Liga Centralna. Zwycięstwa Handball Stal Mielec i Orlen Upstream SRS Przemyśl

Handball Stal Mielec po zaciętym meczu pokonała Śląsk Wrocław.
Handball Stal Mielec po zaciętym meczu pokonała Śląsk Wrocław. Anna Jajkiewicz
Stal po bardzo emocjonującym meczu ograła Śląsk, przemyślanie wygrali i zachowali szansę na utrzymanie.

Handball Stal Mielec - Śląsk Handball Wrocław 27:25 (14:10)

Handball Stal: Dekarz 1, Wiśniewski, Czerwiński – Wilk 3, Nowak 2, Babicz 4, Kotliński 2, Graczyk 1, Wołyncew 1, Napierała 2, Kaźmierczak 2, Smoliński 1, Włoskiewicz 3, Goliszewski 2, Osmola 3. Trener Rafał Gliński.

Kary 16 i 18 min.

Widzów 210.

Pierwsze minuty to bardzo szybkie tempo gry, obie drużyny szybko kończyły akcje rzutami, gorzej jednak było ze skutecznością. Przewaga mielczan w 20.minucie urosła już do trzech bramek. Wtedy to, po kolejnej składnej akcji całego zespołu, do siatki trafił Adam Babicz. W następnej akcji znów świetnie obronił Dawid Dekarz. Ogólnie bramkarz Stali prezentował się kapitalnie. Kolejna akcja ofensywna Stali nie zakończyła się bramką, ale Śląsk znów nie zmniejszył strat, ponieważ i w kolejnej akcji świetnie obronił Dekarz. Stal grała kapitalnie i kontrolowała grę, na przerwę zeszła z 4 bramkami zaliczki.

Po zmianie stron gospodarze zaczęli popełniać błędy w ofensywie, co wykorzystał Śląsk i w 40 min. doprowadził do remisu. W 48.minucie coś wyraźnie drgnęło w grze Stali, bo znów udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie (21:19). W ostatnich 10 minutach emocje sięgnęły zenitu. zaczęło się od czerwonej kartki Szymona Famulskiego (gradacja kar). Wykorzystali to mielczanie, którzy po bramkach Adama Babicza i Mateusza Kaźmierczaka wyszli na prowadzenie 23:21. Końcówka to ogromne emocje, ale gole Bartosza Smolińskiego, Adama Babicza i Denisa Wołyncewa przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Handball Stali Mielec. Radość z końcowego zwycięstwa zmąciła jednak niebieska kartka dla wspomnianego wyżej Wołyncewa. Może to oznaczać, że doświadczonego rozgrywającego w tym sezonie już nie zobaczymy.

Orlen Upstream SRS Przemyśl - MKS Wieluń 31:22 (16:14)

Orlen Upstream: Nowak, Sar – Kielar, Skawiński 1, Biernat 1, Walczyk, Guzdek 2, Ćwięka 3, Makuła, Świt, Kroczek 8, Wandzel, Krytski 4, Kubisztal 2, Makoviejew 3, Kulka 7. Trener Stanislaw Makoviejew.

Kary 10 i 14 min.

Widzów 200

Przemyślanie, aby myśleć o zachowaniu szans na utrzymanie ligowego bytu, mecz z Wieluniem musieli wygrać. Pierwsze minuty były bardzo nerwowe, dopiero od 12 minuty miejscowi zaczęli budować sobie przewagę, którą jednak częściowo stracili w końcówce pierwszej połowy. Druga odsłona to już bardzo skuteczna gra gospodarzy w ataku, a że obrona pozwoliła przyjezdnym rzucić tylko osiem bramek, przemyślanie mecz wygrali i zachowali szansę na utrzymanie się.