać wypłacone 20 listopada. Niestety, spóźniały się przelewy, ale do końca tygodnia wszyscy będą mieli zapłacone - zapewnia prezes Polonii Przemyśl, Adam Lisowiec.

W środę początkowo nie trenowali z trenerem, lecz sami. Wykonywali lekkie ćwiczenia. Trener Mariusz Zamirski rozpoczął trening właściwy po 30 minutach.

- Nie jest to profesjonalne podejście do sprawy, ale z drugiej strony rozumiem ich - mówi szkoleniowiec Polonii. - Niektórzy mają propozycje z innych klubów, ale jeśli chcemy być zespołem musimy sobie poradzić z tą sytuacją.

Jak udało nam się ustalić, zawodnicy planowali w ubiegłą niedzielę zejść z parkietu pięć minut przed rozpoczęciem meczu z AZS-em Radex Szczecin. Mimo, że mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 14:2, ostatecznie górą byli przyjezdni, którzy wygrali 93:75.

W sobotę Polonia jedzie do Łańcuta na derby. Są sygnały, że jeśli do tego czasu nie otrzymają zaległej wypłaty nie wyjdą na parkiet.