Koszykówka I liga: MOSiR Krosno gorszy od lidera

Sebastian Czech
Krośnianie w I rudndzie rzucili MKS-owi tylko 44 punkty, dziś też nie przekroczyli pięćdziesiątki. nz.w akcji Dariusz Oczkowicz. Tomasz Jefimow
Krośnianie dotrzymywali kroku liderowi z Dąbrowy Górniczej tylko przez 20 minut. Po przerwie nasz zespół wpadł w niemoc strzelecką i przegrał 49:67.
MOSiR Krosno-Dąbrowa GórniczaMOSiR Krosno – MKS Dąbrowa Górnicza 49:67 (21:21, 12:12, 10:19, 6:15)

Koszykówka: MOSiR Krosno - MKS Dąbrowa Górnicza

Opinia trenera

W drugiej połowie straciliśmy skuteczność, popełnialiśmy błędy w obronie. Wszystko wynikało z braku sił - mówi Michał Baran, coach krośnian. - Do składu po kontuzjach powrócili Kamil Michalski, Adrian Mroczek i nie mogli jeszcze pokazać pełni umiejętności. Mimo wszystko tak mało puinktów zdobytych po przerwie chwały nam nie przynosi

Po 20 minutach był remis 33:33. Na rzuty spod kosza Tomasza Dei odpowiadał Marek Piechowicz. Na trafienia za 3 Dariusza Oczkowicza tym samym rewanżował się Radosław Basiński. Po punktach zdobytych przez Piotra Plutę i Grzegorza Ożoga (16:12), wynik natychmiast doganiali Marek Piechowicz i Łukasz Szczypka. Przewagę gości wypracowaną przede wszystkim dzięki dobrej grze Pawła Zmarlaka, zaraz niwelowali Oczkowicz z Plutą. Tak wyglądała I połowa potyczki MOSiR-u z liderem.

Kibice oczekiwali emocji także po przerwie. Musieli jednak obejść się smakiem. Gospodarze stracili wigor, przestali trafiać, na domiar złego zaczęli popełniać błędy w obronie. Nieporozumienia zdarzały się im również podczas rozgrywania akcji. Rywale wykorzystywali to w sposób bezwględny. W ich szeregach prym wiódł Szczypka. Wszystko to sprawiło, że lider kontrolował wydarzenia na parkiecie.

.

W przerwie meczu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy licytowano piłkę do koszykówki z autografem Marcina Gortata oraz koszulkę Anwilu Włocławek z sezonu 2008/2009 z podpisami zawodników. Piłka poszła za 450 złotych, koszulka za 220 złotych.

DELIKATESY CENTRUM PBS BANK MOSiR KROSNO - MKS DĄBROWA GÓRNICZA 49:67 (21:21, 12:12, 10:19, 6:15)

MOSiR: Oczkowicz 14 (4x3), Pluta 18 (4x3), Ożóg 9, Michalski 0, Deja 6 oraz Hajnsz 2, Bal 0, Puścizna 0 (1x3), Mroczek 0.

MKS: Marek Piechowicz 12 (1x3), Szczypka 18 (1x3), Basiński 8 (2x3), Lisewski 4, Zmarlak 8 oraz Szybowicz 2, Bogdanowicz 7, Koziński 2, Zieliski 6.