ŁKS Commmercecon Łódź wygrał Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej w Mielcu. Fajny turniej i sprawdzian przed startem Tauron Ligi

bell
Zawodniczki wszystkich drużyn otrzymały pamiątkowe medale, były puchary dla drużyn i wyróżnienia indywidualne dla czołowych siatkarek na swoich pozycjach Ita Tools Stal Mielec/Facebook
ŁKS Commercecon Łódź wygrał w Mielcu 11. Memoriał Agaty Mróz - Olszewskiej. Drugie miejsce zajął Dresdner SC, trzecie Ita Tools Stal, a czwarte Developres Bella Dolina Rzeszów.

Trzy drużyny Tauron Ligi przygotowujące się do startu sezonu oraz niemiecki Dresdner SC Volleyball Damen przez trzy dni rywalizowały w mieleckiej hali w 11. Memoriale Agaty Mróz - Olszewskiej. Mimo, że mistrzynie Polski z Łodzi i wicemistrzynie kraju z Rzeszowa wystąpiły bez reprezentantek kraju uczestniczących w turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, nie zabrakło ciekawej siatkówki. Bez swoich reprezentantek grały także Niemki. Był to przede wszystkim pożyteczny sprawdzian przed startem sezonu. Zawodom, nad którymi honorowy patronat sprawowała Agata Kornhauser - Duda, małżonka prezydenta RP, towarzyszyła m.in. akcja honorowego oddawania krwi.

Łódzkie Wiewióry wygrały wszystkie spotkania. MVP memoriału została wybrana atakująca łódzkiego zespołu Anastasiia Hryshchuk. Z mocnymi rywalkami udanie walczyły mielczanki, beniaminek naszej ekstraklasy.

Agata Mróz-Olszewska 138 razy wystąpiła w reprezentacji Polski, z którą w 2003 i 2005 zdobyła mistrzostwo Europy. W 2007 roku przerwała karierę ze względu na chorobę. Rok później przeszła przeszczep szpiku kostnego. Dwa tygodnie po zabiegu zmarła. Miała 26 lat.

Wyniki turnieju:
piątek: Dresdner SC - Developres Bella Dolina Rzeszów 3:1 (22:25, 25:21, 27:25, 25:17); ŁKS Commercecon Łódź - Ita Tools Stal Mielec 3:1 (19:25, 25:23, 25:17, 25:19);
sobota: ŁKS Commercecon - Developres Bella Dolina 3:0 (25:21, 25:19, 25:18); Ita Tools Stal - Dresdner SC 3:2 (28:26, 21:25, 18:25, 25:22, 15:12);
niedziela: ŁKS - Dresdner SC 3:0 (25:19, 25:12, 25:15); Ita Tools Stal - Developres 2:3 (26:28, 25:17, 26:24, 17:25, 10:15).

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. ŁKS Commercecon Łódź; 2. Dresdner SC Volleyball Damen; 3. ITA TOOLS Stal Mielec; 4. Developres Bella Dolina Rzeszów.