Krośnieńska klasa A: Rycerze wiosny

jb
Trwa znakomita passa Iwonki, która odniosła piąte wiosenne zwycięstwo. Odmienne nastroje w Dukli - piłkarze Przełęczy w tej rundzie zdobyli zaledwie jeden punkt. Aż siedem bramek padło w Lubatowej, skąd nieoczekiwanie "na tarczy" wróciła liderująca w grupie II Brzozovia. W grupie I porażki doznała Osława, dzięki czemu przewaga Startu wzrosła do czterech punktów.

Grupa I

OSŁAWA ZAGÓRZ - REMIX NIEBIESZCZANY 1-2 (1-1)

1-0 K. Łuczka (11), 1-1 Czubek (28), 1-2 Czubek (90).
OSŁAWA: Gałkowski - Gadomski (85. Bober), Lechoszest, Ropel, Pogorzelec - K. Łuczka, Miklicz, Żyła (45. Mołocznik), Czopor - Juszczak (45. Naleśnik), B. Łuczka.
REMIX: Pałys - Fal, Biega, Fabian, T. Szczerkowski (10. Izdebski) - Knurek (80. T. Koczera II), M. Szczerkowski, P. Koczera (87. Struś), Maksymiak (80. Rygielski) - Czubek, T. Koczera I.
Sędziował Wojciech Geldner (Sanok). Żółte kartki: B. Łuczka - Biega, Maksymiak, Izdebski. Widzów 400.
Gospodarze przez większą część spotkania przeważali, jednak po szybkim zdobyciu prowadzenia nie potrafili podwyższyć wyniku. Bramkę za to zdobyli goście i pierwsza połowa zakończyła się remisem. Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Osława miała przewagę, ale nie potrafiła udokumentować jej golem. W ostatniej minucie po kontrze Remixu Tomasz Czubek po raz drugi pokonał Gałkowskiego i zapewnił swojej drużynie nieoczekiwane zwycięstwo.

Pozostałe wyniki

Alces Elite Długie - Izdebki 2-1 (1-0) Folta 2 - Gładysz;
Lubatówka - Stal II Sanok 0-0;
Przełom Besko - Start Rymanów 2-3 (1-2);
Rudenka - Cosmos Nowotaniec 0-3 (0-0);
Szarotka Nowosielce - Błękitni Jasienica Rosielna 3-0 (2-0) Niemczyk (24), M. Kozieradzki (30), I. Kozieradzki (85);
mecz Leśnik Baligród - Bieszczady Ustrzyki Dolne przełożono na 14 maja.

Grupa II

IWONKA-IWOPOL IWONICZ - TEMPO NIENASZÓW 4-0 (1-0)

1-0 Rygiel (41), 2-0 Węgrzyn (55), 3-0 Rygiel (57), 4-0 Pulnar (66).
IWONKA: Sabatowski - Uliasz, Krupa, Polakowski (85. Kwiatkowski), Łuszcz - Szajna (77. Nycz), Kołodziejczyk, Wierdak, Pulnar - Węgrzyn (67. Kinel), Rygiel.
TEMPO: W. Kudłaty - Marcin Kurowski I, Śląski, Musiał, Szuban - Szymański (60. Sajdak), K. Kudłaty (75. Forystek), Kopa (70. Mikosz), Michał Kurowski (60. Marcin Kurowski II) - Munia, Kiełtyka.
Sędziował Krzysztof Wojnar (Kombornia). Widzów 300.
Iwonka od początku spotkania osiągnęła miażdżącą przewagę, jednak dopiero w 41. minucie Rygiel znalazł sposób na dobrze spisującego się bramkarza gości. Po przerwie gospodarze wykorzystali trzy z wielu stworzonych przez siebie okazji, natomiast przyjezdni tylko dwukrotnie zagrozili bramce Sabatowskiego.

Kotwica Korczyna - Burza Rogi 1-2 (1-1) W. Kwolek (45) - Długosz (7), Aszklar (78);
Lubatowa - Brzozovia MOSiR 4-3 (1-2) Ryglewicz, Borek, Marcin Zając, Jakieła - S. Cwynar, Graboń, Orłowski;
Sobniów Jasło - Aspol Jasiołka Świerzowa 1-2 (0-2) Ulaszek (85) - Krzanowski (27), Ochwat (38-samobójcza);
Victoria Dobieszyn - Wisłok Krościenko Wyżne 0-1 (0-1);
Victoria Kobylany - Dębowiec 5-2;
Wisłoka Nowy Żmigród - Przełęcz Dukla 3-0 (1-0) Stachaczyński 2 (70, 82), Baran (43).

1. Brzozów (s) 18 46 50-10
2. Iwonicz 18 33 40-29
3. Nowy Żmigród 18 29 30-28
4. Sobniów 18 28 29-17
5. Rogi 18 28 31-21
6. Kobylany 18 27 36-26
7. Nienaszów 18 27 34-27
8. Lubatowa 18 27 30-32