Koszykówka, Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut po dobrym meczu pokonał na wyjeździe Dziki Warszawa

Dawid Zaguła (z piłką) po raz kolejny był filarem sokołów
Dawid Zaguła (z piłką) po raz kolejny był filarem sokołów fot. Michał Czajka
Rawlplug Sokół Łańcut nie zwalnia - podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego wywieźli komplet punktów z Warszawy.

Sokół jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, ale gospodarze stopniowo odrabiali straty i nie pozwalali łańcucianom odskoczyć na więcej niż 4 punkty. Na trochę ponad minutę przed końcem pierwszej kwarty udało im się nawet wyrównać, ale dobre próby Małgorzaciaka za "3" i Czerwonki spowodowały, że to goście wygrali pierwszą odsłonę 5 punktami. Druga kwarta bardzo dobrze zaczęła się dla przyjezdnych. Zawodnicy Dariusza Kaszowskiego trafiali, a licznik Dzików zatrzymał się na 16 punktach i przez pierwsze 4 minuty nie byli w stanie ruszyć z miejsca. Potem zaczęli wreszcie trafiać, ale sokoły zdążyły już zbudować solidną przewagę i na przerwę schodziły z 11-punktowym prowadzeniem.

Po przerwie Sokół starał utrzymywać rywali na dystans i to się udawało, bo zazwyczaj przewaga przyjezdnych wynosiła przynajmniej 10 punktów. Zawodnikom z Warszawy bardzo ciężko było zatrzymać Filipa Małgorzaciaka, który zaliczył kolejny bardzo dobry mecz. Nie zawiódł również Dawid Zaguła i to wszystko spowodowało, że drużyna z Łańcuta do końca właściwie kontrolowała mecz.

Łańcucianie po raz kolejny pokazali, że są zespołem, który potrafi zagrać na bardzo dobrej skuteczności jeśli chodzi o rzuty za 3 punkty (37%). Dla porównania Dziki w tym elemencie uzyskały zaledwie 16%.

Rawlplug Sokół Łańcut - Dziki Warszawa 74:96

Kwarty: 16:21, 14:20, 25:28, 19:27.

Dziki: Krefft 22, Tokarski 0, Gospodarek 20 (2x3), Dębski 13 (1x3), Koźluk 4 oraz Grochowski 9 (1x3), Wojtyński 0, Piliszczuk 2, Marchoff 0, Jarmakowicz 4. Trener Paweł Turkiewicz.

Sokół: Zaguła 18 (1x3), Kulikowski 10, Karolak 3 (1x3), Małgorzaciak 30 (6x3), Klima 5 oraz Fraś 10, Pełka 9, Majka 1, Czerwonka 10 (2x3). Trener Dariusz Kaszowski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani