Łańcucka "dwójka" mistrzem Polski

orlikbasketmania
Szkoła Podstawowa nr 2 w Łańcucie w znakomitym stylu zdobyła w Łodzi 1 miejsce w finale Orlik Basketmanii (roczniki 2001-02).

Łańcucianie wzmocnieni trzema koszykarzami ze Stalowej Woli i jednym z Przemyśla szli przez turniej jak burza. Na dzień dobry pokonali 35:14 UKS Chromik Żory, potem rozgromili 51:14 SP 199 Łódź i 54:4 Rosę Radom. W półfinale pokonali 35:18 SP nr 1 Ostrów Wlkp., a w finale znów trafili na rywala z Żor i znów nie dali mu szans (44:13). Jedną z nagród była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Marcinem Gortatem.

- Liczyłem po cichu na medal, a tu wygraliśmy w sumie, jak chcieliśmy - cieszył się Dariusz Kaszowski, trener łańcucian. - Dzięki chłopakom ze Stalowej Woli mieliśmy wzrost, czego brakło w finale turnieju Energii Cup.

MVP zawodów został Mateusz Kaszowski, do pierwszej piątki turnieju wybrano Michała Sobola, a wyróżnienia otrzymali Kacper Bednarz, Szymon Siembida. Skład: Kaszowski, Maciej Mroziak, Jakub Balawejder, Jakub Koszteyn, Rafał Marszał, Dawid Barciński (wszyscy Łańcut), Soból, Siembida, Oliwier Bona (wszyscy Stalowa Wola), Bednarz (Przemyśl).