Liga Siatkówki Kobiet. Developres Rzeszów przegrywał 0:2, ale zdołał ograć ŁKS Łódź 3:2 [RELACJA]

Developres Rzeszów - ŁKS Łódź 3:2
Developres Rzeszów - ŁKS Łódź 3:2 Krzysztof Kapica
Developres Rzeszów wrócił w tym meczu z dalekiej podróży. ŁKS Łódź wygrywał 2:0 w setach i 10:3 w trzeciej partii. Do rozstrzygnięcia spotkania był potrzebny jednak tie-break.

Mistrz Polski pokonany! Developres Rzeszów - ŁKS Łódź 3:2 [ZDJĘCIA]

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:2

Sety: 23:25, 19:25, 26:24, 25:23, 15:11

Developres: Valentin-Anderson, Zaroślińska-Król, Hawryła, Witkowska, Mlejnkova, Frantti, Krzos (libero) oraz Kaczmar, Gałucha, Blagojević, Polańska. Trener Stephane Antiga.

ŁKS: Mori, Kowalińska, Alagierska, Pacak, Wójcik, Lazović, Strasz (libero). Trener Marek Solarewicz.

Sędziowali: Pośpiech i Kasprzyk. Widzów 2103. MVP meczu: Jelena Blagojević.

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z MECZU DEVELOPRES RZESZÓW - ŁKS ŁÓDŹ

Kiedy gra Developres z ŁKS-em Łódź, to już przed meczem wiadomo, że nudy nie będzie.

Już pierwsza akcja pokazała, jakie to spotkanie będzie. Do jej rozstrzygnięcia, było trzeba kilku wymian. Ostatecznie pierwszy punkt padł łupem przyjezdnych i od tego momentu rzeszowianki musiały gonić wynik, a rywalki niebezpiecznie odjeżdżały (5:9, 9:14). Po serii punktów ŁKS-u nastąpił odwet miejscowych. Developres w dwóch ustawieniach nie tylko zniwelował straty, ale wyszedł na prowadzenie (16:15). Warto odnotować dobrą zamianę na rozegraniu Anny Kaczmar i wejście na zagrywkę Tamary Gałuchy. Potem set przerodził się w prawdziwą bitwę punkt za punkt. W końcu przyjezdne zablokowały rewelacyjnie spisującą się w tym secie Katarzynę Zaroślińską-Król i zrobiło się 22:24. Gospodyniom udało się obronić tylko jedną piłkę setową.

Łodzianki mocne wejście zanotowały w drugi set, wygrywając trzy pierwsze akcje. Developres szybko jednak się odgryzł. Na uznanie zasługuje dobra gra rzeszowianek w obronie w tej części seta. Gdy tego elementu zabrakło, przyjezdne niebezpiecznie zaczęły odskakiwać (7:11). To był okres, w którym miejscowe zdobywały punkty dzięki błędom rywalek (9:15), a Stephane Antiga widząc to, wykorzystał w krótkim odstępie dwie przerwy na żądanie. Kolejnym rozwiązaniem były zmiany w składzie i dzięki temu trochę się poprawiło. Developres mozolnie, ale odrabiał straty. Gdy jednak wydawało się, że są w ogródku (18:19), zatrzymały się. Kolejne akcje padały łupem przeciwniczek i po chwili trzeba było bronić piłki setowe. Tak jak w poprzednim secie udało się tylko jedną.

Pierwszy punkt w trzecim secie zdobyła Klaudia Alagierska i to źle wróżyło rzeszowiankom, bo w poprzednich partiach pierwsze akcje również należały do środkowej reprezentacji Polski. Kolejne wymiany korzystniej kończyły się dla łodzianek i znów na początku partii były górą (0:4, 3:10). Marsz po swoje ełkaesianek przystopował nieco, gdy na parkiecie pojawiła się Michaela Mlejnkova. Do tej pory nie błyszczała, ale pokazała się z dobrej strony na serwisie. Wybrała się też na atak z drugiej linii i zrobiło się 10:11. Developres poczuł swoją szansę i szedł dalej. Kolejny „pajp” autorstwa Mlejnkovej sprawił, że było po 13, Kolejne dwie akcje również należały do gospodyń, ale ŁKS w odpowiednim momencie wrócił do gry i znów zaczęła się wymiana. Ważne punkty zdobyła Jelena Blagojević i tym razem to Developres miał piłki setowe. Dwie pierwsze przyjezdne wybroniły, ale przy trzeciej piłkę za boisko wyrzuciła Katarina Lazović.

Puchar CEV. Developers Rzeszów pokonał zespół ASPTT Miluza 3...

ŁKS Łódź znów wziął za to początek seta i znów odskoczył na kilka oczek (6:10) i jak poprzednio rozpoczęło się powolne odrabianie strat przez gospodynie. Bloki punktowe w końcówce meczu dały wygraną rzeszowiankom. Pierwszy dał im prowadzenie 18:17, kolejny pozwolił zbudować przewagę (21:18). Przyjezdne zerwały się w końcówce i były bliskie doprowadzenia do gry na przewagi. Złudzeń pozbawił im jednak mocny atak ze środka w wykonaniu Gabrieli Polańskiej.

Tie-break był pierwszym setem, który nie zaczął się od prowadzenia ŁKS-u. Developres prowadził 2:0, ale stan meczu szybko się wyrównał. Przy zamianie stron to gospodynie jednak były górą (8:6). Rzeszowianki potem dołożyło kolejny punkt przewagi i gdy na tablicy pojawił się wynik 14:11, całe trybuny stały. Po kolejnej akcji wszyscy krzyknęli "jeeest!", ale sędzia pokazał punkt dla rywalek. Zmienił decyzję po wideoweryfikacji.

TOP 15 najpopularniejszych drużyn Podkarpacia. Asseco Resovi...