Liga Centralna. SMS Kielce rozhartował Handball Stal Mielec [ZDJĘCIA. RELACJA]

kostek
Handball Stal Mielec (biało-niebieskie stroje) nie sprostała SMS Kielce
Handball Stal Mielec (biało-niebieskie stroje) nie sprostała SMS Kielce Anna Jajkiewicz
Nie tak miał wyglądać piątkowy wieczór w mieleckiej hali. Zamiast zwycięstwa i poprawy humoru po porażce w Gorzowie, była druga z rzędu porażka.

Stal zaczęła źle, pierwszego gola zdobyła dopiero w 6 min przy stanie 0:3. Do 20 minuty SMS powiększał przewagę, która doszła do sześciu trafień (6:12). W końcówce pierwszej połowy mielczanie poprawili skuteczność i częściowo odrobili straty. Wszystko za sprawą skutecznej gry dwójki Szymon Światłowski - Bartosz Smoliński. Po przerwie gospodarze trzykrotnie łapali kontakt, zbliżając się na jedną bramkę, niestety przyjezdni błyskawicznie odpowiadali kolejnymi trafieniami. Ostatni kwadrans to bardzo skuteczna gra gości, którzy zdobyli trzynaście bramek, z czego pięć było autorstwa Jakuba Luksa. Stal, która miała problem z kończeniem swoich akcji ofensywnych, odpowiedziała tylko sześcioma trafieniami i tym samym komplet punktów pojechał do Kielc.

Handball Stal Mielec – SMS Kielce 27:35 (13:16)

Handball Stal: Dekarz, Novikov – Paleń, Ruhnke 2, Kotliński 4, Graczyk, Valyntsau 4, Kowalik 3, Smoliński 5, Stefani 2, Przychodzeń, Osmola cz [4-rzut w głowę bramkarza z karnego], Światłowski 7. Trener Tomasz Sondej.