KS Wiązownica zrobiła dużą niespodziankę. Pierwsza wygrana beniaminka na wyjeździe

Drużyna z Wiązownicy doczekała się pierwszego kompletu punktów zdobytego w gościach Tomasz Strzębała
KS Wiązownica doczekał się pierwszego zwycięstwa na obcym boisku. Podopieczni Marcina Wołowca niespodziewanie pokonali 1:0 Avię Świdnik, kandydata do awansu

Ekipa z Wiązownicy kazała długo czekać na swoje drugie zwycięstwo w sezonie. Pierwsze zanotowała 17 sierpnia (4:1 z Lublinianką). Druga wygrana przyszła dość niespodziewanie, bo choć Avia u siebie rozdaje punkty, to w poprzedniej kolejce pokonała pod Wawelem rezerwy Cracovii i wyglądała na zdecydowanego faworyta.

Okazało się jednak, że jedna bramka wystarczyła, aby kandydat do awansu postradał wszystkie punkty. Bohaterem meczu został Kacper Drelich, zresztą były piłkarz klubu ze Świdnika. Gola poprzedził faul na Patryku Zielińskim (także były stalowiec). Do wykonania rzutu wolnego podszedł Arkadiusz Kasia. Dośrodkował na pole karne, do piłki dopadł Drelich, uderzył głową i wycelował w róg bramki.

Tuż przed przerwą zapachniało wyrównaniem; pod bramką gości mocno się zakotłowało, ale strzały Mykytyna i Midzierskiego zdołali zablokować obrońcy Wiązownicy.

Krótko po zmianie stron groźnie z dystansu strzelał Dominik Maluga, ale Bartosz Matoga nie dał się zaskoczyć. Miejscowi dominowali i kwadrans przed końcem znów zrobiło się gorąco pod bramką beniaminka; Mateusz Kompanicki znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem naszego zespołu, ale Matoga pokazał wielka klasę i wyszedł z opresji. Podobnie było w 82. minucie, gdy z rzutu wolnego celował Tomasz Zając.

KS wytrzymał bez strat i wreszcie wykonał konkretny krok w stronę bezpiecznej strefy. Łukasz Mierzejewski, trener Avii, był po meczu niepocieszony.

Przez 90 minut było pod naszą kontrolą. Niepotrzebny faul w sytuacji, kiedy rywal był tyłem do naszej bramki spowodował, że straciliśmy gola. Krycie w polu karnym też powinno być lepsze. Rywale bardzo dobrze się bronili przez całą drugą połowę. Liczyliśmy, że po wygranej z Cracovią II pójdziemy za ciosem także u siebie. Sporo rozmawialiśmy, ale wychodzi na to, że nie potrafimy wyciągnąć wniosków