Koszykówka I liga kobiet: AZS Rzeszów pożegnał się zwycięstwem

Katarzyna Marcinik dała dobra zmiane, ale w końcówce dopadł ją pech w postaci kontuzji. Krzysztof Kapica
AZS Rzeszów w ostatnim w sezonie meczu przed swoimi kibicami ograł 76:51 wyżej notowany MKS Konin.

Nasz zespół wykorzystał przewagę centymetrów (wygrana zbiórka w I połowie 29:14), dużo grał z kontry. Koninianki koncentrowały uwagę na Edycie Czerwonce, ale liderka AZS-u nie rzucała na siłę, rozdając za to na prawo i lewo asysty (11 do przerwy). MKS nie mógł wiele zrobić w obronie, ponieważ w naszym zespole punktowały wszystkie zawodniczki (10 do przerwy miało już na koncie punkty).

- To mnie najbardziej zaskoczyło - mówił po meczu Tomasz Grabianowski, trener przyjezdnych.

Mecz rozstrzygnął się ostatecznie w III kwarcie. W jej drugiej części najczęściej kosz dziurawiły waleczna jak zawsze Urszula Rosochacka i Katarzyna Marcinik. Po rzucie tej drugiej w 28. min AZS wygrywał 61:36. Niespełna 2 minuty przed końcem pecha dopadł Marcinik, która bez kontaktu z rywalką skręciła kostkę.
AZS MOSTOSTAL RES-DROB RZESZÓW - MKS PWSZ KON-BET KONIN 76"51 (18:9, 25:18, 20:13, 13:11)
AZS RZESZÓW: Czerwonka 5 (1x3, 17 as.), Wiśniowska 4, Furdak 6, Łodygowska 2, Miszczuk 12 oraz Rosochacka 13, Kieszkowska-Komar 4 (11 zb.), Marcinik 5 (1x3), Kowal 10 (2x3), Włodarz 7 (1x3), Nieć 4, Arodź 4.
MKS: Pietraszek 7, Czachor 0, Libertowska 5, Misiek 27 (3x3), Zawadka 2 oraz Kaczmarek 6, Steciuk 2, Maciejewska 2.
WIDZÓW ok. 100.

Komentarze 7

~Karol~

widzę że nie ma sensu dyskutować bo sami "znawcy" koszykówki się odzywają hehehe

b
belzebubka

A głupi jesteś!

~Karol~

tak:
1. poziom był taki sam jak większości przegranych a nie grała więc może mi objaśnisz dlaczego skoro jesteś taki znawca dlaczego trener jej wtedy nie puszczał np. jak przegrywali 20 czy wygrywali 20??
2. był niski ale na tym tle to tym bardziej kompromitują się zawodniczki z pierwszej podstawowej 7 które grały mimo to więcej a słabiej - może to też mi wyjaśnisz dlaczego tak jest???

G
Gość2

tak i wystarczy popatrzeć na poziom ostatnich meczy a choćby na ten z koninem czy gdynią. rewelacja!

~Karol~

szkoda że nie czytacie postów ze zrozumieniem w szkole nie uczyli i wybieracie tylko co dla Was dobre ano masz rację jest młoda PERSPEKTYWICZNA UTALENTOWANA ale niestety potwierdzę opinię przedmówcy trener zmarnował jej sezon swoim postępowaniem a jak na minuty które grała ostatni to jak najbardziej dobre mecze i była lepsza od niektórych które grały znacznie dłużej wystarczy na staty popatrzeć

G
Gość2

tak tak Marcinik zagrała 3 naprawdę znakomite mecze więc nie martw sie jest młoda PERSPEKTYWICZNA UTALENTOWANA jak mało kto! i pewnie już dostała wiele ciekawych propozycji z całej Polski:) po co ma marnować swój TALENT w takiej drużynie... NO PO CO?

G
Gość

Panie trenerze dziwne wypowiedzi w tym wywiadzie:
- liga jest nie sprawiedliwa???? teraz to na ligę Pan zwala hehe dobre - o ile się nie mylę to z Wisłą przegrał Pan nie po walce i to z jedną zawodniczką Kotnis a duża przesada w tej wypowiedzi że zawodniczki z ekstraligi graja tylko to co siedzą na ławie w ekstralidze a to duża różnica!!!!
- Marcinik zasługuje na grę??? super - co nikt w przyszłym sezonie nie chce grać to teraz się puszcza aby ktoś zechciał i znowu zmarnował sezon??? w ostatnich 3 meczach raczył Pan ją wpuścić bo te mecze nie miały znaczenia a wcześniej Pan jej nie widział, a teraz dziewczyna pokazała że jest lepsza od pewnych zawodniczek na które Pan ślepo i uparcie stawiał szkoda że zmarnowała sezon w tym zespole tzn. Pan jej zamarnował biorąc rzecz dokładniej niech Pan w końcu sobie to uzmysłowi i takie wywiady Pana nie wybielą a wręcz kompromitują jako trenera...
- ten zespół na papierze to o pierwszą trójkę powinien się bić pomijając Pabianice a nie 6-8