Liga Centralna Mężczyzn. Handball Stal Mielec przegrała z Padwą Zamość

Handball Stal Mielec (biało-niebieskie stroje) rok kończy porażką.
Handball Stal Mielec (biało-niebieskie stroje) rok kończy porażką. Anna Jajkiewicz
Nie tak miał wyglądać ostatni mecz w 2023 roku mielczan. Handball Stal Mielec, mimo że do przerwy prowadziła, przegrała po raz czwarty z rzędu.

Początek meczu należał do przyjezdnych, którzy po kwadransie prowadzili 7:4. Drugie piętnaście minut, to już zdecydowanie lepsza gra miejscowych, którzy odrobili straty i wypracowali sobie dwie bramki zaliczki. Prym wiódł Mikołaj Kotliński, który w tym okresie rzucił pięć bramek. Początek drugiej połowy nie wskazywał na fatalna końcówkę gospodarzy. Stal grała skutecznie i w 35 minucie prowadziła 20:17. Niestety w kolejnych minutach miejscowi zacięli się w ataku, a w defensywie pozwalali przyjezdnym zdecydowanie na za dużo. Już w 42 minucie Padwa doprowadziła do remisu, a po kolejnych dziesięciu minutach miała już sześć bramek na plusie. Zryw mielczan pozwolił odrobić im dwie bramki. Ostatnie słowo jednak należało do gości, którzy ostatnie trzy minuty wygrali 3:1 i całe spotkanie sześcioma trafieniami.
W Stali zagrał Michał Kubisztal, wypożyczony z Orła Przeworsk na ten mecz, ze względu na dużą liczbę kontuzji.

Handball Stal Mielec - Padwa Zamość 29:35 (16:14)

Handball Stal: Dekarz, Novikov – Goliszewski, Napierała, Ruhnke 3, Kotliński 9, Valyntsau 3, Kowalik 1, Kubisztal, Kaźmierczak, Smoliński 1, Stefani 8, Przychodzeń, Osmola, Światłowski 4. Trener Tomasz Sondej.