Koszykówka. Gimbaskets 2 Przemyśl lepszy od Trefla II Sopot

Łukasz Solski
W pierwszym meczu II etapu II ligi, Gimbaskets 2 Przemyśl gładko pokonał rezerwy ekstraklasowego Trefla z Sopotu 90:71.

Przemyślanie zdominowali rywala z Trójmiasta w walce pod koszem. Zdobyli z tej strefy aż 46 punktów i mieli na koncie o 13 zbiórek więcej. Trefl kilka razy zbliżał się do gospodarzy (5. min 14:8, 8 min 20:19, 15. min 35:26), lecz na nic więcej nie było go stać. W trzeciej kwarcie Gimbaskets 2 zdobył 13 punktów z rzędu i odjechał na 66:39.

- Ostrzegałem chłopaków, że Trefl to taki zespół, którego trzeba mocno złamać, aby nie mógł się podnieść. Udało nam się to dopiero w drugiej połowie. Przewaga była tak duża, że goście zwiesili głowy. Dzięki temu w czwartej kwarcie dałem pograć młodym - powiedział Maciej Milan, trener Gimbaskets 2 Przemyśl.

MCS Gimbaskets 2 Przemyśl - Trefl II Sopot 90:71 (29:19, 19:12, 20:16, 22:24)

Gimbaskets 2: Makuch 9 (2x3, 8 zb., 6 as.), Bal 17 (2x3), Płocica 19 (3x3), Kazura 0, Mikołajko 22 (1x3, 8 zb.) oraz Machowski 11 (2x3, 7 zb.), Strzępek 4, Majka 4, Siwek 2, Osikowicz 2, Kuśmierz 0.

Trefl II: Szymański 7, Włodarczyk 18 (3x3), Motylewski 6, Koper 2, Krefft 1 oraz Kolenda 13 (3x3), Mochnacz 9 (1x3), Czyż 8 (1x3, 8 zb.), Ciesielski 5, Grochowski 2.