Krośnianie wygrali w Katowicach

tryzner
Kamil Piechucki, playmaker MOSiR-u, debiutował w naszym zespole.
Kamil Piechucki, playmaker MOSiR-u, debiutował w naszym zespole. Krzysztof Kapica
Krośnianie, główny faworyt do awansu, na inaugurację II-ligowego sezonu pokonali w Katowicach tamtejszy AZS AWF 71:64.

Na wygraną goście musieli się mocno napracować. Gospodarze przez ponad 30 minut twardo walczyli o swoje i po trzech kwartach tablica pokazywał remis (45:45). Nasz zespół nie tracił wiary w sukces, decydującą kwartę zagrał najlepiej i skruszył w niej opór rywali. W MOSiRze blisko jedną trzecią punktów zdobył Piotr Pluta. Po drugiej stronie jeszcze większy wpływ na wynik miał Kamil Nowak. Nasz team zyskał na wygranej walce na tablicy (36 do 25 w zbiórkach). Trener Ryszard Żmuda korzystał w grze aż z 10 zawodników.
AZS AWF KATOWICE - DELIKATESY CENTRUM PBS BANK MOSiR KROSNO 64:71 (13:14, 19:18, 13:13, 19:26)
AZS: Dziemba 7 (3 prz.), Skóra 11, Milewski 4, Nowak 26 (1x3, 10 zb.), Jurczyński 0, Jurga 10 (2x3), Maciołęk 6 (1x3), Chrobok 0.
MOSIR: Bąk 11, Oczkowicz 9 (1x3), Piechucki 5 (1x3, 3 as.), Fąfara 4 (3 prz.), Pluta 23 (4x3, 8 zb.), Kamecki 10, Puścizna 3 (1x3), Bal 0, Makuch 0, Kamiński 6.