Liga Siatkówki Kobiet. Lanie bez historii. Developres SkyRes Rzeszów rozbił E.Leclerc Radomkę Radom w trzech setach

Waldemar Mazgaj
Rzeszowianki uporał się z Radomką w niespełna półtorej godziny. W walce na siatce dwie rozgrywające: Paulina Szpak z Radomia i Natalia Valentin-Anderson z Developresu. fot. Krzysztof Łokaj
12. wygrana Developresu SkyRes Rzeszów stała się faktem po trzech setach z E.Leclerc Radomką Radom. Tylko w pierwszej partii przyjezdne nawiązały walkę.
Developres SkyRes Rzeszów – E.Leclerc Radomka Radom 3:0Sety: 25:22, 25:20, 25:14.MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król.Czytaj więcej o meczu.

Developres SkyRes Rzeszów nie dał żadnych szans E.Leclerc Ra...

Dużo niżej notowany zespół z Radomia niespodziewanie w pierwszym secie postawił Developresowi bardzo trudne warunki. Przyjezdne grały bardzo agresywnie i wymuszały błędy rzeszowianek, dobrze grały blokiem i – mimo początkowego prowadzenia ekipy Stephana Antigi (6:3) – potrafiły wyjść na swoje, a przy wyniki 7:10 trener miejscowych postanowił wymienić Michaelę Mlejnkovą na Alexandrę Frantti. Ponieważ w żeńskiej siatkówce zespoły lubią zdobywać punkty seriami po chwili to miejscowe były na plusie (13:11).

W radomskiej ekipie aż 86-procentową skuteczność w ataku miała Majka Szczepańska-Pogoda, która w I secie zdobyła aż sześć punktów. Przy stanie 17:18 Antiga poprosił o drugi czas. Szybko pomogło, bo skutecznie grały Frantti i Katarzyna Zaroślińska-Król. Trener Adam Grabowski robił co mógł, brał czas przy stanie 21:19 i 24:21, ale seta sprytnie zakończyła Jelena Blagojević.

Z NICH KAPITUŁA WYBIERZE NAJLEPSZYCH 60. PLEBISCYTU:

Drugi set już bez większych historii. Miejscowe prowadziły niemal od początku i powoli powiększały przewagę. Dobrą zmianę dała Gabriela Polańska (weszła za Magdalenę Hawryłę przy stanie 12:10), a punktowały tradycyjnie „Smoku” i Blagojević. Kilka razy Natalia Valentin-Anderson uruchomiła też środek. Trener Radomki robił zmiany, brał czas (15:11 i 22:17), ale jego podopieczne już nie powalczyły, choć w tej partii więcej „ognia” dała Marharyta Azizova.

Podobnie wyglądała trzecia odsłona, przy czym rzeszowianki jeszcze szybciej odskoczyły na bezpieczny dystans (11:3 po ataku Zaroślińskiej-Król i szczęśliwym bloku Frantti). Przewaga rzeszowskiego zespołu systematycznie rosła. Ostatni punkt Blagojević zdobyła po czelendżu.

Zapis relacji LIVE

Developres SkyRes Rzeszów – E.Leclerc Radomka Radom 3:0

Sety: 25:22, 25:20, 25:14.

Developres: Valentin-Anderson 2, Zaroślińska-Król 16, K. Witkowska 9, Hawryła 4, Blagojević 11, Mlejnkova 1, Krzos (libero) oraz Frantti 10, Gałucha, Polańska 4, Przybyła (libero). Trener Stephane Antiga.

Radomka: Szpak 2, Azizova 11, Lazcano 5, Bałucka 5, Mucha 5, Szczepańska-Pogoda 10, A. Witkowska (libero) oraz Bałuk 2, Biała 1, Zaborowska, Bodasińska (libero), Laskowska. Trener Adam Grabowski.

Sędziowali Sikora i Cyran (Bielsko-Biała).
Widzów 2314.
MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król.

OPINIE TRENERÓW

Adam Grabowski, trener Radomki
Pierwszy set na pewno trochę ten mecz ustawił. Cisnęliśmy, jak mogliśmy, absolutnie nie mam żadnych pretensji do swojego zespołu. Natomiast trochę bolą serie ataków w aut, co trochę nam popsuło jakość tego seta. W drugim secie też staraliśmy się trzymać równo, ale nie dało się. W trzecim to już nam „czapki spadły” i zabrakło koncentracji i chyba troszeczkę wiary w to, że można ten mecz odwrócić. Pierwsze dwa sety bardzo na plus, ale ja ten mecz traktuje jako zebranie materiału do przyszłej pracy. Chcieliśmy pograć bardzo ostrą zagrywką i niekiedy udawało się odrzucić przeciwnika od siatki. Wtedy mogliśmy toczyć wyrównaną walkę. Byliśmy gotowi nawet na „kiwki”, na plasowane ataki i sporo tego po broniliśmy. Zresztą rywal też był bardzo dobrze poustawiany w obronie i nawet jak mijaliśmy blok mocnym „strzałem”, to Rzeszów dużo tego podbijał.

Stephane Antiga, trener DevelopresuTaki mecz – szybki i wygrany - jak ten dzisiejszy z Radomką, był nam potrzebny przed podróżą do Francji i ciężkim meczem w Miluzie. A ataku graliśmy dziś bardzo dobrze, dobrze pracowaliśmy blokiem, organizacja gry - to wszystko działało. Teraz zespół ma wolną niedzielę, a do środy będziemy gotowi do walki. Zakończyliśmy rundę bilansem 12-1. Robiliśmy postęp i jako drużyna i indywidualnie. Ale są jeszcze rzeczy, których nie pokazaliśmy jeszcze na boisku, jeszcze mamy spore rezerwy. Jestem zachwycony, bo drużyna pracuje bardzo dobrze, przegraliśmy tylko raz. Na razie Chemik jest lepszy, ale zrobimy wszystko, żeby wygrywać kolejne mecze i zrewanżować się policankom w najważniejszej fazie sezonu.