Koszykówka, 2 liga kobiet. Niezwykle zacięte było spotkanie pomiędzy zespołami MLKS-MOS Rzeszów i RKK AZS Racibórz

Sporo emocji dostarczył pojedynek koszykarek MLKS-MOS-u Rzeszów i RKK AZS-u Racibórz w 2. kolejce Finału B.

Mecz nie zaczął się dobrze dla rzeszowskiego zespołu - przyjezdnym udało się wypracować 7 punktów przewagi. Trochę lepiej spisały się podopieczne trenera Bartosza Herbacińskiego w drugiej kwarcie, bo udało się odrobić 3 punkty.

Na drugą połowie rzeszowianki na pewno wyszły z wiarą, że losy tego spotkania da się jeszcze odwrócić, a trzecia odsłona mogła tylko to potwierdzić, bo miejscowe wygrały ją 5 punktami i przed decydującą odsłoną to MLKS-MOS prowadził 1 punktem. Ostatnia kwarta była bardzo wyrównana, ale to rzeszowiankom udało się ją minimalnie wygrać. W całym spotkaniu gospodynie zgromadziły o 2 „oczka” więcej od zespołu z Raciborza.

Najskuteczniejszą zawodniczką w rzeszowskiej ekipie była Patrycja Machajska, która zdobyła blisko połowę punktów dla swojego zespołu.

MLKS-MOS Rzeszów - RKK AZS Racibórz 53:51

Kwarty: 12:19, 13:10, 12:7, 16:15.

MLKS-MOS: Machajska 23, Gósz 0, Mosio 0, Gorzelnik 6, Semko 5, Miler-Kuciapa 7, Śląska 2, Kochmańska 2, Szpecht 0, Kotowicz 0, Lipińska 8, Wesołowska 0. Trener Bartosz Herbaciński.

POZOSTAŁE WYNIKI: Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” Kamienica Polska - MOSiR Bochnia 38:83.