Koszykarze Sokoła Łańcut zrobili kibicom piękny prezent

Maciej Klima pokazał klasę w starciu z AZS-em.
Maciej Klima pokazał klasę w starciu z AZS-em. Krzysztof Kapica
Super prezent zrobili swoim kibicom koszykarze Sokoła Łańcut - na zakończenie I rundy fazy zasadniczej pokonali po dogrywce w Kutnie tamtejszy AZS 85:80.

Minutę przed końcem IV kwarty Sokół przegrywał 62:69, ale nie pogodził się z losem. Wolne trafił Baran, za 2 wycelował Bartosz Dubiel, goście wybronili kolejne akcje, wsad zaliczył Maciej Klima, który w ostatniej sekundzie dobił rzut Barana. Tablica pokazała wynik 70:70 i potrzebny był overtime.

Na jego otwarcie za 3, a za moment za 2 trafił Kacper Młynarski. Po trójce Barana łańcucianie prowadzili 81:74. Starał się były sokół Łukasz Kwiatkowski, ale Kamil Gawrzydek trafił wolne, a trójka Bręka była już tylko łabędzim śpiewem miejscowych (trafili ledwie 3 trójki na 29 prób, Mazur na tym polu miał 0/10, bilans Sokoła 6/20). Nasz team wygrał mimo braku kontuzjowanego Piotra Hałasa.
AZS WSGK POLFARMEX KUTNO - NETO SOKÓŁ ŁAŃCUT 80:85 (21:22 17:11 23:18 9:19 - dogrywka 10:15)