Koszykarze Rawlplug Sokóła Łańcut pokonali we własnej hali Polfarmex Kutno. To 10. wygrana zawodników z Łańcuta w sezonie

Micz
Po 3 porażkach koszykarze z Łańcuta ponownie wygrali
Po 3 porażkach koszykarze z Łańcuta ponownie wygrali Łukasz Pado
Po 3 porażkach zawodnicy Rawlplug Sokóła Łańcut wrócili na właściwe tory i ponownie wygrali. Podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego pokonali u siebie Polfarmex Kutno.

Mecz nie zaczął się dobrze dla zespołu z Łańcuta. W pierwszej kwarcie to Polfarmex nadawał ton rywalizacji i zakończył ją z dość dużą przewagą. - Bardzo źle weszliśmy w to spotkanie, a wynikało to z bardzo słabej skuteczności rzutowej - przyznał po spotkaniu trener Sokoła, Dariusz Kaszowski. - Goście wykorzystali wszystkie nasze błędy i wypracowali sobie sporą przewagę - dodał.

Koszykarze Sokoła jednak szybko rozpoczęli pogoń i już w połowie meczu mieli tylko 2 punkty straty do rywali (41:43). - W drugiej kwarcie zaczęliśmy już trochę lepiej grać i na szczęście odrobiliśmy większość start - podsumował Kaszowski.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, ale to właśnie w niej łańcucianie zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Choć przewaga była niewielka, bo tylko 3-punktowa (64:61), to jednak przewaga psychologiczna była zdecydowanie po stronie miejscowych.

Podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego nie wypuścili takiej szansy z rąk i w czwartej kwarcie dokończyli dzieła minimalnie powiększając swoje prowadzenie. Ostatecznie gospodarze wygrali więc 7 punktami. Warto jednak dodać, że w sobotnim spotkaniu słabo wyglądała skuteczność łańcucian przy rzutach za 3 punkty. Zawodnicy Sokoła trafili tylko 4 razy. - Nasza gra w dużej części była oparta właśnie na rzutach za 3 punkty i stąd wynikają nasze problemy w ostatnich spotkaniach - przyznał Dariusz Kaszowski. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli: Filip Małgorzaciak 20 punktów i 6 zbiórek (wybrany zawodnikiem meczu) i Maciej Klima, który zapisał na swoim koncie 17 punktów i 8 zbiórek.

- Mamy teraz okres słabszej gry jednak najważniejsze jest to, że po raz dziesiąty w sezonie wygraliśmy. Nie mamy czasu na rozpamiętywanie tego spotkania, bo już w czwartek gramy mecz z Kotwicą Kołobrzeg. Liczę, że tym spotkaniu zagramy już naprawdę dobrze i wtedy nikt nie będzie pamiętał, iż pokonaliśmy Polfarmex w słabym stylu

- zakończył trener Sokoła.

Rawlplug Sokół Łańcut - Polfarmex Kutno 84:77

Kwarty: 16:30, 25:13, 23:18, 20:16.

Sokół: Kulikowski 11, K. Zywert 13, Karolak 7 (2x3), Małgorzaciak 20 (2x3), Klima 17 oraz Zaguła 4, Sewioł 10, Pruefer 2, Fiszer 0. Trener Dariusz Kaszowski.

Polfarmex: Majewski 5 (1x3), Marek 20, Sobczak 2, Pawlak 6 (2x3), Czyżnielewski 16 (2x3) oraz Wieczorek 12 (2x3), Gospodarek 5, Obarek 0, Matyszkiewicz 6 (2x3), Nowicki 5. Trener Jarosław Krysiewicz.

Sędziowali: Marek Czernek, Michał Pogon, Krzysztof Krajewski.