Bartosz Głąb
Robert Lewandowski zrugany przez trenera Barcelony.
Robert Lewandowski zrugany przez trenera Barcelony. EAST NEWS
Liga Hiszpańska. FC Barcelona ubiegłej środy rzutem na taśmę wygrała z ostatnią w tabeli Almerią 3:2. W przerwie meczu przy stanie remisowym Xavi wściekł się na swoich podopiecznych i zaczął wyładowywać swoją złość na przedmiotach w szatni. Szkoleniowiec katalońskiej drużyny wykrzyczał także w kierunku Roberta Lewandowskiego: Zacznij w końcu k**** biegać

Liga hiszpańska. Wściekły Xavi w przerwie meczu z Almerią

W ostatnim meczu ligi hiszpańskiej Barcelona u siebie rzutem na taśmę wygrała z ostatnią w tabeli Almerią 3:2. W końcówce meczu decydującą bramkę zdobył Sergi Roberto po znakomitej asyście Roberta Lewandowskiego. Dla katalońskiej drużyny to było kolejne słabe spotkanie.

Po pierwszej połowie podopieczni Xaviego zaledwie remisowali z "czerwoną latarnią" ligi 1:1. Jak podaje hiszpański "AS" w przerwie meczu szkoleniowiec wściekł się na piłkarzy i nie przebierał w słowach.

- Wrzeszczał, kopał i uderzał w przypadkowe przedmioty. Podniósł tablicę, położył ją przed sobą i zaczął w nią walić krzycząc. „Nie może być! Nie może być!”. Oskarżył swoją drużynę o brak ducha i ambicji i krzyczał przy tym bez opamiętania, uciekając się do różnego rodzaju wulgaryzmów - napisał Javi Miguel.

Liga hiszpańska. Xavi do Lewandowskiego: Zacznij w końcu k**** biegać

Według hiszpańskiego dziennikarza Xavi oskarżył swoich piłkarzy o brak zaangażowania w pierwszej połowie, a on sam podarł koszulkę na znak jak bardzo jest wściekły.

- Macie biegać jak świnie! - wykrzyczał w kierunku swoich podopiecznych.

Potem szkoleniowiec zwrócił się personalnie do zawodników, których brak chęci do gry najbardziej rzucił się mu w oczy - Zacznij w końcu k**** biegać - rzucił w kierunku Roberta Lewandowskiego. Innym obiektem ataku Hiszpana był również Joao Felix, pod którego adresem nie szczędził ostrych słów.

Mocne słowa przyniosły efekt, bo w drugiej połowie Barcelona wyglądała lepiej i zdołała wygrać spotkanie z Almerią. W czwartkowy wieczór Girona tylko zremisowała swoje spotkanie z Realem Betis, a więc zespół Polaka odrobił dwa punkty do lidera tabeli.