Lekkoatleci Resovii mistrzami Polski. Cztery medale dla klubu z Rzeszowa i szóste miejsce w klasyfikacji drużynowej

Klaudia Wojtunik pewnie wygrała HMP i w nagrodę wystartuje w mitingu Koperniku Cup. pzla.pl
Klaudia Wojtunik i Oliwer Wdowik (oboje Resovia) zdobyli złote medale podczas, rozegranych w Toruniu, Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Juniorów Starszych i Młodszych.

Klaudia wywalczyła mistrzostwo w grupie starszej w biegu na 60 m przez płotki. Uzyskała zbliżony do rekordu życiowego wynik 8.40. Oliwer w grupie młodszej był najlepszy w biegu na 60 metrów. Uzyskał czas 6.95, który jest dla niego nowym rekordem życiowym. Oboje są podopiecznymi trenera Janusza Mazura.

- Klaudia uzyskała prawo startu w prestiżowym mitingu Kopernikus Cup, który także odbędzie się w Toruniu – mówi Piotr Kowal, jeden z trenerów w Resovii. – W zawodach tych, w biegu na 800 metrów, wystąpi także Anna Sabat.

Z medalami do Rzeszowa wrócili też juniorzy młodsi Resovii; Wiktoria Miąso i Bartłomiej Uchman. Podopieczna trenera Michała Tittingera zdobyła srebro w skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę zawieszona na wysokości 171 cm. Bartek (tr. Tomasz Samagalski) stanął na najniższym stopniu podium po konkursie pchnięcia kulą. Uzyskał wynik 16.07 m.

Dobre wyniki uzyskali też, startujący w grupie młodszej, Jakub Kozdrański i Emilia Czapka. Kuba zajął 5. Miejsce w biegu na 600 metrów. Na tym samym dystansie Emila zajęła 2. miejsce w finale B.

W obu tych konkurencjach padły rekordy Polski, co oznacza, że wyniki naszych lekkoatletów także zasługują na pochwały

- dodał Kowal.

W mieście Kopernika startowało ponad tysiąc osób z kilkuset klubów. W tym towarzystwie Resovia zajęła 6. Miejsce w klasyfikacji medalowej.