Liga Siatkówki Kobiet. Developres SkyRes Rzeszów pokonał w trzech setach drużynę Energa MKS Kalisz

Luci
Siatkarki Developresu nie straciły seta w Kaliszu
Siatkarki Developresu nie straciły seta w Kaliszu Krzysztof Kapica
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów były faworytkami w meczu z Energą MKS Kalisz. Nie zawiodły - wygrały bez straty seta.

Pierwszy set był dosyć wyrównany choć walka punkt za punkt trwała raczej w pierwszej jego części. Z biegiem czasu rzeszowianki czuły się coraz pewnie i ostatecznie pokonały miejscowe do 19.

Developres kapitalnie rozpoczął drugą partię - podopieczne trenera Lorenzo Micellego prowadziły już 6:1. Później kaliszanki troszkę się otrząsnęły, ale jednak przewaga rzeszowianek ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. W końcówce wprawdzie gra trochę się wyrównała, ale wtedy Developres miał już praktycznie seta pod kontrolą.

Trzeci set był trochę słabszy w wykonaniu obu drużyn, ale jednak rzeszowski zespół cały czas miał choćby minimalną przewagę. W pewnym momencie gospodynie zbliżyły się nawet na 2 punkty (17:19), ale ostatecznie Developres nie pozwolił rywalkom na wygranie choćby jednego seta.

Developres SkyRes Rzeszów - Energa MKS Kalisz 3:0

Sety: 25:19, 25:21, 25:20.

MKS: Ogoms 6, Janicka 6, Strózik 6, Budzoń 1, Lazić 14, Kecman 7, Głowiak (libero) 1 oraz Sobolewska 1, Wańczyk, Andrzejczak, Dybek 2, Kulig (libero) i Cygan. Trener Mariusz Wiktorowicz.

Developres: Witkowska 8, Hawryła 11, Blagojević 11, Barakowa 1, Mlejnkova 12, Zaroślińska-Król 10, Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero), Żabińska, Rabka i Hatala. Trener Lorenzo Micelli.

MVP: Petya Barakova.