Lechia Gdańsk - FC Barcelona 2-2

luci
mmtrojmiasto
Piłkarze Lechii Gdańsk zremisowali po dobrym meczu ze słynną FC Barceloną 2-2 w towarzyskim meczu rozegranym na stadionie PGE Arena.

Polski zespół dwukrotnie w tym meczu obejmował prowadzenie, już w 14. minucie do siatki Katalończyków trafił Jarosław Bieniuk, nieco ponad 10. minut późnej wyrównał jednak Sergi Roberto. Lechia po raz drugi prowadziła po świetnej akcji Piotra Grzelczaka, szybko jednak na to odpowiedź znalazł największy gwiazdor gości Lionel Messi.

Poza akcjami bramkowymi gdańszczanie stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych okazji pozostawiając na tle rywala bardzo dobre wrażenie. W końcówce meczu na boisku pokazał się Brazylijczyk Neymar, który tym samym zadebiutował w barwach Barcelony.

LECHIA GDAŃSK - FC BARCELONA 2-2 (1-1)
1-0 Jarosław Bieniuk (15),
1-1 Sergi Roberto (26),
2-1 Piotr Grzelczak (50),
2-2 Lionel Messi (57).
Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów: 25000.
LECHIA: Bąk (46. Małkowski) - Deleu (46. Oualembo), Bieniuk (46. Bąk), Madera (46. Janicki), Pazio -Frankowski (80. Duda), Dawidowicz (46. Kostrzewa), Pietrowski (9. Zyska), Grzelczak (87. Łazaj), Matsui (46. Smuczyński, 83. Kacprzycki) - Buzała (32. Tuszyński).
BARCELONA: Pinto (46. Olazabal) - Montoya (63. Femenia), Sola (63. Planas), Bartra (63. Bagnack), Adriano (63. Patric) - Jonathan (63. Sanchez), Song (63. Samper), Roberto (63. Espinosa) - Alexis Sanchez (79. Neymar), Messi (77. Dongou), Tello (22. Roman).